مهدی جهانی

0
مهدی جهانی

مهدی جهانی خواننده، ترنه سرا و آهنگساز ایرانی، 19 فروردین 1360 در تهران متولد شد. وی فارغ التحصیل رشته ی موسیقی در مقطع فوق لیسانس است. هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

بیوگرافی مهدی جهانی

مهدی جهانی از طرف پدر اصالتا شیرازی و مادرش شمالی است. پدرش مدیر و موسس رادیو ورزش و از گزارشگران قدیمی فوتبال می باشد. برادران مهدی جهانی نیز راه پدر را ادامه داده اند و برنامه سازان رادیویی هستند.
مهدی جهانی از دوران کودکی به همراه پدر به رادیو می رفت و آهنگسازی در آنجا توجه او را به خود جلب می کرد. پس از مدتی به دلیل علاقه به آهنگسازی تصمیم گرفت به کلاس های آموزش گیتار برود. در سال 1386 با تهیه سیستم صوتی توسط پدرش، فعالیت مهدی جهانی نیز آغاز شد و سپس از طریق یکی از دوستانش آهنگسازی را فرا گرفت.

اولین آلبوم وی در سال 88 با نام «دنیای خواب» ضبط شد اما سه سال بعد موفق به دریافت مجوز شد.
مهدی جهانی بیش از هر خواننده ی دیگری با علی شمس (علیشمس) همکاری داشت و چندین قطعه و کلیپ با همکاری یکدیگر منتشر کردند. علی شمس به دلیل عدم دریافت مجوز از ایران خارج شد. مهدی جهانی نیز به دلیل انتشار قطعات و کلیپ های بدون مجوز، به مدت شش ماه ممنوع الکار شده بود. در حال حاضر مهدی جهانی خواننده ی زیرزمینی نیست و آثارش را به صورت مجاز در ایران منتشر می کند.
دو قطعه «هم نفس» و «خورشیدک زیبا» از آلبوم «دنیای خواب» مهدی جهانی با استقبال بسیار خوبی رو به رو شد و بار ها در تلویزیون و برنامه های ورزشی پخش شده است. مهدی جهانی همچنین یک نقش کوتاه 15 ثانیه ای را در فیلم «خوابم میاد» به کارگردانی رضا عطاران بازی کرده است.
او از بین خوانندگان ایرانی به کارهای اشوان و امیرعباس گلاب علاقه دارد.

قطعات

من دلم تنگه، بی آسمون، کینه ای،دوریت عادت میشه، شدی دیوونه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید