گروه فردوسي با كوروش بزرگ روی سن می رود

0

موسیقی پارس – لیلا رضایی : سرپرست گروه فردوسي از برگزاري كنسرت اين گروه در دی و بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: گروه فردوسي بعداز محرم و صفر پروژه كوروش بزرگ را روي سن مي برد.

 فريد الهامي با اعلام اين خبر گفت: گروه فردوسي با تركيب جديد به ديدار دوستداران موسيقي ملی و مقامی مي رود تا با اجراي پروژه كوروش بزرگ فضايي جديد را در عرصه موسيقي تجربه كند.

 الهامي افزود: اين كنسرت شامل پنج قطعه موسيقي به نامهاي «نيايش»، «داستان عشق ماندانا كمبوجيه پدر و مادر کوروش »، «تولد كورش» ،«منشور كورش» و« ايران» است كه بر اساس سروده هاي ميثم سلگي از کتاب «كوروش نامه» وي ساخته و تنظيم شده است.

 اين آهنگساز خاطر نشان كرد: در اين پروژه زندگي كوروش بزرگ را در 5 قطعه موسیقی و به همراه راوی در بین قطعات ( روایت بر اساس نمایشنامه محسن عظيمي) آهنگسازي كرده ام.

 وي تصريح كرد: اين مجموعه را بر اساس ملودي هاي مقامي و تلفيقي با موسيقي سنتي ايران آهنگسازي شده و سينا و سحاب علم بخشي از آن را براي كوارتت زهي تنظيم كرده اند.

الهامي همچنين درباره سازبندي اين پروژه بزرگ گفت: درسازبندي «كورش بزرگ» از سازهاي تنبور، كمانچه ،كمانچه آلتو و قيچك باس ، ویلن ،ویلنسل، ویولا، شورانگيز، ديوان، دف، عود و پركاشن بهره مند شده ايم.

گفتني است؛  گروه فردوسي اخيرا پرفومنس «سيمرغ كوه قاف» را در شيراز برگزار كرد كه با موفقيت چشمگيري مواجه شد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید