آخرین اخبار : خاطرات «حامد همایون» از ضبط موسیقی با «بهنام بانی» در استودیوی زیرزمین تا انتشار «چتر خیس» توضیحات مدیر کل دفتر موسیقی و وزیر ارشاد در خصوص ممنوع الکاری محمد معتمدی کنسرت رایگان کیخسرو پورناظری و همایون شجریان مهرماه برگزار خواهد شد امیرعباس گلاب و حامد همایون نذر خود را ادا کردند محمد معتمدی: در کنسرت خیابانی فقط اجازه اجرای پلی بک داشتم زکریا یوسفی در فستیوال مسپو به روی صحنه می رود برگزاری مسابقه یوروویژن در اسرائیل تحریم شد خواننده جوان و مشهور آلمانی در سواحل مفقود شد جان لجند با دریافت چهار جایزه ی جهانی معتبر در تاریخ ماندگار شد ضبط تازه ترین موزیک ویدیوی «رضا یزدانی» در ورزشگاه آزادی

منتقد کارهای شهرام شکوهی بودم!

۲۷ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۰ موسیقی پاپ کد خبر :35494

موسیقی پارس – نیما باقری: خودش می گوید به صورت اتفاقی با «شهرام شکوهی» آشنا شده بود که در واقع این آشنایی مربوط به بعد از اجرای شهرام در یکی از شبکه های ماهواره ای بود. او اصلا آن اجرا را ندیده بود و یک روز از طریق یک سایت متوجه شد کسی هست که کار تلفیقی «فلامینکو» انجام می دهد. وی در ابتدا یکی از منتقد های شدید شکوهی بود. تا اینکه کاملا اتفاقی در فروشگاه یکی از دوستانش «شهرام شکوهی» را دید و بعد از صحبت های اولیه و آشنایی های لازم، این دو نفر تصمیم به همکاری گرفتند.

به سراغ این تنظیم کننده خوش نام موسیقی رفتیم تا گفتگویی با وی داشته باشیم که در ادامه می توانید ماحصل آن را بخوانید:

 

 

برای شروع شاید برای بسیاری جالب باشید که گویا شما در ابتدا یکی از منتقدان شهرام شکوهی بودید، صحیح است؟

بله، منتقد کار های «شهرام» بودم؛ که البته بعد از آن به تفاهم رسیدیم و همکاری کردیم. به این علت که صدای ایشان کاملا مرتبط با سبکی است که من به صورت تخصصی کار می کنم.

 

قبل از آشنایی با «شهرام شکوهی» چه فعالیت هایی در عرصه ی موسیقی داشتید؟

کار نوازندگی انجام می دادم و به صورت جدی وارد تنظیم نشده بودم.

 

برای چه کسانی نوازندگی کردید؟

نمی خواهم اسم ببرم، ولی خواننده هایی بودند که با آنها کار کردم. اما این سبکی که در حال حاضر کار می کنم را تا به حال برای کسی انجام نداده بودم، چه از لحاظ تنظیم و چه نوازندگی، دنبال صدایی مثل صدای «شهرام شکوهی» می گشتم و آن زمان که کار نوازندگی انجام می دادم این صدا نبود و الآن خوشبختانه در کنار «شهرام» هستم.

 

در حال حاضر مشغول انجام چه کار هایی هستید؟

الآن بیشتر کارهایم با «شهرام» و همین طور آلبوم جدیدش است که مشغول انجام آن هستیم.

 

آلبوم در چه مرحله ای قرار دارد؟

ترانه ها که کاملا آماده هستند و در قسمت تنظیم آلبوم بخشی که به عهده ی من است کارهایی برایش انجام شده و البته از کار های باقی دوستان تنظیم کننده در این آلبوم، مثل «میلاد ترابی» و سایر دوستان اطلاعی ندارم. خودم در این آلبوم تنظیم ۶ یا ۷ قطعه را به عهده دارم.

 

ما در کار های «شهرام شکوهی» زمینه ای از سبک کار های «اسپانیایی» می شنویم. این امر خواسته ی خود ایشان بوده یا «امیر حسین کاشانیان»؟

مسلما خواسته ی هر دو طرف. «فلامینکو» سبک تخصصی من است و همیشه در ذهنم می خواستم که چنین سبکی را وارد بازار موسیقی پاپ ایران بکنم. این جز هدف های من بود تا اینکه «شهرام» را پیدا کردم و متوجه شدم که از لحاظ صدا، کاملا مناسب این سبک است. به انضمام اینکه خود ایشان از طرفدار های پر و پا قرص این نوع موسیقی است.

 

با توجه به استقبال عمومی از این سبک موسیقی، ما شاهد این موضوع هستیم که کمتر کسی در ایران سراغ چنین نوعی از موسیقی می رود. علت این امر از نظر شما چیست؟

در مورد استقبال عمومی، اولا لطف خداست و ثانیا سبک «فلامینکو» شباهت زیادی به دستگاه های موسیقی ایرانی دارد، یعنی تعداد دستگاه های مشابه به یکدیگرشان زیاد است. جنس صدای «شهرام شکوهی» نیز به آواز های فلامینکو ای شباهت دارد، همینطور تحریر های سنتی در صدایش به گوش می خورد که مردم ما هر دوی این ها را دوست دارند و فکر می کنم به همین علت می باشد که مورد پسند واقع شده است.

در رابطه با اینکه کمتر کسی سراغ چنین سبکی می رود نیز باید بگویم که این سبک موسیقی کار مشکلی است و هر کس که بخواهد این موضوع را به صورت درست کار کند، قطعا کار مشکلی را انجام داده است. دستگاه «فلامینکو» بسیار سخت است.

 

در مورد برنامه ی کنسرت های «شهرام شکوهی» در آینده توضیح می دهید؟

به امید خدا برنامه ی کنسرت ها از اردیبهشت ماه شروع می شود؛ البته به غیر از تهران. در مورد کنسرت تهران منتظر پخش آلبوم جدید هستیم. از اواخر خرداد به بعد نیز به امید خدا تور کنسرت های امریکا و اروپا را در پیش خواهیم داشت.

 

آلبوم حدوداً برای چه زمانی آماده است؟

تلاش ما این است که تا آخر اردیبهشت ماه کار های آلبوم به اتمام برسد تا ببینیم که چه اتفاق هایی می افتد و چطور پیش خواهد رفت.

 

منبع: اختصاصی موسیقی پارس

برچسب‌ها, , , ,

وبگردی آرشیو

بی نام

صدای بی نظیر آقای شکوهی و اجراهای فوق العاده جناب کاشانیان تلفیق بسیار زیبایی رو ایجاد کرده
و اینکه به طور اتفاقی باهم آشنا شدند خیلی جالب بود
ممنون موسیقی پارس

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت ۸ شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -۲ شهریور ۹۷