سازهای محلی ممنوع شده اند، دی جی ها آزاد!

3

موسیقی پارس – هاتف حسینی: نشست خبری گروه موسیقی لیان به سرپرستی محسن شریفیان و به همت موسسه حامی گستر آریا، روز یک شنبه 24 شهریور 1392 در تالار وحدت تهران برگزار شد.
محسن شریفیان صحبت های خود را همچون گذشته با طنزی شیرین پیش برد. وی در ابتدای صحبت های خود گفت : امیدوارم روزی بشود که پخش اخبار موسیقی در تلویزیون ممنوع نباشد و این خط قرمز های فراوان از این هنر برداشته شود.
شریفیان ادامه داد : متاسفانه چندی پیش هم بعد از برگزاری کنسرت ما را با واژه “تجاوز به عنف” متهم کردند. و این یعنی بی احترامی و بی توجهی به دو هزار تماشاگری که در کنسرت ما نجیبانه حضور داشتند و این بار این تهمت بزرگ به آنها زده شد. همه می دانند که من این ماجرا را دادگاهی کردم و به خاطر این اتهام پیگیری قانونی خود را انجام می دهم چرا که این واژه ، واژه کمی نیست که وقتی ما را متهم به آن می کنند بتوان به سادگی از آن عبورکرد.
وی همچنین تصریح کرد: برخی از مسوولان استانی به دلایل شخصی که دارند بر این باورند که موسیقی محلی نباید وجود داشته باشد. آخر چرا نباید وجود داشته باشد؟ چرا ساز محلی نی انبان نباید در مجالس عروسی حضور داشته باشد اما “دی جی ” ها راحت می توانند در مجالس این چنینی حضور داشته باشند و در دیوارهای شهر به راحتی بتوانند با شماره تلفن خود را تبلیغ کنند.
شریفیان خاطرنشان کرد: غیر از قطعات شاخص گروه از جمله خیام خوانی و قطعه های محلی تصمیم دارم قطعات جدید از آلبوم موسیقی دینگو مارو را هم برای مخاطبان اجرا کنم که به اعتقاد من می تواند برا مخاطبان جذاب باشد. البته مانند همیشه نوازنده های مهمان هم از گروه داریم. براین اساس پیام رونقی نوازنده دیجیریدو و وحید اسداللهی نوازنده نقاره که از کنسرت قبلی هم همراه ما بودند در کنسرت جدید گروه لیان به عنوان نوازنده مهمان حضور خواهند داشت.
این خواننده همچنین ادامه داد: مرا در شهر خودم ممنوع الکار کرده اند، وقتی دلیل این امر را جویا شدم گفتند که در کنسرت تهران بنده چند خانم با حجاب نامناسب دیده شده اند. آیا این مسائل به من ارتباطی دارد؟ و اگر هم داشته باشد باید در تهران ممنوع الکار می شدم.
محسن شریفیان صحبت های خود را با اظهار نظر عجیبی پایان داد، وی در ارتباط با سانسور نمای سازها در تلویزیون گفت: خوشحالم که تلویزیون تصویر سازها را سانسور می کند، چرا که این سازها ناموس من هستند و دوست ندارم آنها را در رسانه ملی به نمایش بگذارند. شاید همین حرکت صدا و سیما تقدس سازهای ما را نشان می دهد.
عکس های شایان یاوری از این نشست را در ادامه ببینید:

[nggallery id=151]

منبع : اختصاصی موسیقی پارس

3 دیدگاه‌ها

  1. این آقای میر محمدی ، همین دو دست پیرهن چهارخونه رو داره !؟؟؟ تو هر مصاحبه و بغل دست هر گروهی که میشینه ، همین تنشه ! نیس درآمد از کنسرتها کمه … !!!
    مسئولین رسیدگی کنن !

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید