القاب خوانندگان پاپ از کجا می آید؟

103

موسیقی پارس – هاتف حسینی – مجید مدنی : چند سواهی است بحث القاب خواننده ها در ایران تعجب خیلی از اهالی این هنر را برانگیخته است. القابی چون سلطان احساس، سلطان پاپ، سلطان مشکی پوش و . . . که خدا را شکر کم هم نیستند، اما نکته اینجاست که این القاب از کجا می آیند و از سوی چه کسانی به خوانندگان نسبت داده می شوند.  البته موضع گیری برخی خوانندگان در قبال این نوع القاب در نوع خود بسیار پسندیده بوده است. درست است که این القاب کذایی فقط جنبه ی حاشیه ای دارد ولی به نظر می آید برای بعضی از خوانندگان ارزش زیادی دارد. نیم نگاهی می اندازیم به چگونگی نسبت دادن این القاب به اصحاب موسیقی پاپ ایران:

سلطان مشکی پوش و رضا صادقی

از همان ابتدای ورودش به موسیقی ساده و بی ادعا بود. همه با آهنگ “مشکی رنگ عشقه” شناختندش و به واسطه علاقه اش به این رنگ و تفاسیر جالب توجه و قابل تأملش از این رنگ، مشکی را رنگ عشق نامید و پس از چند سال فعالیت قابل دفاع در عرصه موسیقی طرفدارانش تصمیم به دادن لقب “سلطان مشکی پوش” به وی را گرفتند. رفته رفته این لقب رسمیت پیدا کرد و حال در رسانه های مختلف نیز رضا صادقی را با این لقب یاد می کنند.

آقای خاص با صدایی خاص

رفتارهای خاص، ظاهر نشدن در جلوی دوربین، عدم برگزاری کنسرت و . . . خیلی رفتار های خاص دیگرش باعث شد “خوزه مورینیو” ی موسیقی پاپ ایران بشود! البته محسن چاوشی بر خلاف این مربی نام آشنا بسیار خوش اخلاق و خوش برخورد است ولی علاقه زیادی به دیده شدن ندارد که بدون شک این تصمیم وی کاملاً شخصی است، هرچند که عده ای این نوع اخلاق وی را نمی پسندند و بابت همین رفتارهایش از چاوشی انتقاد می کنند. البته جنس صدای خاص چاوشی در گرفتن این لقب بی تأثیر نبوده است.

لقب ندارد، جاست یگانه!

نام وبلاگ شخصی اش حال به نام گروه هوادران دو آتیشه اش تبدیل شده است. گروهی که آنقدر رابطه شان با محسن یگانه نزدیک است که وی بسیاری از آنها را حتی به اسم می شناسد، حضور متحد الشکل هوادارنش در کنسرت چهارم آبان امسال از عملکردهای مثبت این گروه بود.

سلطان عاشقانه ها ؛ علی لهراسبی

علی لهراسبی نیز از معدود خواننده هایی است که ارتباط خوبی با هوادارانش دارد . برگزاری چند میتینگ با حضور برخی از هواداران و ارسال دست نوشته هایشان برای وی حاکی این امر است . مجله همشهری جوان چندی پیش به او لقب سلطان غم را داده بود که زیاد به مزاغ وی خوش نیامد . هوادارانش او را با لقب سلطان عاشقانه ها می نامند .

سلطان صدا یا سلطان موسیقی پاپ ؛ فرزاد فرزین

سلطان صدا یا سلطان موسیقی پاپ القابی است که هوادارانش به وی نسبت می دهند  . اتهام کپی برداری از آهنگ آواره یکی از سلاطین احساس ( مجید خراطها )  در آلبوم شلیک آخرین اتهامی بود که به وی وارد کردند و هواداران متعصبش از این قضیه سخت ناراحت شدند و واکنش های زیادی نیز نشان دادند .

سلطان بی سلطان ؛ احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیری خواننده ای که کار خود را از همان ابتدای امر کم حاشیه دنبال کرده است . در این مورد هم سعی بر این دارد تا توجه زیادی به این القاب نداشته باشد . با توجه به سبک کارهای وی هوادارانش از قشرهای مختلف سنی هستند . ارتباط نزدیکی با هوادارانش ندارد و سعی می کند کمتر در رسانه ها حاضر شود .

سلطان احساس و مدعیان بی شمارش!

بابک جهانبخش اصلی ترین گزینه برای این لقب است، چرا که بدون شک صدای مخملی و احساسی جهانبخش به اضافه فعالیت چند ساله اش در عرصه موسیقی “مجاز” و همچنین ساختن موسیقی های احساسی و در عین حال فنی وی از بابک جهانبخش به عنوان یکی از احساسی ترین خواننده های حال حاضر نام برد.

مازیار فلاحی کاندیدای بعدی این لقب است. دیدن اشک های مازیار و هوادارانش در کنسرتهایی که برگزار کرده است نشاندهنده عمق احساس این خواننده می باشد. شاید اغراق نباشد اگر مازیار فلاحی را احساسی ترین خواننده پاپ ایران بدانیم. اما کمتر دیده شده طرفداران این خواننده محبوب این لقب را برای وی استفاده کنند، گویا به فکر لقبی خاص و جدیدتر می گردند.

حتی اسم آلبوم اولش هم احساسی است. آلبوم بسیار موفق “رمانتیک” و صدای فوق العده احساسی اش این شانس را به وی داده که طرفدارانش او را نیز “سلطان احساس” بنامنند. البته شهاب رمضان و طرفدارانش هنوز وارد عرصه القاب نشده اند. آهنگهایی که در این چند سال اخیر ساخته است آنقدر خوب است که تنها با یک آلبوم تنواسته تعداد زیادی طرفدار جذب کند.

چندی است مجوز آلبوم خود را گرفته و از حواشی پیرامونش خیلی خوب به نفع خود سود برده است. هوادارن مجید خراطها هم وی را سلطان احساس می خوانند، شاید مهمترین دلیل این کار را هم آهنگهای غمگین وی بشود غلمداد کرد.

فریدون آسرایی از این قائده مستثنی نیست. کارهای بسیار رمانتیک و احساسی وی را همه به یاد دارند، ولی نمودار سینوسی کارهای فریدون و افت و خیز های پیاپی اش کار را برای “سلطان احساس” کردنش سخت کرده است. البته وی از دیگر خوانندگان نام برده شده هم سابقه بیشتری در موسیقی دارد و هم البته از نظر سنی از آنها بزرگتر است. اما به نظر می آید این القاب برای این خواننده با سابقه کشورمان حتی ذره ای ارزش ندارد.

منبع : اختصاصی موسیقی پارس

103 دیدگاه‌ها

 1. محسن یگانه هیچ وقت نمی ذاره لقب واسش انتخاب کنیم 😀 ما هواداراش لقب داریم “جاستی”
  و فکر میکنم بعضی از این لقب ها واقعا” مناسب این خواننده ها نیست 😐
  بنظرم این القاب رو به خواننده های بزرگمون باید بدیم مثل معین- اصفهانی- داریوش- شادمهر و ….

 2. حالا کی این القاب رو گذاشته …

  ما که خدایی خیلی از اینا رو داریم اینجا می خونیم …

  بنظرم شما دارین سعی می کنین این القاب رو ایجاد کنید ..

 3. نگاه کن تو رو خدا مجید خط خطیو ببین کنار چه اسطورهایی آوردن واقعا مسخرس من نمیدونم چرا باید یه مشت مضخرفات بشن آهنگ نگاه کن یعنی این مجید تیغه باید کنار خواجه امیری باشه واقعا واسه موسیقمون متاسفم ببین موسیقیمون داره به کجا میره صد رحمت قه قهرا داخل زباله دون تاریخ موسیقی نریم خیلیه

 4. مرسي. مطلب جالبي بود. به نظر من سلطان احساس لقب بابك جهانبخش هستش چون صداي بي نهايت زيبا و احساسي و به قول شما مخملي داره و تمام آهنگاي ايشون بيانگر احساس قشنگشونه. هميشه هم طرافدارا با همين لقب ايشونو صدا كردن. بعد از سالها تجربه اين لقب برازنده بابك جهانبخش هستش و هر خواننده ي تازه اي نبايد اين لقبو رو خودش بزاره.  

 5. ﺳﻠﻄﺎﻥ ﺍﺣﺴﺎﺱ = ﺑﺎﺑﮏ ﺟﻬﺎﻧﺒﺨﺶ
  ﺳﻠﻄﺎﻥ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﯽ ﭼﻮﻥ ﻭ ﭼﺮﺍﯼ ﻣﻮﺳﯿﻘﯽﭘﺎﭖﺍﻳﺮﺍﻥ

 6. وقتی یک مرد 90 ساله با صدای بابک اروم میشه و خوابشش میبره دیگه واقعا حرفی جز عاشقتم سلطان احساس ندارم

 7. عشقست يگانه ستاره و سلطان موسيقي ايران محسن يگانه
  Only Just Yeganeh

 8. ﺳﻠﻄﺎﻥ ﺍﺣﺴﺎﺱ = ﺑﺎﺑﮏ ﺟﻬﺎﻧﺒﺨﺶ
  ﺳﻠﻄﺎﻥ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﯽ ﭼﻮﻥ ﻭ ﭼﺮﺍﯼ ﻣﻮﺳﯿﻘﯽﭘﺎﭖﺍﻳﺮﺍﻥ

 9. ﺳﻠﻄﺎﻥ ﺍﺣﺴﺎﺱ = ﺑﺎﺑﮏ ﺟﻬﺎﻧﺒﺨﺶ
  ﺳﻠﻄﺎﻥ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﯽ ﭼﻮﻥ ﻭ ﭼﺮﺍﯼ ﻣﻮﺳﯿﻘﯽﭘﺎﭖﺍﻳﺮﺍﻥ

 10. سلطان احساس=بابک جهانبخش
  سلطان احساس بی چون و چرای موسیقی پاپ ایران

 11. ﺳﻠﻄﺎﻥ ﺍﺣﺴﺎﺱ = ﺑﺎﺑﮏ ﺟﻬﺎﻧﺒﺨﺶ
  ﺳﻠﻄﺎﻥ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﯽ ﭼﻮﻥ ﻭ ﭼﺮﺍﯼ ﻣﻮﺳﯿﻘﯽﭘﺎﭖﺍﻳﺮﺍﻥ

 12. هاتف بازم هوس کردی هواداران مجید خراطها بریزن اینجا بابا به خدا فهمیدیم با مجید بدی خوشت نمیاد چرا خودتو کوچیک میکنی

 13. من نميدونم اين مجيد خراطها رو چرا آوردن كنار خواننده هاي بزرگ _سلطان احساس فقط بابك جهانبخش

 14. لقب سلطان احساس رو سالهاست که هوادارای بابک بهش دادن جدیدا مد شده هرکی از راه میرسه میخواد به این اسم صداش بزنن شرم آوره. فقط غمگین بودن ترانه ها که دلیل نمیشه کسی رو سلطان احساس صدا کرد! مگه احساس فقط به غم و غصه میگن؟ آقای خراطها داره خیانت میکنه به جوونای این مملکت هیچکسم حواسش نیست برید شعرای ایشون رو مطالعه کنید همش نفرین ناله مرگ خود کشی آدم کشی . یکی نیست بهش تذکر بده دست از سر جوونا برداره تازه بهش مجوز هم میدن یعنی میترسم از آینده ی اون جوونی که ترانه های این آقا بشه ملکه ی ذهنش. واقعا دلم میسوزه . سلطان احساس فقط و فقط و فقط بابک جهانبخش که حتی تو غمگین ترین لحظات ترانه شو گوش میدی که میگه : تنها که نیستی با منی تازه مگه باشی چیه؟ برام خیلی عجیبه که کسی دلسوز جوونا نیست و مسئله به این واضحی رو هیضکی نمیبینه

 15. سلطان احساس=بابک جهانبخش
  سلطان احساس بی چون و چرای موسیقی پاپ ایران

 16. MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH
  MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH
  MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH
  MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH
  MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH
  MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH
  MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH
  MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH
  MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH
  MAZYAR FALLAHI=HAZRATE ESHGH

 17. لقبای مسخره به خدا با این لقاباتون خوانندتونو کوچیم میکنین به غیر از خواجه امیرس و چاوشی بقیشون تازه واردد موسیقی شدن مثلا بابک جهانبخش درسته صداش خوبه ولی دیگه بیاین بگین خدای احساس والله غلو محضه مهم اینکه کار طرف چطور الکی با این لقابی توخالی یکی میگه یگانه سلطان پاپ معلومه نمیدونه قبش چه کسای تو پاپ بودن مثل مرحوم بابک بیات یا واروژان یا بهروز صفاریان به خدا خود خوانندهام از این لقابی که میدین خوشش نمیاد اونروزی چاوشی گفت به من نگین سلطان یا خاص ده خب مسخره تو پاپ خیلیا بودن که اسمشو نیاوردن بعد از انقلاب فرهاد مهرداد یا فریدون فروغی یا کوروش یغمای یا اصلا مازیار یا افشین بعد از انقلاب نه اون افشین لس آنجلس در کل خوب نیست لقب میدین به خوانندهاتون درسته من طرفدار چاوشیم ولی دلیل نمیشه بهش لقب بدم بگم خدای موسیقی والله بیشتر به جک شبیه به جای این لقابی بیهوده برین کارای درست درمون گوش کنین که وقتی بچتون پرسید اسم این ساز چیه تو گل نمونین ازما گفتن بود اگه بد میگم بگو بد میگین فعلا یا حق

 18. واقعا چرا اسم مجید خراطها رو کنار این خواننده های بزرگ آوردین
  این کارتون اصلا خوب نبود ….

