آخرین اخبار : انصراف علیرضا قربانی از پروژه جام جهانی پیچیدن نوای موسیقی آذربایجان توسط بانوان تبریزی در تالار وحدت قطعه جدید هوروش بند با تاخیر منتشر می شود گزارش تصویری کنسرت مسیح وآرش تهران ۲ اردیبهشت ۹۷ گزارش تصویری کنسرت بهنام بانی تهران ۳ اردیبهشت ۹۷ قطعه جدید فرزاد فرزین ۶ اردیبهشت منتشر می شود کودکان ایران شگفتی ساز فرانسه شدند انتقاد تند و جنجالی پرواز همای به شورای شعر برای تایید اراجیف! اینائودی: ایران شروع تمدن‌هاست/ سلام به هواداران ایرانی علی بحرینی: شما که از هیراد هنرمندترید چرا کنسرت برگزار نمی کنید؟/ شما از خشن ترین ماموران گشت ارشاد دست کمی ندارید
تلگرام موسیقی پارس

ارکستر ملی ایران در تالار وحدت هنرنمایی کرد

۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳ گزارش تصویری کد خبر :70487

موسیقی پارس: شب گذشته تالار وحدت میزبان ارکستر ملی ایران و مخاطبان آن بود. این اجرا در حالی برگزار شد که پیش از این ارکستر ملی ایران در افتتاحیه و اختتامیه جشنواره موسیقی فجر نیز به روی صحنه رفته بود.
در آغاز این کنسرت «فریدون شهبازیان» (رهبر ارکستر ملی)، نوازندگان را برای اجرای پرلود «گریز» رهبری کرد. پس از آن «علیرضا افتخاری» در صحنه حاضر شد و قطعات «نیلوفرانه» و «بهشت یاد» را اجرا کرد.
او پس از اجرای این قطعات گفت: «دست‌بوس شما هستم و مثل یک مرید به خاک شما عزیزان می‌افتم»، سپس صحنه را ترک کرد تا شهبازیان قطعه دو قسمتی «پرهیز عاشقانه» را رهبری کند.
از جمله قطعاتی که در این کنسرت توسط «علیرضا افتخاری» اجرا شد می توان به «در هوای تو»، «کوی بی‌نشان»، «شور عشق»، «رهایی»، «محرم راز»، «ساقی‌نامه» و «شورعاشقانه» اشاره داشت..
در پایان اجرا «فریدون شهبازیان» علاوه بر دعوت از «عباس خوشدل»، با اعلام اینکه «حسین دهلوی» (آهنگساز و نوازنده) در سالن حضور ندارد، از همسر و فرزند او نیز درخواست کرد تا به روی صحنه بیایند.
در این اجرا، مهمانان ویژه ای همچون «محمدرضا عارف»، «علی مرادخانی»، «حمیدرضا حنان» حضور داشتند.

در انتها شاهد گزارش تصویری متفاوت «مرتضی فیاضی» از این اجرا باشید :