آخرین اخبار : امیر قدرجانی «توی خوابم نمیدیدم» را منتشر کرد آلبوم «با خودم می‌رقصم» مانی رهنما ابتدا به صورت دیجیتالی منتشر می‌شود «همنوازان آوای پارسیان» در خرم آباد کنسرت می‌دهند حمایت خواننده مطرح ترکیه از تیم ملی فوتبال ایران نخستین آکادمی حرفه ای موسیقی پاپ آغاز به کار کرد پایان نظرسنجی محبوبترین تیتراژ برنامه ماه عسل کنسرت عماد طالب زاده در رشت برگزار شد اثر جدید گروه بالزن منتشر شد فرصتی ویژه برای آهنگسازان و تنظیم کنندگان جوان برای همکاری با بابک جهانبخش نقاشیخط یار دیرین استاد شجریان، شاعر خاطره ها استاد هوشنگ ابتهاج(ه.ا.سایه)
تور گرجستان
تور گرجستان

“سى و دومین جشنواره فجر،میزبان چهار دهه موسیقى ایرانى “

۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۰ خبر کد خبر :68470

موسیقى پارس_شکوفه صادقى:صبح ٣٠ آذر ١٣٩۵،رئیس سى و دومین جشنواره موسیقى فجر،در نشست خبرى که در ساختمان هنرى وزارت ارشاد برگزار شد،به ارائه جزئیاتى از جشنواره فجر پرداخت.
وى در ابتداى نشست بیان کرد: جشنواره امسال ٢٢ تا ٣٠ دى ماه برگزار میشود و مکان هایى از جمله تالار وحدت ،سالن رودکى،مجموعه نیاوران،برج میلاد ،فرهنگسراى ارسباران و مجموعه فرهنگى آزادى در اختیار خواهد بود.
«نوربخش» عنوان کرد: ما امسال بیش از ۱۰ اجرا در موسیقی نواحی داریم که این تعداد نسبت به سال گذشته دو برابر شده است؛در بخش بانوان هم اجراهایی در موسیقی نواحی داریم. ما در بخش موسیقی نواحی امسال یک تم تعریف کردیم که بازخوانی موسیقی سه تا چهار دهه اخیر است که بخش های جذاب چهار دهه اخیر را داریم، یک بخش هم چاووش خوانی ها است. 
وى در خصوص رسمیت پیدا کردن ارکستر ملى گفت: ارکستر ملی با ساختار جدید در سی و دومین جشنواره با اثرى جاودانه با نام «نیلوفرانه» و «شور عشق» با صداى «علیرضا افتخارى» فعالیت رسمی خود را شروع می کند. ارکستر سمفونیک نیز اثری از «احمد پژمان» را اجرا خواهد کرد و یک اجرای مشترک هم با ارکستر ایتالیا دارد. برای اینکه جشنواره فجر فینال همه جشنواره ها است امسال برگزیدگان فستیوال هایی که در طول سال برگزار شده نیز در جشنواره برایشان اجرا گذاشته ایم.

رئیس سی و دومین جشنواره موسیقی فجر درباره بخش جایزه عنوان کرد :در بخش جایزه ما سال گذشته جایزه «باربد» را در جشنواره وارد کردیم که قرار است در سال های متوالی محور جشنواره باشد و بتواند بر فعالیت های موسیقایی طول سال تاثیر بگذارد. تعداد داوران را به نصف تقلیل دادیم و در هر بخش ۵ تا ۹ داور حضور دارند و کلیه آلبوم هایی که تولید می شوند از مهر تا مهر و تمام تولیدات موسیقایی را رصد می کنیم و داوری می شود. بررسی شده داورانی که آثار را بررسی می کنند خودشان در این پروسه یک ساله اثری نداشته باشند. 
وی خاطرنشان کرد : سال گذشته بخشی برگزار شد با عنوان نسلی دیگر که ما گفته بودیم. این بخش باید مستقل برگزار شود، عده ای این برداشت را کردند که ما نگاه حذفی به این بخش داریم درحالی که وعده ما این گونه محقق شد که بخش نسلی دیگر به صورت مستقل و پررنگ امسال برگزار شود و بخش رقابتی هم که حذف شده بود از سال آینده در قالب جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی برگزار خواهد شد. 
رئیس سى و دومین جشنواره موسیقى فجر درباره بلیت فروشى گفت: با تمام سایت ها برای بلیت فروشی مکاتبه کردیم .
وی درباره بلیت فروشی افزود: سال گذشته در جشنواره یک سایت می آمد و بلیت ها را به فروش می رساند، امسال این تدبیر اندیشیده شد که تمام سایت ها پیشنهادات خود را عنوان کنند و ما نیز با تمام سایت ها مکاتبه کردیم و اینگونه شد که آن ها یک پیش پرداخت بدهند تا با آن پیش پرداخت بخشی از مشکلات ما حل شود.
رئیس سى و دومین جشنواره موسیقى فجر، از دلیل تمرکز برگزاری جشنواره در تهران سخن گفت و اظهار کرد: جشنواره در بعضی سال ها در استان ها و شهرهای دیگر هم اجراهایی داشت؛ ما باید بگوییم آن اجراها براساس درخواست استان ها صورت می گرفته و در دوسال گذشته درخواستی از سوی شهرها و استان ها نداشتیم و به این دلیل جشنواره به طور متمرکز در تهران برگزار می شود.

«حمیدرضا نوربخش» درپاسخ به خبرنگاری درباره نقدهایی که از سوی هنرمندان به جشنواره وارد شد، گفت: بخشی از مطالب و دغدغه های دوستان تمهیداتی بوده که اتفاق افتاده و شخصا از هر نقدی استقبال می کنم و پیگیر نقد دوستان هستم. دوستان نیز جواب نقد ها و اعتراضات خود را باید از سوی خود مسئولان و مجاری قانونی پیگیری کنند.

وی در پاسخ به تبعیضاتى که عنوان می شد در سال گذشته صورت گرفته است، گفت: سال گذشته هیچ تبعیضی صورت نگرفت و به دلیل مشکلات و تنگناهای دولت در دو سال گذشته هیچ تغییری در میزان بودجه صورت نگرفت از این رو من باید بر روی بحث گیشه تمرکز می کردم و سیاست دولت هم در این مورد برون سپاری است و تمام بخش ها به دست خصوصی سپرده شده است.به همین دلیل باید نگاهی صورت بگیرد که هزینه ها را بخش خصوصی بتواند تقبل کند.

وى افزود: راجع به گروه هایی که گفته شد ۲۰۰ میلیون گرفته اند باید بگویم آن ها برای چهار اجرا ۲۰۰ میلیون دریافت کردند که رقمی نیست. امسال مبنای ما چیزی شبیه همین است و سعی می کنیم در بخش موسیقی نواحی و موسیقی ایرانی حمایت بیشتری داشته باشیم چراکه در بخش پاپ گروه ها در طول سال چندین اجرا دارند ولی تعداد برگزاری کنسرت های موسیقى ایرانی و نواحی بسیار کم است و باید حمایت شوند. 

«حمیدرضا نوربخش» در پایان صحبت های خود حمایت از کمپین آقای رئیس جمهور درباره حقوق شهروندی را اعلام کرد.

img_4036

وبگردی

هوروش بند

برنامه کنسرت های هوروش بند خرداد و تیر ۹۷

سیامک عباسی امیرعباس گلاب

اجرای مشترک سیامک عباسی و امیرعباس گلاب در کنسرت عاشقانه های پاپ