آیا خواجه‌امیری برای خواندن سرود تیم ملی مناسب است؟

59

موسیقی پارس – یاسر شیخی یگانه: همین دیشب بود که یکی از آوازهای شهرام ناظری را می‌شنیدم. او با همراهی ضرب زورخانه و دف، اشعاری از فردوسی را می‌خواند.

به نام خدای جهان آفرین / به پیش ‌ای جوانان ایران زمین
به میدان برآیید و گامی زنید / به ذهن زمان نقش نامی‌ زنید
الا‌ای سواران صبح امید / به فردای میهن نوید آورید
جهان عرصه عبرت آموزی است / شکست اولین گام پیروزی است
به میدان چو یادی ز ایران کنید / زمین و زمان راگًل افشان کنید

شنیدن این قطعه پر بود از حس غرور و شور و شعف و البته تحرک. جای تعجب داشت! چرا که خیلی‌ها معتقدند در موسیقی ایرانی تحرک و شور چندانی وجود ندارد.
تصور کنید برای ورزش از موسیقی ایرانی استفاده کنند. آیا امکان پذیر است؟
اصلا می‌شود برای سرود تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی از موسیقی ایرانی استفاده کرد؟
شعر فردوسی وقتی با آواز ایرانی همراه شود و ضرب زورخانه‌ای هم در کنارشان باشد، حاصلش حس غرور، شعف و عظمت ایران زمین را به ارمغان می‌آورد. چنین اثری می‌تواند بیانگر فرهنگ و هنر ایرانی – اسلامی باشد.

کلامی که از زبان فردوسی باشد و سراسر حماسه، آوازی که هزاران سال قدمت را در خود داشته باشد و ضربی که صد‌ها سال برای جوانمردی بر آن کوفته‌اند؛ در مجموع می‌تواند بیانگر بخشی از هنر و فرهنگ ایران باشد.

راستش را بخواهید بعد از شنیدن اجرای اشعار فردوسی با صدای شهرام ناظری، به این نتیجه رسیدم که موسیقی ایرانی قابلیت ورزشی بودن را، البته با حس جوانمردی و وطن پرستی.

هر بار که اشعار فرودوسی را با آواز شهرام ناظری و ضرب زورخانه می‌شنیدم، زمزمه این اشعار را از سوی هواداران فوتبال ایران در ورزشگاه‌های برزیل تخیل می‌کردم. ورزشگاه «بایکسادا»، «می‌نیه رو» و «فونته نووا»، جاهایی که تیم ملی فوتبال ایران به مصاف رقیبان خود می‌رود.

با چنین قطعه‌ای می‌توانیم موسیقی و آواز ایرانی و ادبیات کهنمان را در عرصه جهانی معرفی کنیم. با چنین قطعه‌ای می‌توانیم به فرهنگ، هنر و جوانمردی مردان ایران زمین ببالیم.
اما خیلی نباید خیالاتی شد! چون سرود تیم ملی ایران را در جام جهانی برزیل شهرام ناظری نمی‌خواند و شعرش هم از فردوسی نیست.

در اواخر سال گذشته از سوی کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال اعلام شد که خواندن سرود تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی برزیل به احسان خواجه امیری سپرده شده است.
باید توجه کنیم که جام جهانی فوتبال عرصه‌ای بین المللی است و سرودی که هر کشوری برای جام جهانی انتخاب می‌کند از سوی رسانه‌های مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد.

آخرین باری که تیم ملی ایران به جام جهانی فوتبال رفت، سال 2006 در آلمان بود که بعد از کش و قوس‌های فراوان و بعد از مطرح شدن نام خواننده‌هایی چون علیرضا عصار و محمد اصفهانی به عنوان خواننده سرود تیم ملی، در‌‌‌نهایت امیر تاجیک سرود تیم ملی ایران را اجرا کرد.

راستی کدام یک از ما سرودی که امیر تاجیک خواند را به یاد داریم؟!

اصلا سرود تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی با چه هدفی تهیه می‌شود؟

محمدرضا ملامحمد رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره هدف تهیه آهنگ تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی برزیل می‌گوید: تهیه این آهنگ درجهت معرفی فرهنگ کشورمان است و تلاش می‌کنیم که از تمام توانمندی داخلی خود استفاده کنیم.

او گفته است: در تلاشیم از همه استاندارد‌ها استفاده کنیم تا اثر گذاری این ترانه در ذهن مخاطبان ایرانی درسراسر جهان نقش ببندد. قصد داریم تا تیم ملی را باموسیقی و ترانه‌ای بسیار جذاب و ساده بدرقه کرده و با زمزمه این موسیقی در استادیوم‌های ورزشی داخل و خارج از کشور، زمینه‌های تقویت روحیه ملی وهمبستگی ملی را در بین تمام ایرانیان در اقصی نقاط ایران و جهان فراهم کنیم.

حال باید این پرسش را برای مسئولان فرهنگی فدراسیون فوتبال مطرح کرد؛ کدام استاندارد؟! آیا صدا و موسیقی احسان خواجه امیری بیانگر فرهنگ کشور ماست؟! آیا با سپردن خوانندگی سرود تیم ملی فوتبال ایران به احسان خواجه امیری می‌توانیم بخشی از فرهنگ ایرانی و اسلامی را به دنیا بشناسانیم؟!

خواجه امیری خواننده خوبی است و طرفداران بسیاری هم دارد، اما کسانی که او را برای خواندن سرود تیم فوتبال ایران در جام جهانی انتخاب کرده‌اند، هرگز به سبک موسیقی او و سنخیتش با فرهنگ ایرانی – اسلامی اندیشیده‌اند؟!

خواجه امیری خواننده موسیقی پاپ است و این نوع موسیقی به طور حتم ریشه‌های غربی دارد. چگونه می‌توان با استفاده از موسیقی پاپ فرهنگ و هنر ایران را به دنیا معرفی کرد؟!
اگر قرار باشد آهنگی بیانگر فرهنگ و هنر ایران باشد، به طور حتم باید در قالب موسیقی ایرانی و ادبیات کهن ایران زمین باشد، نه موسیقی پاپی که ریشه‌هایی غربی دارد.

البته ممکن است از تهیه چنین آهنگی اهداف دیگری جز ارائه فرهنگ و هنر ایران دنبال شود که در آن صورت شاید مسئولان فدراسیون فوتبال نتخاب درستی داشته‌اند!

 

منبع: تسنیم

59 دیدگاه‌ها

 1. آیا فقط ایران موسیقی سنتی داره؟؟؟
  مثلا کشور آذربایجان که یکی از بهترین انواع موسیقی کلاسیک رو داره اینکارو میکنه؟؟
  ما برای انتقال فرهنگمون اینکارو میکنیم؟؟
  موسیقی پاپ ریشه غربی داره؟؟
  کلا موسیقی رو حرام اعلام کنید… تهاجم فرهنگی غرب هست
  اصلا فوتبال خودش ریشه غربی داره…
  باید در جام جهانی زورخانه شرکت کنیم و استاد ناظری شعر فردوسی بخونن…

 2. به عنوان یک ایرانیِ آشنا با هنر ایران (سنتی و پاپ ایرانی) باید بگم احسان خواجه امیری یک خواننده ی پاپ-سنتی خوان هستند. در کارنامه هنری ایشون اثار ماندگاری شنیده و دیده شده که غالبا زمینه و رنگ و بوی ایرانی و با اصالت داشته. هیچکس هنوز قطعه جام جهانی خواجه امیری رو نشنیده و نباید پیش داوری کنیم . اگر ایرانی هستیم باید انتخاب مسئولین و به هنرمند مملکتمون رو حمایت کنیم . به امید پیروزی در جام جهانی.

 3. احسان تو فیس بوکش گفته داره روترانه کارمیکنه
  بهترنیست توشرایط فعلی بجای سنگ اندازی وابرازنظرهای منفی ازهنرمندخوب کشورمون که هم آوازوموسیقی سنتی و هم پاپ آشنایی داره وبهترین گزینس برای سرود تیم ملی حمایت بشه؟
  اگرهرشخصی دیگری هم بودبازیه سری اعتراضات موجودبود همیشه همه راضی نیستن
  اماحس نمیکنی الان که انتخاب صورت گرفته وداره روترانه کارمیشه این مقاله بی جا منتشرشده واثرمنفی داره؟
  خودت کلاهتو قاضی کن
  لطفا” این مقالروحذف کنید

 4. با احترام تمام به احسان خواجه امیری عزیز و علاقه ای که نه تنها من بلکه همه به صدای ایشون دارن به نظر من سرود تیم ملی باید توسط کسی خونده بشه که صدایی حماسی وداشته باشه و تجربه بیشتر و مؤثرتر در کار های اجتماعی داشته باشه و نه این که صدایش برای آهنگ های غمگین و احساسی مناسب باشد که صدای آقای خواجه امیری بسیار مناسب برای آهنگ های احساسی و غمگین است من این را بخاطر اینکه هوادارا فرزاد فرزین هستم نمیگویم ولی به نظرم بهتر بود به ترکی که لیشون از چند وقت قبل آماده کرده بودند اهمیت می دادن و یا فرد مناسب تری برای این کار انتخاب می کردند .

 5. احسان خواجه امیری عزیز فرد بسیار با استعدادی هم در زمینه پاپ و هم در زمینه سنتی است
  به طور حتم این ترانه هم مانند سایر ترانه های وی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 6. مرسي كه انقدر با شعور و با احترام نظرتونو ميگين و احترام قائليد ما طرفداراي احسانم براي شما احترام قائليم و همچنيين نظرتون كاملا محترمه ولي در جوابتون بايد بگم احسان فرد با استعداديه و همينطور كم اشتباه تا حالا تصميم نادرست نگرفته هر كاريو هر موسيقي مناسبتي كه بگي اگه اراده كنه بخوبي از پسش بر مياد انسان با قدرت و تواناييه قبلا هم كار فوتبالي داشته كه به زمان خودشون بينظير و پر طرفدار بودنو اين سبك كار كرده قبلا از پسشم بر اومده دفعه اولش نيستولي خب قبول دارم كه مسئوليت سنگين و پر خطريه ريسكش بالاست و بين المللي و بسيار مهمه ولي اينم هست كه احسان هيچوقت يا لااقل كم دچار اشتباه ميشه و حتما از پسش بر مياد و پتانسيلشو داره كه اين كارو قبول كرده وگرنه ميتونست قبول نكنه

 7. موسیقی پارس چطور اون موقع که خبر سپردن خوندن سرود تیم ملی به احسان تو سایت های موسیقی منتشر شد هیچ خبری منتشر نکردی، حالا که احسان داره رو ترانه کار میکنه اومدی فضا رو مسموم کنی؟!!!!

 8. صداش خیلی قشنگه!
  هرکسی هم فکر میکنم بتونه با صداش ارتباط برقرار کنه!
  ولی به نظرم گزینه های بهتر از ایشون هم داشتیم!
  میتونست قطعه چند صدایی خونده بشهْتا خیلی ها خیلی بیشتر با این قطعه حال کنن!
  کاش ترانش رو خودش نمیگفت!یغما گلرویی٬و چند نفر دیگه که تجربه بیشتری دارن بهتر بودن!
  درهر صورت امیدوارم از پس این کار بر بیاد و یک کاری در حد و اندازه ی جام جهانی و خودش منتشر کنه!امیدوارم.باید منتظر باشیم ببینیم چی میشه!

 9. واقعا از شعور و ادب طرفدارای اقای خواجه امیری و فرزاد فرزین عزیز خوشم اومد به همدیگه احترام قائلید این خودش خیلی ارزش داره
  حالا احسان خواجه امیری انتخاب شده وما هم باید منتظر باشیم تا کار بهتری رو شاهد باشیم نه اینکه مثل موسیقی پارس بیاییم الان این حرفا رو بزنیم

 10. من هم شما دوستای عزیزم خیلی ممنونم . چیزی که در حال حاظر مهمه این است که از کسی که برای این کار انتخاب شده یعنی احسان خواجه امیری عزیز حمایت کامل بکنیم تا این کار را به نحواحسنت انجام بدن چون این کار در حال حاظر حکم سرود ملی کشور ما و یک شناسنامه را اره این خواسته ی خود آقای فرزین هم بوده .

 11. ببخشید من یک اشتباهی توی این کامنتم کردم که خودم اعلام می کنم .
  حاظر نه حاضر . ببخشید نمیدونم چرا اینجوری شد .

 12. حمید دلیریان متوجه شدیم منبعش چیه!مشکل اینجاست که این سایت چرا به جای حمایت همچین چیزی رو منتشر کرده

 13. شما نگران نباش خانومِ طرفدار محسن یگانه!
  مطمئنا کاری در حد و اندازه ی جام جهانی و خودش منتشر میکنه

 14. عمرا این سایت مقاله رو حذف کنه چون خیلی وقته با احسان مشکل دارن!کاملا مشخصه

 15. ببینم شما کی هستی؟!چرا خودتو پشت سه تا علامت تعجب قایم میکنی؟!چرا بااسم خودت نظر نمیذاری؟!
  بله من طرفدار یگانه هستم!افتخار هم میکنم!حالا اگه من اون الناز مد نظر شما نبودم میخواستی چی بگی؟!آره؟!
  نگران نیستم!البته اگه اسمش رو میذاری نگرانی٬فکر میکنم به عنوان یک ایرانی این حق رو دارم که برای اسم و رسم کشورم که این آهنگ میتونه خیلی روش تاثیرگذار باشه٬باشم.نه؟!نمیدونم از کجا و کدوم سایت منو میشناسی!اما بدون من خودم٬وقتی رسما اعلام شد که خواجه امیری این آهنگ رو میخونه خوشحال شدم٬چون همونطور که گفتم تقریبا همه میتونن با صداش ارتباط برقرار کنم!این درحالی هست که چندان مایل نبودم محسن یگانه تنها این کار رو بخونه٬به دلایل شخصی خودم.
  بیشتر هم دوست داشتم چندصدائه با صدای بزرگای موسیقی پاپمون خونده بشه.(خواجه امیری٬یگانه٬چاووشی٬فرزین٬فلاحی و…)پر مخاطب ترین ها!تا بیشتر مردممون حال کنن باشنیدنش.
  اما خواجه امیری هم خوبه.
  امیدوارم با تنظیم کننده های خوب کارکنه٬و کار به خوبی میکس بشه.ترانش خیلی خیلی مهمه.
  از کدوم سایت منو میشناسی؟!آره؟!

 16. عزيز همين جوري روي هوا كه نميشه گفت انتخاب درست نيست. لطفا با فكر نظر بديد.

 17. ترانه ي تيم ملي رو كسي بايد بخونه كه نفر اول پاپ ايران باشه ودنيا بشناسنش. چه كسي بهتر از خواجه اميري داريم؟
  موفق باشي احسان جان

 18. همینو بگو
  نه خبرش زیادمهم نبوده لابد!!
  حالا کافیه یکی ضد احسان فک کنه به ساعت نمیکشه خبرش توسایته بس که مهمه!!
  مانفهمیدیم اینا باموسیقین یا علیه موسیقی!
  فقط میدونم الان وقت حمایته تا کارخوب دربیاد همین

 19. بذار یه ترانه خوب از روزبه بیاد رو صدای احسان تا بشه هم تراز با فرودسی و ناظری..

 20. عزیزم آره!! :)))
  عرض کنم خدمتتون که این علامت تعجب هایی که میبینی دلیل داره واسه خودش! اونم واسه خاطر عملکرد و سیاست های این سایته، واسه اینه که تعجب میکنم چرا باید این سایت با احسان خان ما مشکل داشته باشه!!!!!! آره عزیزم:) بعدشم این به این معنی نیس که من خودمو قایم کرده باشم دقت کن عزیزم !
  و اینکه شما رو از کجا میشناسم؟!!موسیقی ما……..
  درضمن باهات موافقم محسن یگانه نباید این کار رو میخوند چون من خودم به شخصه از حباب تا حالا یه آهنگ خوب و موندگار ازش نشنیدم البته این نظر شخصی منه با احترام!
  من که اصلا موافق چند صدائی بودن سرود تیم ملی نسیتم این حرف رو هم یه نفر اومد تو کامنت اول موسیقی ما گفت هوادارای بقیه خواننده ها هم دیدن نمیشه که الان به به و چه چه کرد بالاخره باید ساز مخالفه رو بزنن و اینه که خیلیا مطرحش میکنن!!
  تایید خواهشا

 21. راستی منظورت چی بود گفتی”کاش ترانش رو خودش نمیگفت”؟
  قرار نیست احسان ترانش رو بگه!

 22. واقعا حرف حساب رو زدی بهترین جواب همین بود… از سایت موسیقی ما اصلا انتظار نداشتم که به موسیقی پاپ بی احترامی کنه خود احسان که جای خود داره… خداییش هدفتون چی بود؟؟؟؟ هیچ کسی با یادداشتتون موافق نبود یه کم سلیقه به خرج بدین خواهشا…

 23. اونوقت یه سوال از شما داشتم دوست خوشفکرم!!!شما از کسایی که گفتن انتخاب مناسبی بود هم همینجوری استقبال کردی و زیر نظرشون نوشتی نمیشه رو هوا نظر داد؟؟؟!!!

 24. نفر اولو خوب اومدی!!!البته نفر اول با تلویزیون درستترین عبارت ممکنه…
  عزیز من تا وقتی موسیقی مملکت صادقی و چاوشی و یگانه رو داره ،،اول بودن برا ایشون غیرممکنه!!! البته بازم میگم امثال ایشون و آقای لهراسبی همیشه با تلویزیون نفر اول پاپن….!!!

 25. احسان خواجه امیری صدای واقعا قشنگی داره اما نه برای تیم ملی برای اهنگ های احساسی که فوق العاده میخونه باید برای سرود تیم ملی صدای بمی رو انتخاب میکردن مثل فرزاد فرزین بخاطر این میگم فرزاد فرزین چون اهنگش اماده بود و در حقش یکم بی انصافی شد
  اره صدای بم و کلفت خیلی از خواننده ها دارن اما اکثرشون قدیمی هستن فرزاد فرزین جون پسند تره.البته این نظر منه
  ولی بازم به احسان خواجه امیری تبریک میگم.

 26. آره مهدی تو که راست میگی!
  چاوشی!یگانه!
  در اون صورت باید فاتحه موسیقی پاپ رو خوند که عزیز من

 27. دوست عزیزم محض اطلاعتون میگم که قبل از این هم که معلوم بشه کی میخواد آهنگ جام جهانی رو بخونه٬خیلیا میگفتن خوب میشه اگه چند صدایی خونده بشه!قبل از اینکه خواجه امیری بخواد این آهنگ رو قبول کنه!چون چند صدایی خوندن این کار اونم با صدای بزرگای موسیقیمون خیلی معنی اتحاد رو بیشتر نشون میداد.
  بازم میگم من اصلا ناراحت نیستم که خواجه امیری میخواد اینو بخونه!وقتی هم که موسیقی ما اینو اعلام کرد رفتم و نظر مصبت گذاشتم چون راضی بودم!
  درضمن من نگفتم محسن نباید این کار رو میخوند٬گفتم من دوست نداشتم ایشون این کار رو بخونن!به دلایل خاص خودم!
  در باره ی اون حرفتون هم درباره ی کارای محسن یگانه٬ضمن احترام به نظرتون خواستم بگم٬بهتون پیشنهاد میکنم برین خیابونا٬مــــــــــــرد و عید هرسال محسن رو یک بار دیگه گوش کنین!فوق العاده هستن این تراک ها!احتمال زیاد نظرتون عوض میشه!
  درضمن اینم بدونین که بی احترامی به بزرگای موسیقی کار درستی نیست!
  کامنت پایینتون که در جواب مهدی نوشتین رو بخونین!!!!!آیا درسته این طرز حرف زدن؟؟!

 28. مرسی نصیحت!شما هم برو کامنت منو یه بار دیگه بخون توهینی درش وجود نداره!ایشون زیاده روی کرد و از رو تعصب یه حرفی زد منم جز واقعیت نگفتم!
  من خیابونا،به قول خودت مــــــــــــرد و عید هرسال رو یه بار گوش دادم دیگه نـتونستم گوش بدم….!
  مرسی پیشنهاد!
  والا هر جا اسمی از احسان بوده تو اون سایت نظر به قول خودتون مصبتی از شما ندیدیم الا اظهار موافقتتون با کسایی که….بیخیال!

 29. باسلام. ضمن اینکه همین اول میخوام بگم اصلا دلم نمیخواد افراطی نظر بدم و کسی رو برنجونم و به طرفداران آقای خواجه امیری که خودم هم تا حدودی جزئشون هستم هم کاملا احترام میزارم اما میخام بگم که: استاد ناظری از سال 54 مشغول کار موسیقی هستند و به خاطر آثار بسیار زیباشون روزنامه فرانسه ایشون رو شوالیه موسیقی ایران خوانده و همچنین ایشون افتخارات بسیار زیادی دارند از جمله دریافت تندیس مهر حقوق بشر در سال 1392 که اینها باعث میشوند ایشون در سطح جهانی شناخته شده باشند. از دوستان تقاضا ارم حداقل همین قطعه اشاره شده کار استاد رو گوش بدن و اینکه موسیقی ایرانی در حال فراموشی است حقیقت است و الان دیگه کسی چیزی از گوشه ها و دستگاه های موسیقی ایرانی نمیداند و اکثرا انواع موسیقی ملل دیگر در کشورمان رواج پیدا کرده که باعث میشه گذشته ما فراموش شود همچنین شاهنامه فردوسی نیز دومین کتاب حماسی پرمخاطب جهان است فکر میکنم این دلایل برای ارجعیت دادن شعر شهرام ناظری بر احسان خواجه امیری عزیز کافی باشد. با این حال پیش داوری بسیار کار اشتباهی است.

 30. آخه الان بیشتر شبیه علامت تعجبی!!!…هر وقت شکل و اسم آدم به خودت گرفتی جوابتو میدم…آره دادا.

 31. خب جوابی نداری دیگه… آآآآآآآآدمممممممم
  حتی نمیتونی دلیل واسه حرفت بیاری …
  چون رو هوا یه چیزی پروندی…..

 32. شما به سوال این مطلب دقت کنی جناب علامت تعجب!!!!متوجه میشی که فقط یه نظر خواهیه و دلیل نمیخواد!!!
  حالا برات جا افتاد جناب علامت تعجب؟؟؟؟!!!!

 33. آقا اصلا احسان خدای موسیقی پاپ خوبه؟ دست ور میداری؟

 34. سلام .
  من یکی از طرفدارهای احسان جان هستم ، اصلا شب رو روز ندارم فقط آهنگ های احسان رو گوش میدم و باهاش می خونم .
  بنظرم احسان تکه و ایران اگه 50 بار دیگه هم بره جام جهانی باید احسان بخونش .
  فدای داری احسان جان خیلی خیلی زیاد …
  آفرین ، دیگه شلوغش نکنید و بزارید ترانش بیرون بیاد ، من الان ترانش رو حس می کنم ، آخرته آهنگه .

 35. اوناییکه نشستن و تصمیم گرفتن حتما دلیل محکمی واسه کارشون داشتن از کسی هم نظر نخاستن که بقیه واسه خودشون نظر میدن که اصلا این انتخاب مناسبه یا نه

 36. بدجروی پشیمون شدی از حرفات بعد از بیرون اومدن اهنگ.اشکال نداره.برو اهنگو گوش کن حالشو ببر.ففففففففففدایی داری احسان.دمتگرم.خسته نباشید همتون

 37. مگه نباید اهنگ تیم ملی رو به کسی می دادن که بهترین بود خوب منتقدان عزیز مگه از احسان بهترم داریم ماشالا هر سال داره تندیس یهترین خواننده رو مییدن بهش

 38. این آهنگ عالی بود اگرم مشکلی داشت به خواننده ربطی نداشت چون آقا احسان عالی خونده مثل همه ی کارای قبلی شون،اگرم مشکلی داشت به آهنگساز و…. مربوط بوده. خاهشا از آقا احسان بد نگین چون واقعا این آهنگ عالی بود و خیلی هم باهاش کیف کردیم و می کنیم.
  دوستانی هم که گفته بودن اهنگ مناسب نبود و…. خاهشا الکی حرف نزنین اخه احسان اهنگ تیم ملی رو نخونه پس کی بخونه؟
  احسان بهترین خواننده ایران و این رو همه میدونن خاشا طوری رفتار نکنین که نمیدونید
  احسان جان عالی بود اهنگت مثل همیشه ،خسته نباشی،فدایی داری

 39. شما که انقد ادعاتون میشه چرا یکی از اینا نمیرن تو خارج از کشور کنسرت بزارن و همه ازش استقبال کنن
  همین امسال بعداز عید احسان جان رفتن کانادا
  به قول احسان علیخانی تو یه هفته سه تا کنسرت پشت سر هم میرن
  درضمن آقا احسان نفر اول موسیقی پاپ ایران هستن این رو به گوش بسپار

 40. آفرین آقا بهنام خوب شد این رو فهمیدین
  از اولشم همین بوده آقا احسان نفر اول موسیقی پاپ ایران یادتون باشه
  خاهشا دیگران هم این رو بفهمن

 41. اصن آدم بعضی وقتا میمونه ب ی سری آدما چی بگه از جمله کسایی ک میگن”آیا خواجه‌امیری برای خواندن سرود تیم ملی مناسب است؟” واقعا قبل ساخت موسیقی ب این پرسش فکر نکرده بودید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  البته الان میبینیم ک صدای ایشون شعر موسیقی این ترانه عالیه!!!!!

  آقای عاشقانه ها…
  به حرمت نام ایران…
  سکوت کن…
  اما,
  خیالت تخت!
  طلایی ها هستند!
  مثل کوه! پشت تو!
  ماسراپا فریادیم!
  تمام “دروازه های دنیا” را برایت باز میکنیم…
  خاطرت را ازرده نکن…جای تو در قلب طلایی ها امن است!
  امضا:طلاییا

 42. سلام من خیلی دنبال اهنگ جناب ناظری بودم اما پیدا نکردم اگه میشه بگین کجا میتونم پیداش کنم ویا لینکی ازش دارین بزارید

 43. من نمیگم فرزاد فرزین خوبه یا احسان خواجه امیری ، اما برای اینکار مطلقا آقای فرزین خوب نیستند … چون ایشون ملودی بعضی از آهنگهاشونو از روی آهنگهای خارجی بر میدارن که به اینکار در اصطلاح سرقت ادبی میگن، برای مثال میتونید آهنگ شوخی ایشونو با آهنگ lucky guy مقایسه کنید ، اخبارش به طور کامل در اینترنت هست … من به عنوان کسیکه خودم هم دستی در ادبیات و قلم دارم ، اصلا نمیپسندم که کسی از ایران به عنوان نماینده ی موسیقی ایران به جام جهانی بره که شئونات اخلاقی هنر رو رعایت نمیکنه … به نظر من فرزاد فرزین اصــــــــــــــــــــــــــــلا گزینه مناسبی نیست …. خودتون فکر کنید به حرفام …. متوجه میشید که همینطوره ، و ایشون اصلا نباید برن … فکر کنید نماینده ی ایران کسی باشه که مورد اخلاقی داشته باشه … افتضاح نیست از نظر شما؟؟؟؟؟

 44. آهنگ اومد و گوش دادم و بیش از پیش به اینکه خواجه امیری رو انتخاب کردن تبریک میگم بهترین انتخاب بودی ممنون احسان کار عالی بود ممنون.

 45. واقعن کار چرتی بود ……

  ای کاش سلطان میخوند

  کاش فقط ای کاش

 46. کارش همچین چنگی به دل نزد … مطمینن زود فراموش میشه

  ___________
  ای کاش………….

  کاش فقط ای کاش

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید