ثبت رکورد سریع ترین نوازنده ی ویولن در جهان به نام یک ایرانی!
کد خبر : 6906
524452_378500742201479_1202104076_n

موسیقی پارس – جواد فقیه نصیری : «یارا باهنر» جوان با استعداد ایرانی موفق به ثبت رکورد جهانی گینس با عنوان سریعترین نوازنده ی ویولن جهان شد.

باهنر که نوازندگی ویولن را از سن ۸ سالگی اغاز کرده است، توانسته قطعه ی «پرواز زنبور عسل» (Flight Of The Bumblebee) را در زمان خارق العاده ی «۴۴٫۸۷ ثانیه» ای بنوازند. وی پس از نواختن قطعه ی «پرواز زنبور عسل» فهمید که می تواند بسیار سریع این قطعه را بنوازد و این شروعی بود برای ثبت این رکورد جهانی.  

لازم به ذکر است؛ ثبت این رکورد در دانشگاه هنر و معماری تهران در تاریخ ۴ دسامبر ۲۰۱۳ صورت پذیرفته است.

همچنین شایان ذکر است؛ «یارا باهنر» سال گذشته در مسابقات جهانی Star Musician موفق به کسب رده ی نخست شدند.

 

995606_692118944172989_1749941001_n

 

لینک سایت گینس و ثبت این رکورد:

http://www.guinnessworldrecords.com/records-4000/fastest-violin-player

 لینک ویدیوی اجرای قطعه ی پرواز زنبور عسل:

http://www.youtube.com/watch?v=CjtEOX744KU&feature=youtu.be

منبع: اختصاصی موسیقی پارس
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۲  امین گفت :

  ۱ بهمن ۱۳۹۲
   

  دمش گرم


  علیرضا گفت :

  ۱۸ آبان ۱۳۹۳
   

  کاش منم یه روز شبیه تو بشم

شما هم یک دیدگاه ارسال کنید
 
reza s

موسیقی پارس – سام شرف زاده: مشکل ما این است که به اصل توجه نمی کنیم و از روی دست یکدیگر یادداشت و نقد می نویسیم. پیدا کنید اولین کسی که گفت رضا یزدانی خودش را با گفتن “بدون‌شک تنها کسی که هم‌اکنون می‌تواند کارهای مرحوم فرهاد را به بهترین شکل اجرا کند، من هستم.” با فرهاد مقایسه کرده است. چند ثانیه به ذهن خود استراحت بدهید و بعد ادامه این یادداشت را بخوانید چون قرار است آنچه دیگر عزیزان متوجه آن نشده اند را قدم به قدم توضیح بدهم. در عبارتی که به نقل از رضا یزدانی عنوان کردم […]چین بازار ترومپت را خراب کرده است!
- امید حاجیلی: اینجا شهر کورها است
8B4A9921 copy

موسیقی پارس – مهدی خان محمدی: اولین گردهمایی نوازندگان ترومپت با همکاری موسسه سرنا و باحضور اساتید و پیشکسوت های این ساز بادی چون «منوچهر بیگلری»، «غلامحسین بهرامی»، نیک سرشت، «محمد نوری»، عابدی، «عباس صالحی»، «حسن فراهانی»، «علیرضا میرآقا» و «امید حاجیلی» در این مکان برگزار شد.   عباس صالحی – نوازنده ترومپت جا دارد اینجا اعلام کنم که در حال حاضر در ایران ۱۰۰۰ نفر نوازنده ترومپت داریم و الان میبینیم که برای این ساز بازار چین دست به کار شده و سازها را خراب کرده، ما این گردهمایی را تشکیل دادیم تا اعتراض خود را به بازار خراب […]2900825-4423135

موسیقی پارس – مهدی خان محمدی: حضور یک هفته ای «دالیبور کاروای» در ایران باعث شد که چند جلسه ای را با وی همراه شوم و کمی درباره موسیقی هم کلام شویم. اظهار نظرهای شخصی درباره ارکستر سمفونیک را گذاشتم پس از اجرای وی با ارکستر، در آخرین روزی که در ایران بود برآن آمدم که گفتگویی هر چند کوتاه درباره ایران و ارکستر سمفونیک تهران باهم انجام دهیم که ما حصل آن را می خوانید.   نظر خود را […]