فیلم «جان لنون» اسطوره موسیقی انگلیس ساخته می شود

موسیقی پارس_شبنم فتاحی: جان لنون خواننده، ترانه سرا، موسیقیدان، آهنگساز و شاعر انگلیسی یکی از برجسته ترین چهره های شناخته شده در زمینه موسیقی راک می باشد. وی به عنوان یکی از اعضای موسس گروه «بیتلز» و یکی از موثرترین افراد در افزایش بافت تاریخی موسیقی عامه پسند محسوب می شود.
از جمله آثار محبوب «جان لنون» می توان به ترانه «تصور کن» اشاره کرد که در لیست پانصد آهنگ برتر تمام تاریخ مجله «رولینگ استون» رتبه سوم را از آن خود کرد.
لنون علاوه بر موسیقی، در زمینه هایی همچون سیاست، صلح، نویسندگی و هنرپیشگی نیز فعالیت داشته است.
او قصد داشت همانند پدرش سرباز نیرو دریایی بریتانیا شود که پس از کشف علاقه خود به موسیقی و شنیدن ترانه های «الویس پریسلی» به موسیقی روی آورد. این اسطوره موسیقی در سال 1966 با «یوکو اونو» در یک گالری در شهر لندن آشنا شدند، این دو در سال 1969 با هم ازدواج کرده و ترانه «تصنیف جان و اونو» به بهانه ازدواج آن ها شاخته شد.
لنون روز 8 دسامبر سال 1980 در شهر نیویورک در حالی که همسرش نیز کنار او بود، به دست یکی از طرفداران سابقش به نام مارک دیوید چپمن به ضرب چهار گلوله به قتل رسید.
«ژان مارک والی» کارگردان، تهیه کننده، فیلم نامه نویس و تدوین گر کانادایی در حال ساخت فیلمی با موضوع «جان لنون» ستاره ترور شده موسیقی و همسرش «یوکو اونو» می باشد.
«ژان مارک والی» علاوه بر کارگردانی و تدوین این اثر، بازنویسی فیلم نامه را در کنار «مک کارتن» در دستور کار خود دارد. «مایکل دی لوکا پروداکشنز» و «ایمرسیو پیکچرز» نیز از تهیه کنندگان این فیلم می باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید