آخرین اخبار : حامد همایون دومین آلبوم خود را در زمستان منتشر می کند کنسرت پاییزی ماکان بند در تهران برگزار می شود «بانوی عمارت» با صدای محسن چاوشی به روی آنتن می رود سیامک عباسی برای نخستین بار کارگاه ترانه سازی برگزار می کند روایت محسن یگانه از اسپری فلفل در صورتش و نوازندگی پنهانی واکنش هنرمندان موسیقی به برخورد زننده با سه نوازنده خیابانی گروه سون و رسول ترابی نوازندگان خیابانی را به کنسرت دعوت کردند «سرسام» از آلبوم «سه گانه اجتماعی اول» مهدی یراحی منتشر شد آغاز همکاری علی رهبری با ارکستر سمفونیک ازمیر ترکیه طراحی ایده تیزر به هیراد ارتباطی ندارد/تیزر کنسرت را از پیج رسمی حذف نمودیم شصت و یکمین دوره از مراسم گرمی در لس آنجلس برگزار می شود

انیو موریکونه جایزه ی «یک عمر دستاورد هنری» را دریافت کرد

۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۲ موسیقی جهان کد خبر :88105
Print this post
انیو موریکونه

موسیقی پارس_شبنم فتاحی: انیو موریکونه آهنگساز، تنظیم کننده و رهبر ارکستر ایتالیایی می باشد. وی در طی پنج دهه برای بیش از ۴۰۰ اثر سینمایی و تلویزیونی موسیقی نوشته و با کارگردانانی همچون رومن پولانسکی، برناردو برتولوچی، فرانکو رفیرلی، الیور استون و .. همکاری داشته است. از دیگر فعالیت های هنری موریکونه می توان به ساخت ۱۰۰ قطعه ی کلاسیک و ۵۰۰ اثر برای موسیقی فیلم و تلویزیون اشاره کرد.
دریافت جایزه ی اسکار در سال ۲۰۰۷ و جایزه آکادمی برای بهترین پارتیتور فیلم «هشت نفرت انگیز» از جمله جوایز وی می باشد. جایزه «یک عمر دستاورد هنری» به سبب آثار درخشان و تاثیر آن بر موسیقیدان های نسل جوان، از سوی جشنواره «ویدیوچیتا» که تازه ترین جشنواره رم محسوب می شود، به «انیو موریکونه» اهدا شد.
این جایزه با همکاری بنیاد پیو و روسلا آنچلتی در روز ۲۷ اکتبر و در دانشگاه ساپینزا رم به این آهنگساز شناخته شده، تعلق گرفت.
فرانچسکو روتلی موسس جشنواره، در این مراسم در خصوص موسیقی متن اینگونه شرح داد: «برای میلیون ها ایتالیایی، شما موسیقی متن زندگی ما هستید و خواهید بود.»
ای.آر رحمان آهنگساز و برنده ی دو جایزه ی آکادمی که در این جشنواره حضور داشت، موریکونه را مورد قدردانی و تشکر قرار داد. انیو موریکونه هنگام دریافت جایزه، ضمن تشکر از کسانی که وی را یاری کرده اند، افزود: «من فقط به وظیفه ی خود در زندگی عمل کرده ام.»
در آخر این مراسم  نیز آثار انیو موریکونه توسط ارکستر سینفونیتا با رهبری پسر وی «آندره موریکونه» اجرا شد و مراسم به پایان رسید.

برچسب‌ها

وبگردی آرشیو

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت ۸ شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -۲ شهریور ۹۷