سايت خبري تحليلي موسيقي پارس :: اخبار موسيقي :: گزارش کنسرت
نقد وبررسي
10250930_612876568800679_565649643_n چشمه ی توسی، بهانه ای برای پرداختن به مسیر هنری محسن چاوشی

موسیقی پارس – محمدرضا عباسی: محسن چاوشی خواننده ی پر کاریست که این روز ها مشغول تولید جدید ترین آلبوم خود یعنی پاروی بی قایق می باشد، او چند آلبوم و چندین تک آهنگ را در این سال ها منتشر کردِ تا ذهن و گوش مخاطبانش را خود در دست بگیرد و برای آن ها جریان فکری جدیدی در موسیقی بسازد، این برنامه ها در نهایت به پاروی بی قایق که آلبوم سنگینی است ختم می شود. تا به مانند آلبوم یه شاخه نیلوفر، بدون مقدمه نباشد. در بخش آلبوم ها، برنامه های محسن چاوشی از ژاکت آغاز شد و […]

تئوري موسيقي
sol-gpi-zc1 زبان موسیقی ؛ قسمت دوم : قواعد و علائم

موسیقی پارس – محمدرضا کسکنی : زبانی با قواعد و دستورات خاص خود که  طی سال های متمادی و  در هر دوره باگذشت صد ها سال از شکلی به شکلی دیگر در حال تغییر و تکامل می باشد و این هنر را دارای پیچیدگی های خاص خود کرده است.که برای شناخت آن احتیاج به تمرین متمادی چندین ساله می باشد.  حال این شناخت در دو بخش نظری وعملی،نظری شامل یادگیری قواعد مفاهیم واصطلاحات  وهر آنچه که به علم موسیقی مربوط می باشد و بخش عملی شامل خواندن و تلفظ نت های به شکل آوازی و وزن خوانی است که در […]يادداشت
10 آیا خواجه‌امیری برای خواندن سرود تیم ملی مناسب است؟

موسیقی پارس – یاسر شیخی یگانه: همین دیشب بود که یکی از آوازهای شهرام ناظری را می‌شنیدم. او با همراهی ضرب زورخانه و دف، اشعاری از فردوسی را می‌خواند. به نام خدای جهان آفرین / به پیش ‌ای جوانان ایران زمین به میدان برآیید و گامی زنید / به ذهن زمان نقش نامی‌ زنید الا‌ای سواران صبح امید / به فردای میهن نوید آورید جهان عرصه عبرت آموزی است / شکست اولین گام پیروزی است به میدان چو یادی ز ایران کنید / زمین و زمان راگًل افشان کنید شنیدن این قطعه پر بود از حس غرور و شور و […]ثبت رکورد سریع ترین نوازنده ی ویولن در جهان به نام یک ایرانی!
524452_378500742201479_1202104076_n

موسیقی پارس – جواد فقیه نصیری : «یارا باهنر» جوان با استعداد ایرانی موفق به ثبت رکورد جهانی گینس با عنوان سریعترین نوازنده ی ویولن جهان شد.

باهنر که نوازندگی ویولن را از سن ۸ سالگی اغاز کرده است، توانسته قطعه ی «پرواز زنبور عسل» (Flight Of The Bumblebee) را در زمان خارق العاده ی «۴۴٫۸۷ ثانیه» ای بنوازند. وی پس از نواختن قطعه ی «پرواز زنبور عسل» فهمید که می تواند بسیار سریع این قطعه را بنوازد و این شروعی بود برای ثبت این رکورد جهانی.  

لازم به ذکر است؛ ثبت این رکورد در دانشگاه هنر و معماری تهران در تاریخ ۴ دسامبر ۲۰۱۳ صورت پذیرفته است.

همچنین شایان ذکر است؛ «یارا باهنر» سال گذشته در مسابقات جهانی Star Musician موفق به کسب رده ی نخست شدند.

 

995606_692118944172989_1749941001_n

 

لینک سایت گینس و ثبت این رکورد:

http://www.guinnessworldrecords.com/records-4000/fastest-violin-player

 لینک ویدیوی اجرای قطعه ی پرواز زنبور عسل:

http://www.youtube.com/watch?v=CjtEOX744KU&feature=youtu.be

منبع: اختصاصی موسیقی پارس
منتشر شده در : ۳۰ دی ۱۳۹۲

نظرات شما :


    امین گفت :

    ۱ بهمن ۱۳۹۲
     

    دمش گرم

    [پاسخ]