آخرین اخبار : اولین قطعه مهدی تکمیل با نام «زخم» منتشر شد آهنگ ناب اثر علی پهلوان اول شد نمایش «هفت شهر عشق» اسفند ماه به روی صحنه می رود «هنوز پاییز است» اثر جدید کیهان کلهر و رامبرانت تریو تولید ساز کاخن با امضای نوازنده ایرانی آلبوم «لوتوس» با صدای کاوه آفاق منتشر شد سیروان خسروی در تهران به روی صحنه می رود کنسرت رضا صادقی در کشور عراق برگزار می شود اقدام تحسین برانگیز راجر واترز در نجات دو کودک سالن میلاد میزبان آخرین کنسرت فرزاد فرزین در سال ۹۷

انیو موریکونه جایزه ی «یک عمر دستاورد هنری» را دریافت کرد

30 اکتبر 2018 ساعت 00:42 موسیقی جهان کد خبر :88105
انیو موریکونه

موسیقی پارس_شبنم فتاحی: انیو موریکونه آهنگساز، تنظیم کننده و رهبر ارکستر ایتالیایی می باشد. وی در طی پنج دهه برای بیش از 400 اثر سینمایی و تلویزیونی موسیقی نوشته و با کارگردانانی همچون رومن پولانسکی، برناردو برتولوچی، فرانکو رفیرلی، الیور استون و .. همکاری داشته است. از دیگر فعالیت های هنری موریکونه می توان به ساخت 100 قطعه ی کلاسیک و 500 اثر برای موسیقی فیلم و تلویزیون اشاره کرد.
دریافت جایزه ی اسکار در سال 2007 و جایزه آکادمی برای بهترین پارتیتور فیلم «هشت نفرت انگیز» از جمله جوایز وی می باشد. جایزه «یک عمر دستاورد هنری» به سبب آثار درخشان و تاثیر آن بر موسیقیدان های نسل جوان، از سوی جشنواره «ویدیوچیتا» که تازه ترین جشنواره رم محسوب می شود، به «انیو موریکونه» اهدا شد.
این جایزه با همکاری بنیاد پیو و روسلا آنچلتی در روز 27 اکتبر و در دانشگاه ساپینزا رم به این آهنگساز شناخته شده، تعلق گرفت.
فرانچسکو روتلی موسس جشنواره، در این مراسم در خصوص موسیقی متن اینگونه شرح داد: «برای میلیون ها ایتالیایی، شما موسیقی متن زندگی ما هستید و خواهید بود.»
ای.آر رحمان آهنگساز و برنده ی دو جایزه ی آکادمی که در این جشنواره حضور داشت، موریکونه را مورد قدردانی و تشکر قرار داد. انیو موریکونه هنگام دریافت جایزه، ضمن تشکر از کسانی که وی را یاری کرده اند، افزود: «من فقط به وظیفه ی خود در زندگی عمل کرده ام.»
در آخر این مراسم  نیز آثار انیو موریکونه توسط ارکستر سینفونیتا با رهبری پسر وی «آندره موریکونه» اجرا شد و مراسم به پایان رسید.

برچسب‌ها

وبگردی آرشیو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت 8 شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -2 شهریور 97