آخرین اخبار : قطعه مشترک محمدرضا گلزار و سینا سرلک برای سریال ساخت ایران آلبوم «بازگشت به رویاپردازى» در ایران و به صورت دیجیتال در آمریکا منتشر می‌‌شود آلبوم بابک جهانبخش به زودی منتشر می شود «آتش مهر» منتشر شد کلیپ «خوان آسمانی» با صدای پیام عزیزی و با حمایت دکتر پور زرندی منتشر می‌شود تور کنسرت بهنام بانی در استرالیا برگزار می شود ریمیکس قطعه «تو‌بری بارون» با صدای محمد علیزاده منتشر شد ریمیکس قطعه ی » آرزوی آرامش » با صدای « مهرزاد خواجه امیری » منتشر شد. «منو ببین» تازه ترین اثر با صدای مازیار سارمه منتشر می شود بزرگترین کنسرت راک کشور با ارکستر سمفونی توسط گروه شهاب صادقی برگزار شد
ماه عسل
تور گرجستان
تور گرجستان

تالار وحدت میزبان گروه لهستانی «پارتیزانت» شد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۸ گزارش تصویری کد خبر :72178

موسیقی پارس: شامگاه هشتم و نهم اردیبهشت ماه، تالار وحدت میزبان کنسرت گروه «پارتیزانت» بود.
این گروه لهستانی متشکل از دو هنرمند بود، که یکی از آنها نوازندگی درامز را بر عهده داشت و دیگری به طور همزمان گیتار الکتریک و گیتار بیس می نواخت.
با توجه به اینکه نوازندگی با دو دست به طور همزمان منحصر به فرد است؛ هنگام اجرا بسیاری از مخاطبان با اشتیاق بسیار زیادی به تماشای هنرنمایی آنان می پرداختند.
حدود پنج قطعه توسط این دو هنرمند سرشناس لهستانی اجرا شد.
در بخش کوتاهی از کنسرت آنها به زبان انگلیسی با حضار صحبت کردند و ضمن ابراز خوشحالی از اولین اجرای خود در ایران، آرزو کردند که این کنسرت آخرین اجرای شان برای ایرانیان نباشد؛ مخاطبان نیز به زبان انگلیسی به صحبت های این هنرمندان پاسخ دادند، که از نکات جالب توجه این کنسرت بود.
گفتنی است قرار بود تا طبق برنامه ریزی ها، موسیقی بی کلام یکی از قطعات مشهور در جهان اجرا شود که به دلیل شیطنت برخی سایت ها و خبرگزاری ها، لغو شد.
این کنسرت به تهیه کنندگی «علیرضا فرهادی» برگزار شد. در رابطه با مسائل و حواشی برگزاری کنسرت گروه «پارتیزانت»، گفت و گویی با وی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

 • چه شد که از این گروه لهستانی دعوت کردید؟

  چون سبک این گروه منحصر به فرد است. سبک کاری آنها در موسیقی، نواختن گیتار با دو دست است. هنرمند با یک دست گیتار الکتریک و با دست دیگر گیتار بیس می نوازد و در ایران کسی به این سبک نوازندگی نمی کند.

 • آیا برای برگزاری کنسرت مشکلی برسر راه تان وجود داشت؟

  مشکل خاصی نداشتیم و ارشاد و حراست همه همکاری های لازم را با ما انجام دادند؛ اما متاسفانه شیطنت برخی سایت ها و خبرگزاری ها باعث شد اجرای یک قطعه که به دلیل بی کلام بودنش، مشکلی نداشت، کنسل شود.

 

 • برگزاری کنسرت برای هنرمندان خارجی سود بیشتری دارد؟

  خیر، مسلما برگزاری کنسرت برای هنرمندان داخلی با سود بیشتری همراه است.

 • پس انگیزه شما برای برگزاری این کنسرت چه بود؟

  مهمترین هدف مان آشنایی جوانان و نوازندگان گیتار با این سبک بود، تا حتی در آینده بتوانند از تجربیات استفاده کنند و در این زمینه مسائل جدیدی بیاموزند.

 • به نظر شما مردم ایران علاقه مند به این سبک موسیقی هستند یا اعتقاد دارید که ریسک کردید؟

  قطعا مردم دوست دارند، چرا که در زمانی حدودا کمتر از دو هفته بلیت های این اجرا به فروش رفت و فروش بلیت در سانس دوم هم بد نبود و حدود ۸٠ درصد سالن پر شد؛ در حالیکه بسیاری از خوانندگان مطرح داخلی یک ماه پیش از اجرا، بلیت فروشی کنسرت شان آغاز می شود.

 • آیا قصد دارید در آینده، مجددا از این گروه و یا دیگر گروه های خارجی دعوت کنید؟

  بسیاری از علاقه مندان و همچنین نوازندگان گیتار که حتی برخی موسیقی پاپ یا راک نیز کار می کنند، درخواست داده اند که مجدد چنین کنسرتی برگزار شود. برای دعوت از دیگر گروه های خارجی نیز فعلا در حال مذاکره و صحبت هستیم و باید دید تا چه حد می توانیم این قضیه را عملی کنیم.

 • نظرتان در رابطه با برخی نقد های تندی که نسبت به این کنسرت و اجرای نوازندگان صورت گرفته است، چیست؟

  تحصیلات من کارشناسی ارشد خبرنگاری است؛ اگر از یک تا صد در نظر بگیریم، ۹۹ سایت نگاه مثبتی به این کنسرت داشتند و تنها یک سایت چنین اعتقادی نداشته است. متاسفانه بسیاری از نقد ها در جامعه ما به شکل غرض ورزی انجام می شود. وقتی چنین نقدی به یک حرکت فرهنگی شکل می گیرد، شاید کسی قصد داشت تا چنین اجرایی را انجام دهد یا چنین سبکی را کار کند، و چون دیده است که یک خارجی آمد که همه دنیا او را می شناسد و سبکی منحصر ب فرد دارد، اینگونه انتقاد می کنند. از بزرگان نوازندگی گیتار هم که بپرسید، همگی این هنرمند را قبول دارند. خیلی از افرادی که به طور تخصصی در زمینه گیتار فعالیت دارند و در کنسرت حاضر بودند، اعتقاد داشتند که کار این هنرمند بینظیر است؛ چرا که همزمان با دو دست به نوازندگی می پردازد و در واقع یک نفر کار دو هنرمند را انجام می دهد. اگر آنها نیز می توانند، بیایند چنین کاری را عملی کنند. در نقدشان آقای «کاوه یغمایی» را مثال زده بودند؛ این هنرمند کارش بسیار عالی است و من او را قبول دارم، اما با دو دست نمی تواند نوازندگی گیتار انجام دهد.

در ادامه شاهد گزارش تصویری این کنسرت ااز سایت «موسیقی پارس» باشید :

 

وبگردی

سیامک عباسی امیرعباس گلاب

اجرای مشترک سیامک عباسی و امیرعباس گلاب در کنسرت عاشقانه های پاپ

کنسرت محسن یگانه

ویدیو اجرای محسن یگانه در شب تولدش