آخرین اخبار : پست جنجالی کاوه آفاق در تحسین فریمن و انتقاد به فاجعه فرهنگی اجرای حمید هیراد «روناک» درتالار سوره حوزه هنری به صحنه می رود دومین گام محکم بیداد خبر از رسیدن می دهد اولین قطعه رسمی “پدرام پالیز” رونمایی شد کنسرت حامد همایون در لندن و منچستر برگزار می شود خوانش اشعار مسعود کیمیایی با حضور رستاک حلاج، سیامک عباسى و بابک صحرایى میلاد درخشانی با همراهی گروهش به تالار وحدت می رسد نخستین کنسرت سال ۹۷ برج آزادی توسط علی شمس برگزار می شود چرا صدای ابراهیم تاتلیس در سیما پخش شد اما صدای استاد شجریان پخش نمی‌شود تا به کی سازمان قصد دارد ساز را مخفی کند آثار برگزیده «لوریس چکناواریان» در تالار وحدت رونمایی می شوند
تلگرام موسیقی پارس

اولین جلسه خانه ترانه در سال ۹۶ با گرامیداشت «افشین یداللهی» برگزار شد

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۲ خبر ویژه کد خبر :71989

موسیقی پارس: عصر روز پنج شنبه ۲۴ فروردین نخستین جلسه خانه ترانه در سال ۹۶، با عنوان «سوگ ترانه» و گرامیداشت یاد مرحوم «افشین یداللهی» با حضور هنرمندان مطرحی چون «سالار عقیلی»، «محمدرضا فروتن»، «بابک زرین»، «زهرا عاملی»، «عبدالجبار کاکایی» و… در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.
آغاز مراسم با دونوازی «آسو کهزادی» و «مهرداد مهدی» و همزمان با آن پخش تصاویری از دکتر «افشین یداللهی» همراه بود.
«فرزاد حسنی» که اجرای این مراسم را بر عهده داشت؛ در بخشی از صحبت های خود گفت: «همه در محیط ترانه قرار گرفتیم و در این دریا شنا کردیم. هیچ کدام از ما نمی توانیم منکر شویم که «افشین یداللهی» چراغ راهنما و فانوس دریایی این امواج متلاطم بود.»
«سلیمانی» مدیریت فرهنگی ارسباران، اولین کسی بود که برای سخنرانی به روی صحنه آمد و در صحبت هایش به قرارشان برای پنجشنبه آخر سال اشاره داشت که بنا بود «افشین یداللهی» جهت دریافت شناسنامه نهالی که در سال ۹۴ کاشت، به وی مراجعه کند اما نیامد…در ادامه پدر و مادر «افشین یداللهی» به روی سن آمدند و این شناسنامه را دریافت کردند.
پدر دکتر «یداللهی» گفت: «تنها از جانب افشین دوست دارم که خانه ترانه برای همیشه ادامه پیدا کند و از دوستداران افشین می خواهم که همراهی کنند و برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم.»
افرادی چون «مهدی ایوبی»، «افشین سیاهپوش»، «بابک زرین»، «سعید بیابانکی»، «رحیم رسولی»، «عبدالجبار کاکایی»، «امیر ارجینی» و «صابر قدیمی» نیز از جمله افرادی بودند که روی صحنه حاضر شدند و با تعریف خاطره یا خواندن ترانه ای از دکتر «افشین یداللهی» یاد و خاطره او را زنده نگه داشتند.
در ادامه «زهرا عاملی» در بخشی از صحبت هایش گفت: «خیلی کوچک بودم که با افشین یداللهی آشنا شدم و افتخار می کنم پس از ده سال، اعلام کنم که ترانه سرایی را از همین جلسات آغاز کردم. من فکر می کنم اگر با دکتر یداللهی و جلسات ایشان آشنا نمی شدم، شاید هیچ وقت ترانه سرا نمی شدم، چون تا قبل از آن ترانه نوشتن به هیچ وجه دغدغه من نبود.»
همچنین «سالار عقیلی» قبل از اجرای قطعات خود، در بخشی از صحبت هایش گفت: «هنوز این فاجعه دردناک را باور نکرده ام. چند روز گذشته با «بابک زرین» صحبت کردم و به ایشان گفتم که حدود ۸٠ درصد شهرتم را مدیون آثار این مرد بزرگ هستم. کارهای زیادی با ترانه «افشین یداللهی» در دست انتشار داریم که با همکاری خانواده ایشان به زودی منتشر خواهد شد.»
«خشایار اعتمادی» نیز پس از نقل یک خاطره، قطعه «طعنه» را همراه با نوازندگی پیانو، برای حضار اجرا کرد.
«محمدرضا فروتن»، «پرستو صالحی»، «افشین مقدم»، «رشید کاکاوند»، «امیریل ارجمند»، «علی ایلیا»، «روزبه بمانی» و … از جمله افرادی بودند که در این مراسم به سخنرانی پرداختند.
از جمله مهمانان ویژه این برنامه نیز می توان به حضور «علی لهراسبی»، «مهرداد نصرتی»، «علیرضا قرایی منش»، «شهاب رمضان»، «یاسر داوودیان» و … اشاره داشت.