مهدی یغمایی: باز هم سکوت می کنم

0

موسیقی پارس – سبحان سبزکار: مهدی یغمایی یکی از خواننده های خوب کشور، روزهای پایانی مهر ماه را سخت مشغول تمرین برای برگذاری کنسرتی در تهران بود. این کنسرت، اولین اجرای وی طی10 سال فعالیتش در موسیقی پاپ کشور بود که قراربود با مدیریت و همکاری شرکت فرهنگی هنری سل فا ، در مجموعه ی اریکه ی ایرانیان برگذار شود.
همه ی مراحل برگذاری این کنسرت از جمله اخذ مجوز، تبلیغات و حتی بلیط فروشی در سایت ایران کنسرت اجام شده بود. ولی یک هفته قبل از تاریخ کنسرت،این اجرا لغو گردید.این لغو شدن باعث شد تا از مهدی یغمایی و شرکت سل فا،دلایل دقیق لغو این برنامه را جویا شویم.

در تماسی که با ” مهدی یغمایی ” داشتیم، وی هیچگونه دلیل مشخصی ارائه نداد و گفت: «باز هم سکوت خواهم کرد.پس از محرم و صفر اینبار اجرای وسیع تری خواهم داشت.»

پس از این با ” بهزاد محمدی ” مدیر روابط عمومی شرکت سل فا تماس گرفتیم.وی در پاسخ به این که دلیل لغو این کنسرت چه بود،پاسخ داد:
« در روز های اخیر، به همراه مدیر عامل و مهدی یغمایی جلسه ای داشتیم و شرایط را به طور کامل بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که با توجه به هجمه ی شدید کنسرت ها در ماه اخیر، این کنسرت به نفع مهدی یغمایی نبوده و باعث خواننده سوزی می شود. تعداد زیاد کنسرت در ماه اخیر،در موسیقی کشور بی سابقه بود.مهدی یغمایی هم یکی از خواننده های خوب کشور است. تصمیم گرفتیم در یک فرصت زمانی مناسب این کنسرت را برگذار کنیم تا کاملا دیده شود. قطعا این کنسرت را بعد از محرم و صفر برگذار خواهیم کرد.»

وی در پاسخ به این که با توجه به مشخص بودن برنامه ی کنسرت ها آیا مگر شرکت سل فا از قبل برنامه ریزی و پیش بینی نکرده بود ، پاسخ داد:

«ما از قبل برنامه ریزی کرده بودیم ولی گاهی اوقات پیش بینی ها و برنامه ریزی ها درست روی نمی دهد. با توجه به ازدیاد کنسرت ها، این کنسرت در حال فدا شدن بود.پس از تبلیغات، آن باز خورد ی که از مردم دریافت کردیم، مورد رضایت نبود.به نظرم مردم،این روزها از کنسرت هایی که پشت هم برگذار می شود خسته هستند. کاملا به این جمله اعتقاد دارم.این که برخی خواننده ها ده سانس پشت هم کنسرت داشته باشد، اصلا اتفاق منطقی نیست.گاهی اجازه ی برگذاری هیچ کنسرتی داده نمی شود و گاهی به این تعداد زیاد کنسرت برگذار می شود. این اصلا طبیعی نیست.قطعا شاهد برگذاری این کنسرت پس از محرم و صفر خواهیم بود.»

برگذاری کنسرت های متعدد و بی حساب و چند سانس متوالی قطعا یکی از اتفاقات ناخوشایند این روزهای موسیقی کشور است که دلیل آن هم صرفا وجود برخی چهره ها که با دید اقتصادی به موسیقی نگاه می کنند، است.آن هم در شرایطی که خیلی از خواننده های با سابقه و قدیمی موسیقی پاپ کشور این روزها دور از اجرا و کنسرت هستند و خیلی از خواننده های جوان و خوش آتیه، سال ها در انتظار برگذاری کنسرت خواهند ماند. گویی به خواننده به دید یک کالای تجاری نگاه می شود که در سال های اوج شهرت و محبوبیتش باید به سرعت برای برخی افراد پول در آورده و پس از مدتی به حاشیه برود. اما در لغو این کنسرت، شرکت سل فا هم نقش عمده ای دارد و نمیتوان از آن چشم پوشید.چرا که با توجه به زمان کافی و برنامه ی کنسرت های پیش رو که داشته اند، این برنامه ریزی نادرست را انجام داده اند و تصمیم بر لغو این کنسرت،چند روز قبل از اجرا گرفتند.

منبع: اختصاصی موسیقی پارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید