تیتراژ ماه عسل کارنامه درخشان برای خوانندگان

موسیقی پارس_فاطمه فرج الله زاده: مدت زمان کوتاهی تا آغاز ماه مبارک رمضان باقی مانده است و ویژه برنامه های این ماه، آخرین مراحل پیش تولید را سپری می کنند.

یکی از عوامل موثر برای دیده شدن هر ویژه برنامه، بی شک موسیقی تیتراژ آن است. بسیاری از مواقع موسیقی درست و قوی، باعث هرچه بهتر شدن یک برنامه شده و البته برعکس آن نیز اتفاق افتاده و برنامه ای پربیننده، موفق به معرفی چهره جدیدی به موسیقی دوستان و جامعه هنری شده است‌‌.

تا کنون خواننده های بسیاری، تیتراژ ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان را خوانده اند؛ که برخی با حضور مداوم، به گونه ای تیتراژ خوان ماه رمضان به حساب می آیند. برای مثال محمد علیزاده تاکنون تیتراژ تعدادی از ویژه برنامه ها و سریال های ماه رمضان همچون؛ شهر باران، ماه عسل، جشن رمضان، برادر، هوات کردم(سریال خروس)، برادر و… را خوانده است. وی به تهیه موسیقی برای برنامه های ماه رمضان علاقه مند است؛ چرا که معتقد است تولید اینگونه آثار حال و هوای خاص خودش را دارد.

یکی از مهمترین برنامه های صدا و سیما، «ماه عسل» به تهیه کنندگی و اجرای احسان علیخانی است که این برنامه ساز محبوب، همیشه نگاه ویژه و خاصی به موسیقی داشته و بیراه نیست اگر بگوییم تمام تیتراژ های ماه عسل موفق بوده و حال بسیاری از هنرمندان، خوانندگی تیتراژ این برنامه را افتخاری در کارنامه موسیقی می دانند؛ چرا که آثار موسیقی تولید شده برای این برنامه پربیننده، اغلب اوقات با اقبال عمومی همراه می شود. برای مثال مهدی یغمایی و امیرعلی بهادری، با تولید اثری قابل قبول و شنیدنی برای ماه عسل، بیش از پیش در میان مردم شناخته شدند؛ و یا قطعه ماه عسل با صدای فرزاد فرزین(هوایی رو که تو نفس میکشی…)، پس از گذشت چندین سال نه تنها در کنسرت های این خواننده با استقبال پرشور همراه است، بلکه هنوز هم حتی در کوچه و خیابان نیز شنیده می شود و مردم در ماشین های خود این اثر را نیز گوش می کنند‌؛ همچنین محمد علیزاده که با تولید تیتراژ ماه عسل ۹۶ و ارائه موسیقی از جنس خاص خودش، موفق شد مخاطبان و هواداران را سورپرایز کند و این قطعه نیز تحسین کارشناسان و مردم را برانگیخت و در نظرسنجی های متعدد، با آرای مردمی نخستین رتبه را کسب کرد و در برنامه ساعت ۲۵ نیز به عنوان بهترین تیتراژ ماه رمضان ۹۶ انتخاب شد.
قطعه ماه عسل ۹۶ با ترانه ای برخاسته از قلم روزبه بمانی، ملودی مهدی دارابی و تنظیم مسعود جهانی، اثری با حال و هوای معنوی ویژه است که هر مخاطبی می تواند در خاص ترین شرایط روحی، با زمزمه آن با معبود خود نجوا کند و این شاید ویژه ترین رسالت یک موسیقی ناب ویژه ماه مبارک رمضان است که تقریبا در تمامی تیتراژهای این برنامه به وضوح دیده می شود.

وقتی صحبت از تیتراژ و ماه عسل باشد، نمی توان از محسن یگانه، احسان خواجه امیری، مرتضی پاشایی و البته مهدی یراحی یاد نکرد.
محسن یگانه و احسان خواجه امیری سال ها است که در سطح اول موسیقی ایران فعالیت دارند و نه تنها آثاری که برای ماه عسل خوانده اند بلکه عموما تمام تیتراژ هایی که تولید کرده اند با استقبال عمومی همراه بوده است.
مهدی یراحی برای چند سال پیاپی تیتراژ پایانی ماه عسل را با لحن خاص خودش و یک موسیقی آرام و هماهنگ با لحظات ملکوتی اذان تولید کرد و مرتضی پاشایی با وجود وضع جسمی نه چندان مطلوب خود اما قطعه ماندگار «نگران منی» را با همه توان و انرژی و سلیقه ناب و بینظیر خود خواند تا برای همیشه در ذهن مخاطبان این برنامه نیز ماندگار باشد.

با توجه به آنکه سال گذشته را می توان سال ظهور و معرفی استعداد های جوان موسیقی دانست، حدس آنکه این بار تیتراژ ماه عسل به عهده کدام خواننده می باشد، اندکی سخت به نظر می رسد؛ اما مسئله ای که می توان از آن مطمئن بود، میزان اهمیتی است که برخی تهیه کنندگان از جمله احسان علیخانی برای موسیقی تیتراژ برنامه قائل هستند و با دقت نظر و بررسی های لازم اقدام به تولید آن می کنند.

از نگاه شما مخاطبان فهیم موسیقی، خواننده تیتراژ ماه عسل ۹۷ کیست؟

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید