آخرین اخبار : فراخوان دومین جایزه ترانه افشین یداللهی منتشر شد فراخوان سیروان جهت جذب هنرمندان فعال در زمینه موسیقی آریا عظیمی نژاد یکی از داوران برنامه عصر جدید شد ماکان بند خواننده تیتراژ سریال شد تیتراژ سریال «دنگ و فنگ روزگار» با صدای سینا حجازی جدول برنامه های جشنواره موسیقی فجر منتشر می شود آلبوم سپیده خداوردی منتشر می شود برگزاری آزمون عملی آکادمی پورناظری با حضور هنرمندان برجسته موسیقی لیست اولیه خوانندگان بخش پاپ جشنواره موسیقی فجر کنسرت زمستانی محسن یگانه در تهران برگزار شد

بیشترین کنسرت شهرستان در کدام استان برگزار شده است؟

۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۱ خبر کد خبر :87822
Print this post
موسیقی صحنه ای در استان مازندران

موسیقی پارس_شهرزاد جعفری: محمود شالویی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اعلام کرد که بیشترین موسیقی صحنه ای کشور در این استان برگزار شده است.

به اعتقاد محمود شالویی اجرای موسیقی صحنه ای بر پایه ی یکسری قوانین و چارچوب های آن بوده و فضای جامعه، تمایلات مردمی، ذوق و سلیقه ی آنها، حساسیت ها و ظرفیت ها در اجرای موسیقی مدنظر قرار می گیرند و همچنین برگزاری کنسرت در استان مازندران نیز بر مبنای قانون صورت می گیرد.

شالویی کم شدن میزان مخالفت ها نسبت به موسیقی صحنه ای را، حرکت جریان موسیقی به سمت موسیقی اصیل و مبتنی بر ظرفیت های بومی و محلی و ارزش ها و اصالت های فرهنگ می داند. شالویی معتقد است که هرچه موسیقی اصیل تر و دارای شعر و ملودی ارزش مداری باشد، اقشار مختلف جامعه با آن همراهی خواهند کرد.

گاها در استان مازندران نقطه نظراتی وجود داشته که به نوع موسیقی بر می گردد و با اصل موسیقی مشکلی وجود ندارد و دلیل وجود این نقطه نظرات این است که برگزاری کنسرت باید با آیین اعتقادات و ظرفیت ها سازگاری داشته باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران فرهنگ سازی را موضوعی زمان بر می داند که با اجرا و ایجاد چند برنامه نمیتوان یک جریان فرهنگی را ایجاد کرد و همچنین در حال حاضر مهم ترین موضوع جامعه ی ایرانی و انسانی، توسعه ی فرهنگی می باشد؛ فرهنگی که به مردم آرامش دهد و زندگی و دستاوردهای آن را برای مردم معنی دار کند.

وبگردی آرشیو

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت ۸ شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -۲ شهریور ۹۷