گزارش کنسرت گروه آهیل

0

سایت خبری تحلیلی موسیقی پارس – شقایق الله وردی: گروه آهیل 23 و 24 آبان ماه جاری در تالار ایوان شمس (حرکت سابق ) به سرپرستی بابک صفرنژاد و به همت مدیر برنامه های این گروه رضا کریمی تبار به روی صحنه رفت. بابک صفرنژاد موسیقی را از همان کودکی و از نه سالگی با ساز پیانو شروع کرد وی در دوره راهنمایی وارد هنرستان موسیقی شد و ساز قانون را بعنوان ساز تخصصی خود برگزید وی به دنبال استعدادش در بین سازها و یادگیری سازهای مختلف سرانجام ذهنش درگیر هارمونیکا شد. بابک صفر نژاد در سال 88 با آلبوم موفق “دوست قدیمی” وارد بازار موسیقی کشور شد و این آلبوم که بی شک یکی از بهترین آثار ضبط شده در داخل کشور در سبک های جاز، بلوز و کانتری می باشد با استقبال خوبی از طرف موسیقی دوستان مواجه شد.
بابک صفرنژاد در این تکاپو بود که محبت هوادارنش را با یک اجرای خوب از آلبومش پاسخ دهد و بدین منظور گروه آهیل در اوایل سال 1390 توسط بابک صفرنژاد پایه ریزی شد. با ورود حمزه یگانه و امیر طاهری به گروه بابک صفرنژاد انگیزه بیشتری پیدا کرد و همکاری با نیما رمضان و امیر طاهری باعث شد به موفقیت این گروه بیشتر از قبل اطمینان داشته باشد. انتخاب سبک های بلوز و راک از سوی بابک صفرنژاد برای اجرای گروه آهیل تصمیمی بود در جهت پر کردن خلائی که در موسیقی کشور در این سبک ها حس می شد و وی تمامی قطعات را برای اجرا در این کنسرت با ملودی هارمونیکا تنظیم کرد.
گروه آهیل به سرپرستی بابک صفرنژاد، حمزه یگانه (پیانو کلاسیک)، نیما رمضان (گیتار الکتریک)، عمید بنکدار (گیتار باس) و امین طاهری (درامز) اجرای فوق العاده زیبا و بیادماندنی داشتند و کنسرت با شکوهی را برگزار کردند.
در ادامه می توانید عکس های این کنسرت از نگاه دوربین امیرعلی پیروزبخش را مشاهده نمایید: