«میز گرد» با موضوع «آسیب‌شناسی ترانه‌ی امروز» آغاز به کار خواهد کرد

0

موسیقی پارس: در آستانه چهارمین سال از فعالیت پایگاه خبری، تحلیلی و آموزشی «موسیقی پارس»، به زودی بخش جدیدی در این پایگاه شروع به کار خواهد کرد. «میز گرد» عنوان این بخش جدید است که در آن به تحلیل و تفسیر مسائل روز حوزه موسیقی خواهیم پرداخت. تمام تلاش عوامل و دست اندرکاران این پایگاه بر آن است تا هر ماه با طرح موضوعی مهم، ضمن آسیب شناسی آن معضل توسط کارشناسان صاحب نظر در همان حوزه، راه کارهایی برای برون رفت از آن مشکل بیان شود.

«موسیقی پارس» در راستای انجام رسالت فرهنگی خود قصد دارد برای افتتاح بخش «میز گرد»، طی یادداشت‌هایی به قلم ترانه‌سرایان نام‌آشنا ـ که با محافل و نشست‌های ترانه نیز به نوعی مرتبط هستند ـ به «آسیب‌شناسی ترانه‌ی امروز» بپردازد.

          به همراه آغاز مجدد موسیقی پاپ در ایران ـ که به سال 1386 برمی‌گردد ـ محافل ترانه نیز موجودیت خود را اعلام نمودند و از «انجمن ترانه‌سرایان ایران» تا کنون ده‌ها جلسه‌ی ترانه‌خوانی و نقد ترانه در تهران و شهرهای دیگر شکل گرفت و هر کدام به نوعی نقشی در موسیقی پاپ ایفا کرده‌اند؛ حال این نقش، به یاری موسیقی شتافت یا شد خنجری از پشت به موسیقی و ادبیات؟!

          بررسی عوامل ارتقا و یا تضعیف سطحِ ادبیاتِ ترانه و موسیقی بر عهده‌ی ترانه‌سرایان و برگزارکنندگان نشست‌های ترانه است و البته خوانندگان، آهنگسازان و حتی تهیه‌کنندگان و تولیدکنندگان آثار موسیقایی نیز هر کدام به نوعی درگیر بسط و گسترش ترانه و موسیقیِ فاخر و یا نازل هستند!

          در بخش اول سلسله یادداشت‌های «آسیب‌شناسی ترانه‌ی امروز» به سراغ «ترانه‌سرایان» رفته‌ایم و با شما به بررسی و تحلیل هر یادداشت خواهیم نشست.

          شنبه، دوشنبه و چهارشنبه‌ی هر هفته یادداشت‌ها به ترتیب منتشر خواهند شد و در جمعه ی هر هفته به بررسی و تحلیل هر یادداشت با همکاری شما خواهیم پرداخت.

          همراهی شما مخاطبان و همچنین دوستان صاحب‌نظر در ادامه‌ی مسیر، ما را برای رسیدن به مقصد که همان بسط، گسترش و ارتقای سطح فرهنگ و هنر کشور عزیزمان ایران است، دلگرم می‌کند.

گفتنی است؛ اولین یادداشت این بخش به قلم “سعید کریمی” روز چهارشنبه 18 دی ماه 92 منتشر خواهد شد.

 

منبع: اختصاصی موسیقی پارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید