آخرین اخبار : فراخوان دومین جایزه ترانه افشین یداللهی منتشر شد فراخوان سیروان جهت جذب هنرمندان فعال در زمینه موسیقی آریا عظیمی نژاد یکی از داوران برنامه عصر جدید شد ماکان بند خواننده تیتراژ سریال شد تیتراژ سریال «دنگ و فنگ روزگار» با صدای سینا حجازی جدول برنامه های جشنواره موسیقی فجر منتشر می شود آلبوم سپیده خداوردی منتشر می شود برگزاری آزمون عملی آکادمی پورناظری با حضور هنرمندان برجسته موسیقی لیست اولیه خوانندگان بخش پاپ جشنواره موسیقی فجر کنسرت زمستانی محسن یگانه در تهران برگزار شد

موسسه ناکسوس آثار علی رهبری را منتشر می کند

۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۷ خبر کد خبر :88361
Print this post
علی رهبری

موسیقی پارس_شبنم فتاحی: علی رهبری موسیقیدان و رهبر ارکستر ایرانی، یکی از مطرح ترین چهره های موسیقی کشورمان می باشد که بیش از ۱۲۰ ارکستر را رهبری و حدود ۲۵۰ آلبوم موسیقی کلاسیک جهانی را با مهم ترین ارکستر های دنیا ضبط کرده است. این هنرمند سرشناس مدیریت هنری ارکستر های سمفونیک شهرهایی همچون بروکسل، پراگ، مالاگا، زاگراب و تهران را نیز در کارنامه خود دارد.
موسسه بین المللی ناکسوس به تازگی ۸ اثر علی رهبری را در قالب پوئم سمفونی با نام “مادرم ایران” برای انتشار جهانی بر عهده گرفته و وارد بازار های بیم المللی خواهد کرد.
همچنین این موسسه قصد دارد تا همکاری خود را با این هنرمند توسعه داده و تقاضا کرده پوئم سمفونی “بیروت” اثر علی رهبری را نیز منتشر کند. گروه فلوتیست های وین که یکی از معروف ترین گروه های بین المللی فلوت می باشد، این قطعه را در کشور هایی همچون هندوستان، کره جنوبی، آلمان، اتریش، انگلیس، مکزیک، سوئیس، مجارستان و اسپانیا اجرا کرده و حدود سی سال پیش نیز برای اولین بار توسط موسسه ای به نام “کخ اینترناشنال” که یک موسسه بین المللی نشر موزیک است، ضبط کرد.
این اثر در سال ۱۳۶۴ در شهر وین کشور اتریش، تحت تاثیر جنگ های داخلی لبنان برای ۱۰ نوازنده فلوت نوشته شده و دارای ۵ تابلو است. این تابلوها عبارت اند از: “زیبائی شهر بیروت”، “ورود تانک ها و قتل عائم”، “بیچارگیو ناامیدی”، “عروسی” و “مناجات برای رفتگان”.
گروه فلوتیست های وین در روز یکشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۷ در همین شهر، ضبط تازه این پوئم سمفونی را انجام خواهد داد. همچنین آثار دیگر وی با نام های “خون ایرانی” و “کنسرتوبرای تار و ارکستر سمفونیک” به زودی در شهر وین ضبط می شود.

برچسب‌ها

وبگردی آرشیو

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت ۸ شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -۲ شهریور ۹۷