آخرین اخبار : خاطرات «حامد همایون» از ضبط موسیقی با «بهنام بانی» در استودیوی زیرزمین تا انتشار «چتر خیس» توضیحات مدیر کل دفتر موسیقی و وزیر ارشاد در خصوص ممنوع الکاری محمد معتمدی کنسرت رایگان کیخسرو پورناظری و همایون شجریان مهرماه برگزار خواهد شد امیرعباس گلاب و حامد همایون نذر خود را ادا کردند محمد معتمدی: در کنسرت خیابانی فقط اجازه اجرای پلی بک داشتم زکریا یوسفی در فستیوال مسپو به روی صحنه می رود برگزاری مسابقه یوروویژن در اسرائیل تحریم شد خواننده جوان و مشهور آلمانی در سواحل مفقود شد جان لجند با دریافت چهار جایزه ی جهانی معتبر در تاریخ ماندگار شد ضبط تازه ترین موزیک ویدیوی «رضا یزدانی» در ورزشگاه آزادی

همکاری نوازندگان و هنرپیشه ایرانی با گروه موسیقی شیلر

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶ خبر کد خبر :87321

موسیقی پارس_شهرزاد جعفری: پس از همکاری حجت اشرف زاده با گروه موسیقی آلمانی شیلر، این بار سه نوازنده ی مطرح کشورمان و یکی از هنرپیشه های سینما و تلویزیون نیز با این گروه همکاری کرده اند.

پیروز ارجمند به عنوان نوازنده ی دف، پویا سرایی (نوازنده ی نی) و یلدا عباسی (نوازنده ی سنتور و دوتار خراسان) در آلبوم جدید گروه شیلر حضور دارند. همچنین بازیگر سینما و تلویزیون، نیلوفر پارسا، در این آلبوم غزلی از حافظ را دکلمه کرده است.

این آلبوم با آواز، دکلمه و ساز های ایرانی درحضور سرپرست گروه شیلر، کریستوفر فون دیلن در استودیو شهر صدای پارسیان با مدیریت آیدین الفت، با صدا برداری امید نیک بین و همکاری کمک صدابردار، امیر والی، ضبط شده است. آلبوم موسیقی گروه شیلر چند ماه آینده با حضور حجت اشرف زاده، پیروز ارجمند، پویا سرایی، یلدا عباسی و نیلوفر پارسا در سطح بین الملل منتشر می شود.

تهیه کننده و نماینده گروه شیلر، مصطفی کبیری، در خصوص همکاری هنرمندان کشورمان با این گروه موسیقی توضیحاتی را ارائه داد که به شرح زیر است:
“کریستوفر فون دیلن سرپرست گروه آلمانی شیلر که برای ضبط جدیدترین آلبوم گروهش به ایران سفر کرده است، هفته گذشته پس از ضبط آواز حجت اشرف زاده بر روی یکی از کارهای آلبوم، به ضبط سازهای ایرانی برای چند اثر خود با حضور نوازندگان مطرح و همچنین دکلمه‌ای از شعر حافظ با صدای نیلوفر پارسا پرداخت.
فون دیلن در دومین حضورش در ایران برای برگزاری کنسرت با هماهنگی تیم اجرایی، از موزه موسیقی بازدید کرد و در این دیدار با نوازندگی پیروز ارجمند با سازهای نی، دف آشنا شد و از همان زمان تصمیم به بهره‌گیری از سازهای ایرانی در آلبومش گرفت. از طرفی سرپرست گروه مطرح شیلر، با آشنایی با سازهای دیگر تصمیم به استفاده از دو ساز سنتور و دوتار خراسان نیز بر روی کارهایش گرفت” .

برچسب‌ها,

وبگردی آرشیو

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت ۸ شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -۲ شهریور ۹۷