باربد بابایی: محسن یگانه بسیار باهوش است

0
باربد بابایی

موسیقی پارس_کیمیا پوراحمد: باربد بابایی یکی از تهیه کنندگان موسیقی و مجری برنامه پربیننده «شب کوک»، در برنامه ی تلویزیونی خندوانه حاضر شد و از شرایط موسیقی پاپ سخن گفت.

باربد بابایی حدود هفده سال است که در زمینه ی موسیقی فعالیت می کند. او درباره ی علاقه اش به موسیقی بیان کرد: من به همراه هادی و مجید دمیرچی، سال ها است در این حوزه فعالیت می کنیم. موسیقی را دوست دارم و این موضوع دغدغه من است. به نظر من، موسیقی از هنر های نمایشی تاثیر گذار تر است؛ شما اگر یک فیلم را خیلی زیاد دوست داشته باشید، نهایتا ده بار آن را می بینید ولی از یک موسیقی خوب سال ها لذت می برید.

باربد بابایی پیرامون شرایط این روز های موسیقی اظهار کرد: خواننده ی خوب باید دو اصل را بداند؛ اول اصول آواز و سلفژ است و دوم، این که بداند چه کاری را باید بخواند تا مردم دوست داشته باشند. اما امروزه بیشتر خواننده ها، خواننده ی استودیویی هستند و نمی توانند روی صحنه به خوبی ظاهر شوند. خواننده ای را می شناسم که حدود پانزده سال در این حرفه مشغول است، اما حتی در قطعات آلبومش هم فالش می خواند.
وی افزود: اکثر آهنگسازان و ترانه سرایان امروز، حرفه ای نیستند. بسیاری از آهنگساز ها حتی نمی توانند نت را بنویسند و آهنگسازی ها با نرم افزار و کامپیوتر انجام می شود.
بابایی در ادامه اضافه کرد: در گذشته برای خواننده شدن، مراحل سختی را طی می کردند، اما امروزه با یک تبلیغ در فضای مجازی به شهرت می رسند. شما اگر پای سخنرانی های مرحوم چشم آذر بنشینید، متوجه خواهید شد که سواد موسیقی چیست.

باربد بابایی درباره ی خوانندگان نوظهور گفت: بهنام بانی یکی از خوب های این روز ها است. صدای خوبی دارد و اصول را به خوبی می شناسد. از سری اول شبکوک با او آشنا هستم.
وی همچنین درباره ی کم کاری حامد همایون چنین بیان داشت: او سال ها است که کار حرفه ای می کند، ولی علت کم رنگ شدنش این است که موسیقی جدید ما تاریخ مصرف دارد؛ زیرا ترانه، ملودی و تنظیم به صورت حرفه ای مونتاژ نمی شوند و یک کار فوق حرفه ای را نمی سازند.
اما به عنوان مثال، شما چهل سال یکی از آهنگ های قدیمی را می شنوید و باز از شنیدن آن لذت می برید اما برخی کار های جدید بعد از چند بار شنیده شدن شما را خسته می کنند.
گفتنی است که علاوه بر مسائل مذکور، بابایی در خصوص کم کاری محمد اصفهانی هم اظهار تاسف کرد و گفت: بسیار ناراحتم از این که ایشان کم کار هستند. شاید به دلیل مدیریت های غلط در موسیقی، این اتفاق افتاده است.
همچنین باربد بابایی از اجرای زنده ی محسن یگانه در سوئد، چنین تمجید کرد: معمولا در کنسرت های خارج از کشور، همه ی مردم فقط یک یا دو قطعه را با خواننده می خوانند اما در کنسرت محسن یگانه ۱۸ قطعه اجرا شد که مردم همه ی قطعات را با یگانه هم خوانی کردند. ما دیگر خواننده ی مثل محسن یگانه نداریم و او بسیار باهوش است.

باربد بابایی درباره فعالیت های خود نیز چنین گفت: تاکنون حدود ۷۰۰ یا ۷۵۰ شب اجرا را با خواننده های مختلف روی صحنه بردم. این روز ها هم مشغول کار در استودیو شخصی خودم و فصل دوم شب کوک هستم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید