سه شنبه, دی ۲۶, ۱۳۹۶
خبر

آلبوم «عاشق کیست» به مناسبت هزاره «بوسعید» با صدای «شهرام ناظری» منتشر می‌شود

50بازدیدها

موسیقی پارس: مراسم رونمایی آلبوم موسیقی «عاشق کیست» به مناسبت هزاره «بوسعید» به آهنگسازی «امیر پورخلجی»، به خوانندگی «شهرام ناظری» و به تهیه‌کنندگی «اردوان جعفریان» در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

 مراسم رونمایی آلبوم موسیقی «عاشق کیست» Who is in Love به مناسبت هزاره «ابوسعید ابوالخیر»؛ به آهنگسازی و رهبری ارکستر «امیر پورخلجی»، به خوانندگی «شهرام ناظری»، با همکاری ارکستر سمفونی متروپلیتن پراگ Prague Metropolitan در کشور جمهوری چک با کنسرت مایستری «رادک کریژانووسکی» Radek Krizanovsky و به تهیه‌کنندگی «اردوان جعفریان» در ساعت ۱۳ روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه جاری در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می‌شود.

 آلبوم موسیقی «عاشق کیست» به مناسبت هزاره «بوسعید» توسط شرکت موسیقی «ایران گام» و پخش «هنر شهر»؛ روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه در سراسر کشور منتشر می‌شود و در اختیار علاقمندان به موسیقی قرار خواهد گرفت.

 آلبوم موسیقی «عاشق کیست» بر اساس رباعیات بوسعید؛ ۱۳ قطعه موسیقایی را شامل می‌شود که عبارتند از: «عشق تو» به مدت ۳:۱۲، «در سلسله» به مدت ۲:۳۴، «در دل» به مدت ۳:۳۶، «عاشق کیست» به مدت ۴:۴۷، «خرقه خون آلود» به مدت ۲:۰۲، «آفتاب» به مدت ۳:۰۴، «اینترلود» به مدت ۱:۱۴، «عاشق» به مدت ۲:۵۶، «امید وصال» به مدت ۵:۵۱، «گفت‌وگو» به مدت ۲:۵۸، «ای عشق» به مدت ۲:۵۳، «خاک» به مدت ۲:۴۹ و «باده شوق» به مدت ۴:۰۵٫

صدابرداری آلبوم موسیقی «عاشق کیست» در استودیو موسیقی تلویزیون دولتی چک توسط «پاول ریدوسکو» Pavel Ridosko با همکاری «رومن اسکلنار» Roman Sklenr دستیار صدابرداری و «مارکتا یانوکووا» Marketa Janckova ناظر ضبط ارکستر، ضبط آواز در استودیوی شخصی آهنگساز و همچنین میکس نهایی و مسترینگ آن توسط «امیر پورخلجی» انجام شده است. «مسعود زارع‌زاده» طراح گرافیک، «علی مقدم‌حیدری» خطاط، عکاسان پرتره: «مهرداد امینی» (پرتره استاد شهرام ناظری)، «فرشته عدلی» (پرتره آهنگساز)، عکاس ارکستر: «یاکوب زک» و همچنین «نیما فردوسی» دستیار تهیه آن را برعهده داشته است.

«امیر پورخلجی» در سال ۱۳۶۱ متولد شد و موسیقی را از کودکی با نواختن ویلن آغاز کرد. سپس تحصیلات موسیقی خود را در هنرستان عالی موسیقی تهران با ساز ویولا ادامه داد و پس از پایان تحصیل در مقطع کارشناسی، وارد دانشگاه هنر شد و در سال ۱۳۸۸ در رشته آهنگسازی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شد. وی در آهنگسازی آثارش همواره به عوامل اقلیمی، تاریخی، اساطیری و فرهنگ بومی می‌اندیشد. از دیگر آثار وی می‌توان به؛ «سوئیت سمفونی آرش کمانگیر»، اجرا و ضبط شده توسط ارکستر سمفونیک اوکراین، رهبری ارکستر فیلارمونیک بلغارستان و اجرا و ضبط کنسرتو پیانو شماره ۲ اثر راخمانینف، «اپرای حافظ»، «سوئیت پارسی برای ارکستر زهی»، «کنسرتو برای ویولا و ارکستر» اشاره کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید