گروه «ایگلز» رکورد مایکل جکسون را شکست

0
ایگلز

موسیقی پارس_حسام سلیمانی: «پرطرفدارترین ها» نام آلبوم قدیمی گروه «ایگلز» است که در سال ۱۹۷۶ منتشر شده بود و به تازگی با رکورد فروش بیش از ۳۸ میلیون نسخه پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ شد.
این رکورد پیش از این به آلبوم «تریلر» اثر مایکل جکسون تعلق داشت که بیش از 3 دهه عنوان پرفروش‌ترین آلبوم جهان را یدک می کشید.

انجمن ضبط موسیقی آمریکا جدید ترین آمار فروش را اعلام کرد که بر این اساس، «گریتست هیتز» (۱۹۷۵-۱۹۷۱) گروه ایگلز را به عنوان پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ جهان معرفی کرد.

به این ترتیب آلبوم «تریلر» از مایکل جکسون با فروش ۳۳ میلیون نسخه ای، در مکان دوم قرار گرفت و جایگاه سوم پر فروش ترین ها دوباره به گروه ایگلز با آلبوم «هتل کالیفرنیا» که در سال ۱۹۷۷ منتشر شد، اختصاص یافته است که این آلبوم بیش از ۲۶ میلیون نسخه فروش داشته است.

گروه ایگلز در ژانویه ۲۰۱۶، «گلن فری» یکی از اعضای مهمش را از دست داد اما تور کنسرت هایشان را با حضور دان گلن هلنی، جو والش و تیموتی ب.اشمیت ادامه دادند و پسر فری یعنی دین فری و نیز واینس جیل جای خالی گلن را پر کردند، و کار خود را ادامه دادند.

گروه ایگلز بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه آلبوم فروخته است و ۶ جایزه گرمی در کارنامه دارد. این گروه سال ۱۹۹۸ به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت و سال ۲۰۱۶ نشان افتخار مرکز کندی آمریکا را دریافت کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید