با دقت بیشتری متفاوت باشید!

2

موسیقی پارس-سام شرف زاده:  باور کنید همین حالا که تصمیم به نوشتن گرفته ام ترس وجودم را گرفته. نکند پس از انتشارش خانه ما توسط هواداران مجید خراطها تسخیر یا روابط بین رسانه ای که این یادداشت را منتشر می کند با بعضی ها قطع شود! البته خوشبختانه در اطراف ما نه کسی وجود دارد برای محکوم کردن اتفاقی نه خم به ابروی کسی می آید از نوشتن یادداشت های انتقادی.

 

بگذریم و برگردیم به کنسرت آقای مجید خراطها که هوادارانش در نوع خود یکی از دو تقطیره ترین ها هستند و همان طور که به گوشتان رسیده تِمِ آن شب کت و شلوار برای آقایان است است. در کنسرت هوادار چنین لباسی بر تن داشته باشد و کار به تیغ و دست و الی آخر برسد، تا بخواهد کت را در بیاورد و دگمه سر آستین را باز کند و به هیجان خود از شنیدن صدای آسمانی سلطان غم مسلط شود که قطعه بعدی از راه رسیده و کار نیمه تمام می ماند! چه کسی جواب گوی « دوباره … دوباره … » گفتن هوادارانِ مشتاق ( مشتاق برای چه چیزی یا چه کاری گفتنش جایز نیست) خواهد بود! آنچه گفته شد مورد دوم بود و مورد اول مهم تر است. به عنوان مورد اول این را باید بگویم که در این سرمای قلندر ستیز یک کت و شلوار عایق مناسبی بین کالبد یک هوادار و محیط اطراف نیست و درست است هر چه شما بگویید اکثر هواداران سینه چاک شما اطاعت می کنند اما همین یکبار را کوتاه بیایید آقای خواننده.
نکته دیگری که می توان در موردش واژه ها را به شکل معنی داری پشت هم قرار داد، شعار تبلیغاتی پوستر کنسرت مجید خراطها است. « ما میایم، شما هم بیاید » در نوع خودش مثل هواداران این خواننده و آثار تولید شده اش جالب توجه است. الان کیا دارن کجا میرن؟ یکی به من بگه مجیدینا دارن میرن نمایشگاه سالن میلاد ؟ بگو سرِ نواب وایسه ما هم برسیم بهش خوب بابا. از خوانندگان این متن پوزش می طلبم که بنده حقیر یک لحظه تحت تاثیر زبانِ عامیانه شعار تبلیغاتی قرار گرفتم و قول می دهم تا انتها تکرار نشود. این گنگ بودن شعار تبلیغاتی برای پیدا کردن گوینده و شنونده اش یک نکته مثبت است چرا که هر شخصی هر چه دوست دارد برداشت می کند و این خاصیت هنر است! شاید هواداران به دیگر هواداران می گویند، شاید این خواننده و گروهش به مردم می گویند و کلی شاید دیگر که در حوصله این یادداشت نیست و نمی گویم.
جا دارد در انتهای این یادداشت نگارنده عنوان کند نه قصد توهین به کسی را داشته و نه خواسته احساسات هواداران خواننده ای را به بازی بگیرد. تاکید می کنم دودل شده ام که انتشار این یادداشت را انتخاب کنم و عامل فتنه نام بگیرم تا شاید جرقه ای در ذهن بعضی ها زده شود یا هیچ نگویم و مثل دیگران با چشمان بسته زندگی خبری خود را ادامه بدهم.

 

 

منبع: اختصاصی موسیقی پارس

2 دیدگاه‌ها

  1. این سایت اولین بارش نیست که همچین مطالب تخریبی و توهین امیزی رو منتشر میکنه. اول اینکه تاکی با تخریب میخواید خودتونو گنده کنید ؟
    درحدی نیستی که بت توجه کنن اخه. مجید خراطها اینقد جاش تو قلب ما محکم هست که با این چرندیات هیچ اتفاقی نمیفته. فقط خودتونو خراب میکنید. همین.

  2. دوست عزیز هیچکس منکر انتفاد نمیشه اما انتقاد درست
    شما با اسم اوردن از تیغ سعی در مخدوش کردن چهره مجید خراطها دارین. قطعه ای با همین مضمون و با لحنی تند تر توسط محسن چاووشی و محسن یگانه اجرا شده بود اما من به عنووان یک طرفدار هیچ وقت این رو بهانه ای برای کوبیدن محسن یگانه و محسن چاووشی نمیکنم و معتقدم این دو با قاطعیت بهترین خوانندگان کشور هستند.
    تم کنسرت هم صرفا یک پیشنهاد بود نه اجبار و صد البته که کار متفاوت و جدیدی بود که البته هر کسی چشم دیدن کار جدید و نواورانه از کسی که اصلا ازش خوشش نمیاد رو نداره. اخر یادداشت هم میارین که نه قصد توهین داشتین نه هیچی در حالی که متنتون پر از توهین هست و این صرفا یک جمله برای گمراه کردن خواننده هستش. در ضمن شما طرفدارای مجید خراطها رو چی فرض کردین که فکر کردین خونتونو رو سرتون خراب کنن؟ مجید خراطها به داشتن تیفوسی ترین هوادار ها معروفه اما حواستون باشه به سلیقه هر کسی احترام بذارید و خدایی نکرده توهین نکنید به کسی. ایشالا در متن های بعدیتون این رو لحاظ کنید این متن که پر از جمله های کنایی و زشت بود. و در اخر بگم که شما لطف کن اگر منتقدی بشین اشکال فنی از کار مجید خراطها بگیر
    لطفا انتقاد بکنید اما به شیوه صحیح و درست. موفق باشید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید