خواننده و آهنگساز مشهور فرانسوی درگذشت

موسیقی پارس_شهرزاد جعفری: شارل آزناوور، خواننده، ترانه سرا و آهنگساز فرانسوی، روز گذشته اول اکتبر در سن 94 سالگی در خانه ی خود واقع در جنوب فرانسه درگذشت.

این خواننده متولد 22 ماه می 1924 می باشد و در شهر پاریس به دنیا آمد. از سال 1946 فعالیت خود را به عنوان خواننده، ترانه سرا و آهنگساز آغاز کرد و از ابتدای فعالیت خود، چهارصد ترانه را به زبان های مختلف فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی، اسپانیایی، ارمنی، آلمانی، روسی و… خوانده و به همین دلیل یکی از جهانی ترین خوانندگان فرانسه به شمار می رود.

پدر و مادر شارل آرناوور ارمنی تبار هستند؛ اما او به دلیل کشتار در کشورشان و مهاجرت خانواده به فرانسه در این کشور متولد شد. پس از آن، خانواده آزناوور تصمیم گرفتند تا در این کشور ماندگار شوند و یک رستوران کوچک در شهر پاریس دایر کردند که در آن زمان پاتوق هنرمندان تبعیدی روسیه و ارمنستان به شمار می رفت.

این خواننده ی فرانسوی در برخی از نهاد های دیپلماتیک بین المللی نماینده ی کشور ارمنستان شد و در سال 2008 نیز ملیت ارمنستان را دریافت کرد. او همچنین توانست عنوان سفیر ارمنستان و نماینده ی دائم ارمنستان در سازمان ملل را به خود اختصاص دهد و سازمان یونسکو او را به عنوان نماینده دائم خود انتخاب کرد؛ اما او هیچ گاه منکر فرهنگ فرانسوی خود نشد.

شارل آزناوور را با لقب فرانک سیناترای فرانسه نیز می شناسند و گفتنی است بیشتر آواز های او درباره ی عشق و مهر ساخته شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید