گروه موسیقی «مهرآوا» در برلین به روی صحنه رفت

0

موسیقی پارس: گروه موسیقی «مهرآوا» به دعوت کارگاه فرهنگها (Werkstat der Kulturen) و با همکاری کانون فرهنگ و هنرمندان ایرانی در شهر برلین آلمان کنسرتی را برای علاقه مندان به موسیقی ایرانی برگزار کرد.

این برنامه که اواسط  بهمن ماه به سرپرستی رضا برون برگزار و با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبین ایرانی و آلمانی رو به رو شد، شامل دو قسمت بود، در قسمت نخست، ابتدا دستگاه نوا و سپس آواز دشتی نواخته شد و بخش دوم نیز شامل اجرای دستگاه سه گاه بود که در این برنامه ساخته هایی از رضا برون و همچنین زنده یادان عارف قزوینی و شیدا اجرا گردید.

دکتر عارف رفعت به عنوان خواننده و جواد سالخورده به عنوان نوازنده تنبک و سازهای کوبه ای، رضا برون و سنتورش را در این برنامه همراهی نمودند.

از جمله ویژهگیهای این برنامه میتوان به صدای منحصر به فرد عارف رفعت و همچنین فضاهایی که جواد سالخورده به وسیله سازهای کوبه ای نوینش ایجاد کرده بود اشاره کرد.

رضا برون درباره این کنسرت گفت: «از هنگامی که برای تحصیل موسیقی به آلمان آمدم گروه مهرآوا به طور رسمی فعالیتی نداشت و همی اینک خوشحالم که این گروه با نفراتی هرچند اندک در اروپا کوششهای خود را در جهت شناسایی فرهنگ و موسیقی ایرانی به دیگر فرهنگها آغاز کرده است.»

وی در ادامه افزود: «امیدوارم به زودی در کنسرتهای دیگر سایر نوازندهگان گوره مهرآوا از ایران  نیز به ما بپیوندند تا بتوانیم گامهای بلندتری در جهت شناسایی موسیقی ایرانی به دیگر کشورها برداریم.»

یادآور میشود گروه موسیقی مهرآوا از سال 1378 در شاهین شهر اصفهان فعالیتهای خود را به سرپرستی رضا برون آغاز کرد، این گروه که نخستین گروه موسیقی جوانان در این شهر بود در دو جشنواره موسیقی در استان اصفهان به عنوان یکی از گروه های برگزیده شناخته شد. رضا برون همچنین توانست گروهی را به همین نام ویژه بانوان بنیان گذاری کند که نخستین کنسرت بانوان را در شاهین شهر  به انجام رسانید، وی همچنین با گروه موسیقی مهرآوا کنسرتهای متعددی را در شهرهای دیگر ایران برگزار کرده است.

شایان ذکر است که تا کنون آثاری از برون در فضای مجازی نیز منتشر شده که بازتاب خوبی در میان علاقه مندان به موسیقی داشته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید