آخرین اخبار : اولین قطعه مهدی تکمیل با نام «زخم» منتشر شد آهنگ ناب اثر علی پهلوان اول شد نمایش «هفت شهر عشق» اسفند ماه به روی صحنه می رود «هنوز پاییز است» اثر جدید کیهان کلهر و رامبرانت تریو تولید ساز کاخن با امضای نوازنده ایرانی آلبوم «لوتوس» با صدای کاوه آفاق منتشر شد سیروان خسروی در تهران به روی صحنه می رود کنسرت رضا صادقی در کشور عراق برگزار می شود اقدام تحسین برانگیز راجر واترز در نجات دو کودک سالن میلاد میزبان آخرین کنسرت فرزاد فرزین در سال ۹۷

کنسرت بین المللی ارکستر فارابی؛ ترویج فرهنگ نیکوکاری و نوع دوستی

2 می 2015 ساعت 08:05 موسیقی پاپ کد خبر :36557

 موسیقی پارس: ارکستر فارابی، متشکل از دانشجویان موسیقی سراسر ایران، روز ۱۲ اردیبهشت ماه ۹۴ در تالار روی صحنه رفت.

 

این کنسرت با اجرای ۲ موسیقیدان مطرح بین المللی دکتر الکساندروس هالاپسیس (سولیست ویلن و رهبر ارکستر) و دکتر آریا باستانی نژاد (سرپرست گروه و سولیست فلوت) همراه بود. در این کنسرت میثم ترکین کنسرت مایستر بود. در این کنسرت کلیه آثار اجرایی برای اولین بار در ایران اجرا شد. از جمله آثار اجرایی شخص میتوان به قطعه توصیفی نبرد اثر بیبر، سمفونی اسباب بازی‌ اثر هایدن و دوبل کنسرتوی تلمان اشاره نمود. در این کنسرت موسیقیدانان و هنرمندان برجسته کشور همچون دکتر محمدرضا آزاده فر (موسیقی)، دکتر حمید رضا افشار(سینما)، عبدالرضا امیرخانی (موسیقی) حضور داشتند. همچنین شخصیت‌های مهم سیاسی و نظامی مانند امیر سلطانی و سردار نوفر در کنار سفرای کشورهای یونان و روسیه از جمله شخصیت‌های مهم این کنسرت بودند.

 

از نقاط مثبت این کنسرت مشارکت شنوندگان در اجرای تعدادی از آثار اجرایی بود. از نکات جالب و نیکوکارانه این کنسرت دعوت از ۲۶۰ کودک از خانواده‌های کم بضاعت و یا بی‌ سرپرست بود. باستانی نژاد گفت‌: ابتدا قرار بود هزینه‌های ۵۰ کودک را تقبل کنیم اما خوشبختانه به یاری نیکوکاران استان البرز و طهران موفق به دعوت و پذیرایی از ۲۶۰ کودک شدیم که این موضوع همگی ما را خوشحال کرد. وی ادامه داد، بنا به‌‌‌ گفته مربیان، همگی این کودکان برای نخستین بار  در یک چنین فضایی قرار گرفتند و شاهد اجرای یک کودک موفق و نابغه هم سنّ و سال خودشان، کیارش افشار (کودک نابغه ۱۰ ساله)، به همراهی یک ارکستر موسیقی شدند. استمرار این گونه تاثیر گذاری‌های محیطی، که از اصول زیربنی اتاق فکر کانون نخبه پروری ایران می‌باشد، میتواند منجر به شکل گیری ده‌ها کیارش افشار در آینده‌‌ای نه‌ چندان دور بشود. با توجه به نقش سازنده این کودکان در آینده‌ این مرزوبوم، توجه به تعلیم و پرورش این عزیزان بسیار قبل توجه می‌باشد. در این راه مسولین نباید از نقش از نقش و قدرت عظیم موسیقی در سخت و ساز توانمندیهای ذهنی، فیزیکی‌ و روحی کودکان غافل شوند. برنامه ریزان اتاق فکر انجمن نخبه پروری قصد دارند تا با برگزاری کنسرت‌های منظم ماهیانه سهم کوچکی در پیشرفت و غنی سازی فرهنگ این مرز و بوم بردارند.

 

 

منبع: موسیقی پارس

وبگردی آرشیو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت 8 شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -2 شهریور 97