سايت خبري تحليلي موسيقي پارس :: اخبار موسيقي :: گزارش کنسرت
نقد وبررسي
10250930_612876568800679_565649643_n چشمه ی توسی، بهانه ای برای پرداختن به مسیر هنری محسن چاوشی

موسیقی پارس – محمدرضا عباسی: محسن چاوشی خواننده ی پر کاریست که این روز ها مشغول تولید جدید ترین آلبوم خود یعنی پاروی بی قایق می باشد، او چند آلبوم و چندین تک آهنگ را در این سال ها منتشر کردِ تا ذهن و گوش مخاطبانش را خود در دست بگیرد و برای آن ها جریان فکری جدیدی در موسیقی بسازد، این برنامه ها در نهایت به پاروی بی قایق که آلبوم سنگینی است ختم می شود. تا به مانند آلبوم یه شاخه نیلوفر، بدون مقدمه نباشد. در بخش آلبوم ها، برنامه های محسن چاوشی از ژاکت آغاز شد و […]

تئوري موسيقي
sol-gpi-zc1 زبان موسیقی ؛ قسمت دوم : قواعد و علائم

موسیقی پارس – محمدرضا کسکنی : زبانی با قواعد و دستورات خاص خود که  طی سال های متمادی و  در هر دوره باگذشت صد ها سال از شکلی به شکلی دیگر در حال تغییر و تکامل می باشد و این هنر را دارای پیچیدگی های خاص خود کرده است.که برای شناخت آن احتیاج به تمرین متمادی چندین ساله می باشد.  حال این شناخت در دو بخش نظری وعملی،نظری شامل یادگیری قواعد مفاهیم واصطلاحات  وهر آنچه که به علم موسیقی مربوط می باشد و بخش عملی شامل خواندن و تلفظ نت های به شکل آوازی و وزن خوانی است که در […]يادداشت
10 آیا خواجه‌امیری برای خواندن سرود تیم ملی مناسب است؟

موسیقی پارس – یاسر شیخی یگانه: همین دیشب بود که یکی از آوازهای شهرام ناظری را می‌شنیدم. او با همراهی ضرب زورخانه و دف، اشعاری از فردوسی را می‌خواند. به نام خدای جهان آفرین / به پیش ‌ای جوانان ایران زمین به میدان برآیید و گامی زنید / به ذهن زمان نقش نامی‌ زنید الا‌ای سواران صبح امید / به فردای میهن نوید آورید جهان عرصه عبرت آموزی است / شکست اولین گام پیروزی است به میدان چو یادی ز ایران کنید / زمین و زمان راگًل افشان کنید شنیدن این قطعه پر بود از حس غرور و شور و […]آیا “جاده رویاها” ی سیروان ۱۵ آذر منتشر خواهد شد؟

موسیقی پارس : سیروان خسروی که هفته پیش دو شب کنسرت فوق العاده را در تهران برگزار کرد در طول کنسرت اعلام کرد که آلبوم جدیدش تحت عنوان “جاده رویاها” بعد از تاسوعا و عاشورا منتشر خواهد شد.

البته شرکت ایران گام به صورت تلویحی این خبر را تایید کرده که ۱۵ آذر ماه این آلبوم منتشر خواهد شد، ولی هنوز این خبر به صورت رسمی تایید نشده و در صورت تایید این تاریخ به زودی جزییات این آلبوم را در اختیارتان قرار خواهیم داد.
منتشر شده در : ۲۱ آبان ۱۳۹۱

نظرات شما :