در آستانه سی‌امین سال انتشار؛ آلبوم «آتشی در نیستان» با صدای «شهرام ناظری» دیجیتالی شد

0

موسیقی پارس: آلبوم موسیقی «آتشی در نیستان» با صدای استاد «شهرام ناظری» از آثار شرکت موسیقی «ایران گام» به مدیریت «صدرالدین حسین‌خانی» در آستانه سی امین سال انتشار، به صورت نسخه دیجیتال از سوی سامانه ریتمو منتشر شد.
آلبوم ماندگار «آتشی در نیستان» با صدای استاد «شهرام ناظری» شوالیه آواز ایران یکی از ارزشمندترین آثار موسیقایی است که سه دهه پیش توسط شرکت موسیقی «ایران گام» به مدیریت «صدرالدین حسین‌خانی» به انتشار رسیده و کماکان همراه و نوازشگر گوش و قریحه ایرانیان دوستدار موسیقی اصیل تا به امروز پیش آمده است.
این اثر از جمله تولیدات موسیقی است که دسترسی به آن در بازار موسیقی بصورت فیزیکی چندان میسر نیست و می‌توان گفت از آلبوم‌های کمیاب در بازار می‌باشد، لذا سایت ریتمو، برای ارزشگذاری آثاری این چنین اصیل، ماندگار و مرور قطعات به یادماندنی این آلبوم، اقدام به انتشار آن بصورت دیجیتالی کرده است.
قطعات آلبوم موسیقی «آتشی در نیستان» عبارتند از: «سپیده» ـ آواز در گوشه حجاز، هم‌نواز آواز «جلال ذوالفنون»، شعر خیام، «آتشی در نیستان» ـ مقدمه و تصنیف، ساخته «شهرام ناظری»، شعر از مجذوب تبریزی، «یار مرا»، «قطعه ضربی حجاز» ساخته «جلال ذوالفنون»، شعر از مولانا، «قطعه ضربی»، ـ بر مبنای ملودی محلی مازندران، ساخته «جلال ذوالفنون»، «آن کیست»، ـ بداهه‌نوازی و بداهه‌خوانی بر مبنای لحن محلی مازندرانی، هم‌نواز آواز: جلال ذوالفنون ـ و «ارغوان»، تصنیف ساخته «شهرام ناظری»، شعر حافظ.
این اثر، بر پایه هم‌نوازی سه‌تار در سال ۱۳۶۷، با صدای استاد «شهرام ناظری» و سرپرستی و آهنگسازی استاد «جلال ذوالفنون» اجرا شده‌است. برخورداری از ریتم صحیح، متنی قوی و لحنی سوزان در این آلبوم، باعث شده تا «آتش در نیستان» اثری بی‌بدیل باشد و آنرا به یکی از ماندگارترین آثار استاد ناظری بدل سازد.
آلبوم «آتشی در نیستان» با صدای استاد «شهرام ناظری»، هم اکنون توسط شرکت موسیقی «ایران گام» به مدیریت «صدرالدین حسین‌خانی» از طریق سایت «ریتمو» به آدرس www.ritmo.ir به صورت دیجیتال، قابل خریداری می باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید