آخرین اخبار : فراخوان دومین جایزه ترانه افشین یداللهی منتشر شد فراخوان سیروان جهت جذب هنرمندان فعال در زمینه موسیقی آریا عظیمی نژاد یکی از داوران برنامه عصر جدید شد ماکان بند خواننده تیتراژ سریال شد تیتراژ سریال «دنگ و فنگ روزگار» با صدای سینا حجازی جدول برنامه های جشنواره موسیقی فجر منتشر می شود آلبوم سپیده خداوردی منتشر می شود برگزاری آزمون عملی آکادمی پورناظری با حضور هنرمندان برجسته موسیقی لیست اولیه خوانندگان بخش پاپ جشنواره موسیقی فجر کنسرت زمستانی محسن یگانه در تهران برگزار شد

انیو موریکونه جایزه ی «یک عمر دستاورد هنری» را دریافت کرد

۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۲ موسیقی جهان کد خبر :88105
Print this post
انیو موریکونه

موسیقی پارس_شبنم فتاحی: انیو موریکونه آهنگساز، تنظیم کننده و رهبر ارکستر ایتالیایی می باشد. وی در طی پنج دهه برای بیش از ۴۰۰ اثر سینمایی و تلویزیونی موسیقی نوشته و با کارگردانانی همچون رومن پولانسکی، برناردو برتولوچی، فرانکو رفیرلی، الیور استون و .. همکاری داشته است. از دیگر فعالیت های هنری موریکونه می توان به ساخت ۱۰۰ قطعه ی کلاسیک و ۵۰۰ اثر برای موسیقی فیلم و تلویزیون اشاره کرد.
دریافت جایزه ی اسکار در سال ۲۰۰۷ و جایزه آکادمی برای بهترین پارتیتور فیلم «هشت نفرت انگیز» از جمله جوایز وی می باشد. جایزه «یک عمر دستاورد هنری» به سبب آثار درخشان و تاثیر آن بر موسیقیدان های نسل جوان، از سوی جشنواره «ویدیوچیتا» که تازه ترین جشنواره رم محسوب می شود، به «انیو موریکونه» اهدا شد.
این جایزه با همکاری بنیاد پیو و روسلا آنچلتی در روز ۲۷ اکتبر و در دانشگاه ساپینزا رم به این آهنگساز شناخته شده، تعلق گرفت.
فرانچسکو روتلی موسس جشنواره، در این مراسم در خصوص موسیقی متن اینگونه شرح داد: «برای میلیون ها ایتالیایی، شما موسیقی متن زندگی ما هستید و خواهید بود.»
ای.آر رحمان آهنگساز و برنده ی دو جایزه ی آکادمی که در این جشنواره حضور داشت، موریکونه را مورد قدردانی و تشکر قرار داد. انیو موریکونه هنگام دریافت جایزه، ضمن تشکر از کسانی که وی را یاری کرده اند، افزود: «من فقط به وظیفه ی خود در زندگی عمل کرده ام.»
در آخر این مراسم  نیز آثار انیو موریکونه توسط ارکستر سینفونیتا با رهبری پسر وی «آندره موریکونه» اجرا شد و مراسم به پایان رسید.

برچسب‌ها

وبگردی آرشیو

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت ۸ شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -۲ شهریور ۹۷