 19. همه دنیام تو ارزوهام تو – تو نفسام تو خاطره هام تو- روز و شبام تو وقتی تنهام تو – همه حرفام تو اون که میخوام تو
  عاشق بابک هستم

 20. سلطان احساس=بابک جهانبخش
  کسی که احساس واقعیش رو،خود واقعیش رو میشه از ترانه هاش تشخیص داد…
  کسی که یک پیرمرد 90 ساله هم شبا آهنگاشو گوش میده….

 21. با سلام
  خوشم میاد که به سلطان احساس استاد مجید خراطها توهین نکردین..چون لقبش نیست این کلام ما هوادارا وجود استاد مجید خراطها هستش…از سایت خوبتون متشکرم
  در ضمن از خواننده های خوبمون حمایت کنین نه اینکه بهشون توهین کنین.

 22. mazy================pedare baran
  bezarin ena shad bashan laghab daran
  vali mazy ba ehsas
  dost dashtani
  ba shakhsiyate
  love u M

 23. سلطان ﺍﺣﺴﺎﺱ = ﺑﺎﺑﮏ ﺟﻬﺎﻧﺒﺨش اینو همه می دونن که سلطان احساس یکیه اونم بابک جهانبخشه

 24. مازيـــــــــار فــــــــــلاحي=پـــــــــــــدر بـــــــــــــــاران
  براي من كه سالهاست طرفدارشم فقط پدر باران قابل قبوله

 25. سلام خدمت تمامی هوادارای عزیز خواننده های موسیقی پاپ ایران
  به نظر من به عنوان یک فرد که در این جامعه زندگی میکنم،اصلا این القاب نمیتونن نه یک خواننده ای رو بزرگ و دیگری رو کوچیک جلوه بدن.
  هر طرفداری دوست داره به خواننده محبوبش یک لقب بده شاید هوادارای بابک جهانبخش دوست دارند سلطان احساس صداش کنن چون ترانه های احساسی داره. یا هوادارای مجید میخوان مجید خراطها رو با لقب سلطان احساس خطاب کنند چون ایشون هم آهنگ های احساسی داره ولی چون سبک این دو خواننده با هم متفاوته پس ما نمیتونیم خواننده هارو از لحاظ لقب مقایسه کنیم.

 26. مازیارفلاحی=پدرباران. چون هم اسم دخترش بارانه وهم عاشق بارانه. ولی جدیدا تووب رسمیش لقب:مردی ازجنس باران هم سرزبونهاافتاده. درهرحال مازیاربهترینه وهیچکی نمیتونه اینو توجیه کنه.

 27. مازیار فلاحی پدر بارانه…البته اگر بخوایم لقب براش انتخاب کنیم.من شخصا از لقب گذاشتن خوشم نمیاد.
  هر خواننده ای صداش و اجراهاش لقبشو معلوم میکنه.
  من که همه آرامش زندگیمو از آهنگ های آقای فلاحی میگیرم:-)

 28. mazyar fallahi = barane aramesh
  ba in hal be nazare man ham laghab gozashtan kheili kare ghashangi nist ve inke har khanandeyi ba tavanayi hayi ke dare dar dele har kodom az tarafdarash laghabe khassi dari chon momokene har kasi be goone haye motefaveti ahang ha roosh tasir bezaran vali be nazare man mazyar fallahi barane arameshe <3 <3 albate baz ham in nazare mane o momkene hameye tarafdaraye ishoon nazare man o nadashte bashan.

 29. سلطان احساس فقط مجیـــــــــــــــــــــــــــد خراطــــــــــــــــــــــــــــــها

 30. واي؟
  احسان خواجه اميري سلطان بي احساس من که توي اين چند سال همچين چيزي نديدم و نشنيدم
  احسان خواجه اميري اقاي عاشقانه هاي ايرانه…

 31. جاست یگانه
  سلطان همه سلطانهاست
  سلطان یگانه همیشه پرچمش بالااااااست

 32. محسسسسسن یگانه عاشقتتتتتتم
  الحق که سلطانی
  سلطان پاپ ایران فقط محسن یگانه

 33. اگه اینجوریه باشه منم میگم چاوشی سلطان موسیقی ایرانو جهان واقعا خواننده به این میگن تو سبکایی داره میخونه که خیلیا الفباشم نمیدونن مثلا رگه این سبک کی تو ایران بود محسن اومد به عالی ترین نوع اجراش کرد به نظر من لقب محسن اینه بهترین آهنگساز جهان رو دست آهنگسازی چاوشی پیدا کردین خبرم کنید نمیتونینن اگرم باشه شاید اونور آب باشه ولی اینور آب هیچکی قدرت آهنگساززی محسنو نداره اگ بخوام همتراز محسنو بگم فقط میگم بهروز صفاریان

 34. همه کسانی که اسمشون برده شد از بهترینها هستنو آهنگ های زیبایی رو از خودشون به ای گذاشتن. اما فکر میکنم سلطان احساس برازنده مجید خراطهاست که با آهنگ و ترانه و خوندن متفاوتی که داره تونسته طرافداران زیادی رو بخودش جذب کنه و همیشه وفق هستش و واقعا بدون چون و چرا احساسی ترین آلبوم سال را عرضه میکنه.

 35. اینکه به ی خواننده لقب بدیم که کار بدی نیس ولی من قبول ندارم هر خواننده ای
  واقعاً از ورود اقای خراطها به موزیکمون ناراحتم
  نمیدونم کارای ایشون چجوری مجوز میگیره
  ولی اینجور ک ماشنیدیم هنرمندایی مث اقای خواجه امیری و یگانه چند وقت تو صف مجوز میمونن
  اینا چجوری و با چ واسطه و پشوانه ای میان خدااااااااااااااا داند وبس

  حالا تعریف نباشه نمیخوایم ریا بشه هاااااااااااااا

  ولی فقط احسان خواجه امیری و محسن یگانه

  البته این ب این معنی نیس ک بقیه خوب نیستن هاااااااا
  در نوع خودش بابک جهانبخش واقعاً هرروز بهتر ازدیروز

 36. دوست عزیز علی جان من به نظرت احترام میذارم ولی بهترین بودن واقعا ملاکش سن و سال نیست.محسن یگانه هرجا که بوده از هرجا که شروع کرده مهم اینه که الان تو پاپ ایران واقعا بهترینه.من واقعا موندم اون دوستمون چجوری میگه مازیار فلاحی بهترینه و هیچکس نمیتونه اینو توجیه کنه.چیزی که قابل توجیه نیست اینه:محسن چاووشی و محسن یگانه و احسان خواجه امیری افتخار پاپ این کشور هستن و باعث سرپابودن و شاداب بودن پاپ و قطعا کسی رو دست این 3 عزیز بلند نخواهد شد.3تاشون بینظیرن.از رو تعصب هم نگفتم.تمام نظرسنجیا اینو اثبات کرده

 37. عالی بود فوق العاده
  سلطا احساس فقط بابکه جهانبخشه
  قرار باشه بدنش به کسه دیگه ای اون مازیار فلاحیه
  طرفدارای مازیارم اونقدر با شعور و شخصیتن که …
  مثه خط خطی … هههه
  شخصیتوشونو به نمایش گذاشتن

 38. درباره پاپي صحبت ميكنين كه بعد از انقلاب شادمهر بهش بال و پر داد
  واقعا جاي خاليش حس ميشه و داره به شادمهر با طرفداراي بي شمارش كم لطفي ميشه

 39. سلام

  لقب سلطان احساس برای کسی که از جنس خود احساس
  و این لقب فقط مطلق به مجید خراطها است

  1- برقراری حس مشترک بین تمام عاشقهای دل شکسته

  2- مو شکافی موضعات اجتماعی

  3-وارد کردن سبک جدید موسیقی به ارسه موسیقی

 40. با سلام وخسته نباشید به همگی
  لازم میدونم تشکر کنم از دوستانی که نظر میدن و درست در مورد تک تک هنرمندان بحث می کنند ولی مجوز گرفتن یا نگرفتن هنرمندان چیزی نیست که ما اما و اگر بتونیم بگذاریم
  البته همونطور که میدونین وزارت ارشاد طبق ضوابط خاصی مجوز صادر میکنه و مسلما آقای خراطها این شرایط رو کاملا دارا بودن من اینجا از صمیم قلب تبریک میگم به ایشون و آرزوی موفقیت روزافزون دارم براشون .
  بنظر من واقعا سلطان احساس هستن و حرف دل تک تک ما رو میزنن .
  البته هنرمندان دیگر هم واقعا زحمت میکشن و عالی هستن.من خودم عاشق کارهای آقای خراطها هستم
  ایشون هم صداشون گیراست هم فوق العاده مردمی و فروتن هستن این یک نمونه از برتری ایشون هست.

 41. be nazare man behtaine bayad laghbe motevaghef nashodanio behesh bedan
  moh3n yeganeh hame karash herfie

 42. هر خواننده ای میخواد هر لقبی داشته باشه !!! مهم اینه که
  بابک جهانبخش بهـــتـــــــــــــــــــــــــــــریـــــــــــــــــــــــنـــــه !!!
  بی چون و چرا!! 😀

 43. این خواننده هایی که نام بردین همشون به نوعی بهترین هستن و طرفدارای خودشونو دارن نمیشه بگیم فلانی از همه بهتره ولی اصلا درست نبود اسم یه کسی که تازه به دوران رسده ست مثه خراطهارو کنار اسم این خواننده هایی که چندین ساله مردم با صداشون خاطره دارن و موسیقی ایران با اسم اینا شناخته میشه رو بیارین.ایشون فعلا براشون خیلی زوده لقب بذارن اونم چی!!!!سلطان احساس!!!!سلطان احساس فقط بابک جهانبخشه.
  سلطـــــــــــــــــان احســــــــــــــــــــــــاس بابــــــــــــــــــــــــک جهــــــــــــــــــــــــــانبــــــــخـــــــــــــــــــــــــــش

 44. حسن،
  مشخصه که کسایی مثل شما که حتی املای درست “عرصه”رو نمیدونن به خراطها میگن سلطان احساس!!!
  خراط ها هم به نظر من فقط ناامیدی و بدبختی میشه تو شعراش دید!اون دیگه اسمش احساس نیست…
  سلطان احساس فقط بابک جهانبخش
  با اون صدای مخملی و احساسی♥♡

 45. سلطـــــــان احسا = بابـــک جـهـــــانبخش♥
  پسری از جنس احساس از جنس بارون♥

 46. بابك جهانبخش ترانه هاش خيلي شيرين ودل نشينه.اكه كنسرتش رفته باشيد به سلطان احساس بودنش شك نميكنيد.از تمام ١٠٠درصد توانش ١٢٠درصد حسش رو بهت منتقل ميكنه.واقعا آدم محترم ودوست داشتني اي هستش.به نظرم اين لقب مال خودشه….

 47. با سلام
  1.اول اینکه سایت شما صلاحیت ندارو واسه این حرفا
  2.بابک اصأ بچه خاک ایران نیست
  3.لقب سلطان احساس مجید خراطها از نمیه دوم دهه 70داشته که بابک از سال 84وارد موسیقی شد حتی لقب هوادارن مجید خراطها که ارتش احساس هستش تو 1کنسرت سال 83 گذاشته حالا ایشون به فروتنیشون نیستن تو رسانه ها سوء استفاده نکنید
  4.قبل معروف شدن بابک مجید خراطها با آهنگ مسافر سال 82که به تور تصادفی زنگ موبایل 1بازیگر بود سر زبون افتاد که باز نخاسته تو رسانه ها باشه

 48. هرکسی ی نظری داد و بیشترین توهین ب مجید خراطهای عزیز شد…خجالت داره والا..روزی ارزش کارای ایشون رو میفهمین ک…
  متأسفم براتون!

 49. سلام قابل توجه اونی که گفت بابک ماله خاک ایران نیست بابک اصالتش مال ایران خونش مال ایرانه ایرانوخاک خودش میدونه فقط براکارپدرش 10سال المان زندگی کرد

 50. منم باهاتون موافقم
  مردم خودشون این فرد رو بزرگ جلوه میدن و میذارن طرفداراش هر چی دلشون میخواد رو بگن و بعد شروع میکن باهاشون بحث کردن

 51. فقط فقط فقط فقط فقط “محسن یگانه” هیچ کس نمیتونه جاشو بگیره البته بعد از اون پاشاییم قابل تحسینه نباید نادیده گرفت

 52. سلطان احساس شعبه ی دیگری ندارد:)

  کــُــپــی یا تـــَـقــلید بابک جهانبخش از ..
  .
  سلطان احساس مجید خراطها
  .
  .
  لقب دزدی بابک از مجید کم بود…. تقلید از شعر استاد خراطها هم به کارنامه ی بابک جهانبخش اضافه شد…!
  .
  .
  دموی آلبوم جدید بابک جهانبخش که منتشر شده بود … توی آهنگ شعری به چشم خورد که بوی آشناییت میداد…
  .
  .
  آهنگ مدار بی قرار از بابک جهانبخش که قسمتی از شعر آهنگ دار و ندار استاد خراطها به چشم میخورد…!
  .
  .
  آهنگ دار و ندار استاد خراطها :
  تویی تو همه ی دار و ندارم
  تورو این روزا دارم و ندارم ..
  .
  و البوم جدید بابک جهانبخش و آهنگش :
  ای همه دار وندارم
  تورو دارم یاندارم…!!!!!!!!!!!!!
  .
  .
  جالبه
  بعد از لقب دزدی بابک جهانبخش که لقب سلطان احساس استاد خراطها رو مال خود میخواست کنه
  این بار تقلید یا گپی از متن شعر مجید خراطها
  .
  کم کم بیا خود الستاد خراطها رو کپی کن دیگه خواننده ی مثلا ..
  .
  .
  .
  سلطان احساس مجید خراطها و حسودان بیشمارش ( که بیشتر از ما پیگیر کارای خراطها هستند )=)):)):))

  پست مجدد کنید.

 53. بحث نکنید .
  سرور موسیقی پاپ .
  سلطان همه ی خواننده ها .
  بهترین خواننده ی پاپی که تا به حال دنیا به خودش دیده .
  بابک جهانبخشه

 54. سلطان احساس لقبی نیس که به هر کسی بدیم…واس کسیه که اوج احساسو بشه توش دید واس کسیه که با صداش ادم خاطره سازی کنه اونم فقط بابک جهانبخش نه کسی دیگه…

 55. فقط مصطفی فتاحی …عضق است امبراطور غم مصطفی فتاحی عاشقتم م م م .خدایی یل همه خواننده هاست .هم صداش قشنگه هم اهنگاش ……کلا سوزناک میخونه

 56. وای دمت گرم اقا محمد خوب گفتی ….بهترین خواننده ایران امبراطور غم مصطفی فتاحی .عاشقتم م م م م م

 57. واقعا خجالت داره مصطفی فتاحی بااین همه اهنگای قشنگه اسمش نباشه .عاشق صدای نازکتم امبراطور

 58. من بااین ک طرفدار محسن یگانه هستم ولی خدایی مصطفی فتاحی هم خیلی قشنگ میخونه راحت میت.نم بگم بهترین صدای ایران کسی نیس جز امبراطور غم مصطفی فتاحی عزیز

 59. چقد مسخره
  جالبه که میگن چرا اسم خراطها رو کنار بقیه اوردین
  دقیقا موافقم ، طرفدارای بابک جهان بخش و فلاحی و …. روی هم نصف مجید خراطها هم نمیشه بعد ببین اینا چی میگن خخخخخ

  راجع به لقب سلطان احساس هم دیگه همه میدونن کیه ، فقط کافیه یه سرچ داخل گوگل بشه که همه چیز مشخص شه

 60. هرچی نگاه کردم لقب خدای احساس و سلطان استیج که مختص محمد علیزاده است رو ندیدم ولی درموردش یه توضیح کوتاه میدم:
  خدای احساس از ترکت حضرت عباس(ع) گرفته شده و چون توی اون ترکت اوج احساس محمد جان بوده این لقب بهش اختصاص پیدا کرده ….. ترانه ای رو پیدا نمیکنید از خواننده ی پاپ که سی نفر تو یه جمع با هم گریه کنن بعد بپرسی چرا گریه میکنین؟ و در جواب بگن خیلی بااحساسه….
  لقب سلطان استیج هم از اونجایی به محمد جان داده شده که در اولین اجرای رسمیش که برای بار اول در بازار مجاز به روی استیج میرفت و در جشنواره ی موسیقی فجر نود و یک بود و در رقابت با خواننده های شناخته شده بود با رای کارشناسان به عنوان برترین اجرای زنده انتخاب شد و رتبه ی نخست اون جشنواره رو کسب کرد و دومین دلیل هم اینه که در سال نود و سه با چهل و هشت سانس در سی شب در کل کشور به عنوان رکورد دار کنسرت پاپ برگزیده شد….

  زندباد سلطان استیج و خدای احساس ایران زمین محمد علیزاده…..

 61. این وب سایت طرفداران بابک اجنبیه. 8ساله سلطان احساس ایران استاد خراطهاست ایشون ایقد طرفدار داره که اهنگ شاید تو 4ساعت 1میلیون دان داشت .اخه کل اهنگای بابک 1میلیون دان داره کوچولوها.بجز چاوشی و یگانه خراطها سابقش از همه بیشتره تو عرصه موسیقی.سال 83هر سه باهم وارد موسیقی شدن حالا اون بابک اجنبی میخوا رقابت کنه با استاد خراطها
  .

 62. سلطان احساس فقط فقط استاد مجید خراطها. 3،4،5،6 تیغارو پشت هم بزن … ناز نفست حنجره طلا

 63. ای لقب دزد های بیشرف. سلطان احساس فقط فقط استاد مجید خراطهاس. اخه مونگولا تاکی میخوا خوانندتونو سبک کنین .هه با یک سرج تو گوگل میفهمید سلطان احساس کیه خجالت بکشید

 64. اگه تو گوگل سرچ کنید سلطان احساس متوجه میشید که سلطان احساس کیه

  کسی نیست به جز مجید خراطها

 65. در وهله اول باید بگم که متاسفم واسه سایتی که ادعای رسانه موسیقی بودن داره و توی مقاله هاش جهت گیری علیه یا به طرف برخی ها مشخصه
  با احترام به تمام خوانندگان سرزمینم
  محسن یگانه، محسن چاووشی، مجید خراطها، بابک جهانبخش، فرزاد فرزین، رضا صادقی، مازیار فلاحی، احسان خواجه امیری و همه و همه
  اخه چه معنی داره شمای به اصطلاح رسانه مجید خراطها رو بکوبی؟؟ انصافا کار درستی نیست، اگه میتونید بی طرفانه قضاوت کنید بفرمایید ولی اگه نمیتونید اسم خودتون رو رسانه موسیقی نذارید. جهت گیری شما علیه مجید خراطها بی احترامی به سلیقه طرفداران ایشون هست
  من امیدوارم خواننده هایی که شما بین طرفدارانشون جنگ راه میندازی خودشون با کارایی که میتونن انجام بدن شما رو شرمنده کنن

 66. تر خدا اسم بابک رو نیارید خندم میگیره آخه اون بشر رو اصلا نمیشه با مهدی پوران مقایسه کرد چه برسه به سلطان احساس استاد مجید خراطها تر خدا خودتون قضاوت کنید یه دونه آهنگ از خراطها گوش بدید بعد 100 آهنگ از اون یارو تفاوت رو خودتون احساس میکنید ببینید کدوم حالتونو عوض میکنه من اصلا دوس ندارم به کسی توهین کنم ولی شما هواداراش هستید که باعث میشید به خوانندتون توهین بشه خواهشن هرکاری میکنید فقط لقب سلطان احساس و برا این بشر فراموش کنید چون اصلا بهش نماد به هیچ خواننده ای نمیاد چه برسه به این ادم پس دیگه خواهشن تمومش کنید سلطان احساس فقط فقط مجید خراطها بوده هست و خواهد بود

 67. واقعا كه چه صاحب نظراي بي سوادي براتون متاسفم كه شما سلطان احساس كشورمون ((مرتضي پاشايي)) رو نميشناسين كه دارين درباره اين خواننده ها صحبت ميكنين

 68. سلطان احساس خدای احساس و سفیر احساس فقط و فقط لایق استاد بابک جهانبخشه چون با احساس ترین اهنگای ایران رو خونده و یه سری خواننده های دیگه رو با ایشون مقایسه میکنن که حتی در حدی نیستن اسمشون اینجا قید بشه.

 69. سلطان احساس فقط مجید خراطها
  وسلام
  گوگل هم خیلی خوب میدونه سلطان احساس کیه سرچ کنید میبینید
  مجید خراطها=سلطان احساس

 70. با سلام خدمت دوستان همه باورکنید احساس و سلطان احساس فقط خراطهاست از ایران گرفته تا عراق افغانستان تاچیکستان این سلطان طرفدار داره اونایکه میگن سلطان احساس بابکه خداییش از اهنگ احساس هیچی نمیدنن

 71. دیگ زر زر نکن کل این خواننده ها بجز چاووشی وآسرایی باید افتخار کنن که اسمشون کنار خراطهاست بعدشم اون موقع که استاد خراطها میخونده ولقب سلطان احساس رو داشته بابک جهانبخش ومازیار فلاحی تو پوشک بودن

 72. هیچکس به اندازه استاد خراطها احساسی نمیخونه ونخواهد خوند بابک هیچی نیست دربرابر سلطان احساس وصدا استاد خراطها

 73. شرمنده هااا ولی سلطان احساس فقط مجید خراطهاست برید دنبال لقب دیگه واسه خواننده صدا مخملیتون پیدا کنید

 74. این لقب سلطان احساس رو کی داده به بابک؟؟؟ بابا لقب سلطان احساس مال استادخراطهاست لقب ندزدین برین دنبال لقب دیگ امپراطور احساس وسلطان احساس فقط خراطها ولاغیر

 75. فقط استاد خراطها اینا همشون انگشت کوچیکه خراطهاهم نیستن

 76. فقط خراطها خواجه امیری ویگانه وجهانبخش دندون خراب مجید خان نیستن این دلیل نمیشه که تو از مجید خوشت نمیاد بهش توهین کنی

 77. داداشا جوش نیارین همه اینا باید افتخار کنن که اسمشون کنار استاد بزرگ موسیقی سلطان واقعی وحقیقی احساس استاد مجید خراطهاهستش لقب سلطان احساس فقط برازنده مجیدخراطهاست نه کسای دیگ….البته طرفدارای بابک جهانبخش ازروی تعصب بهش میگن سلطان احساس که یک لقب کاذبه….چون سلطان احساس فقط استاد خراطهاست …..فقط مجید

 78. با سلام
  ما هواداران مازیار فلاحی عزیز
  ایشون رو آقای احساس و آقای عاشقانه ها خطاب میکنیم

 79. البته هواداران مازیار فلاحی لقب “پدر باران” هم بهش دادن 🙂

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید