قطار بی ادعا و مسافران عاشق

49

موسیقی پارس – جواد فقیه نصیری : امروز روز تولدت است . میخواهم ساده سخن بگویم ، سال ها است احساسمان و حرف هایمان پشت کلمات زیبا و شکیل گم شده بود، حال به دور از هر حاشیه و حاشیه سازی به عنوان یک هوادار سخنمان را در این روز مبارک و زادروزت بیان میکنیم .

نمیدانم نوشته ام را از کجا اغاز کنم چگونه با تو سخن بگویم که تمامی حرف هایمان تمامی احساسمان تمامی اشک هایمان در این نوشته خلاصه شود . درد را از هر طرف بخوانی درد است ، این سخنی است که میتوان گفت در دنیای امروز به یک ضرب المثل تبدیل شده است ، پس چرا دردی که تو میخوانی زیباست ؟ چرا ترانه های زخمی با صدای زخمی ات روحی نو در جسم خسته ی این روز های ما جوانان و طرفدارانت میدمد ؟ صدایت را در تمامی مراحل زندگیت مانند یک فیلم نامه برایمان به یادگار گذاشتی و میگذاری .

زمانی که در اوج غم بودی و از این زمانه خسته شده بودی خواندی و ما شریک غمت شدیم ، در شادی هایت مارا سهیم خود کردی ، هر انسانی برای خودش زندگی میکند ، اما تو یک نفر نیستی ، حال وجود تو امیخته شده با حس و حال میلیون ها طرفدارت .

هر ملودی ای که میدهی دل شکسته ای را بند مینهی . در دوران خوشی ناخوشی ها در فرازو نشیب ها تنگناها فشار های این راه سخت از آن روز های ک نفرین را خواندی از آن روز ها که آن غم ذاتی صدایت هر دلی را جذب میکرد.ان روز ها که کارهایت لو میرفت در بدترین شرایط بودی باز هم لبخند زدی و با عشق خواندی. تمام ان درد ها سختی ها حقیقت است تورا در این سال ها هر چه نامیدند صدای زخمی ، اقای خاص ، سلطان و هر آن چه که میدانی و میدانیم ، هر چه که بود نشان از عشق به صدایت بود نشان از احساس پاکت بود .

 آن روزی که گفتی مرا سلطان خطاب نکنید آن روز بود که پاکیت را حس کردم ، همان وقت بود که توانستم ان ارمانی که سال ها در ذهن خود داشتم را کشف کنم ، توی بی غرور ، همان که لحظه ای غرور را در خود جای نداد و دلی را نشکست . دور بودنت از ما به همین دلیل است ، به دلیل ترست از شکستن دلی . خیلی ها در این دنیای موسیقی هستند که دل طرفدار برایشان معنایی ندارد ، طرفدار را یک پله ی بی مصرف میداند برای رسیدن به هدفشان به هر قیمتی ، تو این گونه نیستی ، تو دل پاکی داری و همین دل پاک تو را به ظاهر از ما دور میکند اما در باطن با صدایت هر لحظه و ساعت همراهمان هستی.

هیچ نداشتی اما به لطف استعداد و توانایی ذاتیت به انجا که میخواستی رسیدی نه اینکه سقف ارزوها و تواناییت این است نه ! البوم هایت هدفت را به ما نشان داد و میدانیم زمان میبرد تا چاووشی به حقش در این هنر برسد . ما به عنوان هوادار وظیفه ی خود میدانیم که جلوی برخی اشتباهاتت را بگیریم ، شاید گاه از ما دلخور باشی و یا به قول خودت از دوست دلخورمم … اما باید بدانی هواداری که اشتباه خواننده اش را به اون گوش زد نکند هوادار نیست یک خیانت کار در لباس دوستی زیبا رو است .

هدفت برای ما محترم است ، اما باید بدانی هوادارنت دل تنگند ، دل تنگ دوستان قدیم ، دل تنگ ارجینی ها دلتنگ خیلی ها که خود میدانی . کمی دلخوریم از این پس پرده ماندن هایت و اما تو با زبان دل و صدایت پاسخ احساسمان را میدهی ، درکت میکنیم اما کمی هم به فکر آن روز باش ، آن روز که همه زیر یک سقفیم و اشک میریزیم با خاطرتامان که گره آن به تار های هنجره ات بسته شده . بنا را بر این گذاشتیم که با احساسمان کنار بیاییم و حرف هایمان را بزنیم . بگذار بگوییم درد هایی را که مدتی است بیان نکردیم و تبدیل به گله شده است . بگذار راحت بگویم ما خسته ایم دیوار بی دری دیگر میخواهیم ، آن صدای زخمی را میخواهیم . محسن ما محسنی نیست که به هر قیمتی تراک بدهد و صدایش در هر مکانی پخش شود . محسن ما آن محسنی نیست که تک تراک های دو دقیقه ای بدهد . مقصر خودت هستی . تویی که گوش هایمان را به دیوار بی در و لباس نو و . . . عادت دادی . ما نمیتوانیم ببنیم اسطوره ی هنریمان افت کند . هدیه ی تولد ما به تو عشقمان است . عشقی که سال هاست به کار هایت داریم . به سکوت زیبایت . دور از قاب دوربین های دنیوی که جز غرور کاذب نتیجه ای ندارد .

تو میدانی که غرور در وجودت جایی ندارد و هیچ جایگاهی برایش باز نکردی و نمیکنی . حرف های امروزت امیدیست برای ساختن فردایی که قولش را داده بودی.حرف های یک عاشق بی ادعا.این روز ها که از البوم جدیدت میگویی از خود بی خود میشوم.سر ذوق می ایم.همیسه از پس سختی ها فشار ها چه با اقتدار برامدی.این بار هم وقت عصیان است وقت فریاد توست ان را با تمام وجود حس میکنم. اقای خاص،نه تورا اینگونه صدا نمیکنم تو برای من همان رفیق بی ادعای عاشقی.بابت این سال ها تلاش های بی وقفه ات رنج هایی که برای شاد کردن دل ما کشید سپاسگذارم.

تولد 34سالگی ات مبارک عزیزترینمان

منبع : اختصاصی موسیقی پارس

49 دیدگاه‌ها

 1. این نوشته از زبان طرفداران محسن چاوشی است و موسیقی پارس تنها ناشر آن می باشد.

  هاتف حسینی – دبیر پاپ

 2. مرسی … بسیار زیبا !

  تبریک میگم به محسن عزیز !

  و از این هوادار نیز بابت متن قشنگش سپاسگزارم

 3. از طرف همه ي طرفداراي احسان خواجه اميري تولدتونو به شما و طرفداراي نازنينتون تبريك ميگم انشاالله هميشه موفق مويد پيروز و سلامت باشيد

 4. محسن جان تولدت مبارک
  از اینکه یکی از طرفداران تو هستم خوشحالم

 5. محسن ما محسنی نیست که به هر قیمتی تراک بدهد و صدایش در هر مکانی پخش شود . محسن ما آن محسنی نیست که تک تراک های دو دقیقه ای بدهد . مقصر خودت هستی . تویی که گوش هایمان را به دیوار بی در و لباس نو و . . . عادت دادی . ما نمیتوانیم ببنیم اسطوره ی هنریمان افت کند

  مرسی

 6. محسن خیلی دوستت دارم اما دلم میخواد (استغفراالله)
  بگذریم…
  واقعا اون محسن چاوشی قدیم کجاست بخدا ما دلتنگ محسن قدیم و ارجعینی هستیم

  بخدا محسن با شعر های ارجعینی به دل همه بیشتر میشینه

  جون من محسن به خودت بیا نذار دیر بشه
  از طرف
  هوادار دو اتیشه تو

 7. این نیز بگذرد …
  اما بعضی چیزها هست که هر چقدر هم بگذرد ، “نمی گذرد” و داغشان تا ابد بر دل آدم میماند !
  محسن عزیز
  برگرد به قدیم

 8. ممنون ؛ خیلی زیبا بود؛تولد محسن جااااااان رو به محسن و زانکو کوچولو وهمه ی اونایی که با صدای محسن خاطره دارن تبریک میگم؛

 9. من نمی خوام که به یکی از خواننده های نسبتا محترم کشور توهین کنم اما دارم نظر خودم رو میگم اهنگ هاشون اقای چاوشی بد نیستن ونیاز به این همه تعریف ندارن حالا بنده خدا با اون صدای گرفته یه چیزی میخونه… اما میتونم بگم که همه ی اهنگ های گروه سون عزیز بدون هیچ استثنایی بسیار بسیار زیبا هستن ومیتونم بگم یه لایک برای خودم که عاشقشونم مخصوصا امیر جووووووووووونممم بوس براش راستی دلم براش شده یه ذره ه ه ه ه ه!فداااااااااااااش

 10. اهان راستی سایت خوبی دارین میگم اگر از گروه سون عزیز هم اخبار بزارین سایتتون پر مخاطب تر میشه دوستدار شما(یکی از عاشقان گروه سون)

 11. در جوابnegamehباید بگم هیچ صدایی به صدای محسن چاووشی نمیرسه،گروه سون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما دارین صدای اونا رو که دست چپ محسن نمیشن،با محسن مقایسه میکنین؟؟؟
  متاسفم برات… این توهین به چاووشی و چاووشیست ها بود.
  فقط محسن چاووشی،سالار صدای ایران…
  گروه سون در حدی نیست که خبرهاش کنار خبر های چاووشی قرار بگیرهnegameh راستی همی اهنگهی سون چرته
  l

 12. محسن عزیز!صدای دلنشینت مرهمی است برای دل هایمان.تولدت مبارک و همیشه سرزنده و شاداب باشی.من امروز این سایت رو دیدم بابت دیرکرد تبریکم عذر میخوام اما طرفدار دو اتیشه این هنرمند گرامی هستم.زنده باد همه چاووشی ها!!!

 13. تو كجا ميگردي؟؟؟؟؟؟

  محسن چاووشي يبار تكرار شد و ديگه repeat نداره!

  تاب آورده اما نه وطن….دل هوادارا تاب آورده

  به اميد روز كنسرتش…………….

  شعار من:
  all we for MOHSEN CHAVOSHI
  MOHSEN CHAVOSHI for all we

 14. منم هشت مرداد به دنیا اومدم و یکی از دیوونه ترین طرفداراتم.پس تولدمون مبارک.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید