آخرین اخبار : حامد همایون دومین آلبوم خود را در زمستان منتشر می کند کنسرت پاییزی ماکان بند در تهران برگزار می شود «بانوی عمارت» با صدای محسن چاوشی به روی آنتن می رود سیامک عباسی برای نخستین بار کارگاه ترانه سازی برگزار می کند روایت محسن یگانه از اسپری فلفل در صورتش و نوازندگی پنهانی واکنش هنرمندان موسیقی به برخورد زننده با سه نوازنده خیابانی گروه سون و رسول ترابی نوازندگان خیابانی را به کنسرت دعوت کردند «سرسام» از آلبوم «سه گانه اجتماعی اول» مهدی یراحی منتشر شد آغاز همکاری علی رهبری با ارکستر سمفونیک ازمیر ترکیه طراحی ایده تیزر به هیراد ارتباطی ندارد/تیزر کنسرت را از پیج رسمی حذف نمودیم شصت و یکمین دوره از مراسم گرمی در لس آنجلس برگزار می شود

بیشترین کنسرت شهرستان در کدام استان برگزار شده است؟

۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۱ خبر کد خبر :87822
Print this post
موسیقی صحنه ای در استان مازندران

موسیقی پارس_شهرزاد جعفری: محمود شالویی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اعلام کرد که بیشترین موسیقی صحنه ای کشور در این استان برگزار شده است.

به اعتقاد محمود شالویی اجرای موسیقی صحنه ای بر پایه ی یکسری قوانین و چارچوب های آن بوده و فضای جامعه، تمایلات مردمی، ذوق و سلیقه ی آنها، حساسیت ها و ظرفیت ها در اجرای موسیقی مدنظر قرار می گیرند و همچنین برگزاری کنسرت در استان مازندران نیز بر مبنای قانون صورت می گیرد.

شالویی کم شدن میزان مخالفت ها نسبت به موسیقی صحنه ای را، حرکت جریان موسیقی به سمت موسیقی اصیل و مبتنی بر ظرفیت های بومی و محلی و ارزش ها و اصالت های فرهنگ می داند. شالویی معتقد است که هرچه موسیقی اصیل تر و دارای شعر و ملودی ارزش مداری باشد، اقشار مختلف جامعه با آن همراهی خواهند کرد.

گاها در استان مازندران نقطه نظراتی وجود داشته که به نوع موسیقی بر می گردد و با اصل موسیقی مشکلی وجود ندارد و دلیل وجود این نقطه نظرات این است که برگزاری کنسرت باید با آیین اعتقادات و ظرفیت ها سازگاری داشته باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران فرهنگ سازی را موضوعی زمان بر می داند که با اجرا و ایجاد چند برنامه نمیتوان یک جریان فرهنگی را ایجاد کرد و همچنین در حال حاضر مهم ترین موضوع جامعه ی ایرانی و انسانی، توسعه ی فرهنگی می باشد؛ فرهنگی که به مردم آرامش دهد و زندگی و دستاوردهای آن را برای مردم معنی دار کند.

وبگردی آرشیو

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت ۸ شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -۲ شهریور ۹۷