آخرین اخبار : انصراف علیرضا قربانی از پروژه جام جهانی پیچیدن نوای موسیقی آذربایجان توسط بانوان تبریزی در تالار وحدت قطعه جدید هوروش بند با تاخیر منتشر می شود گزارش تصویری کنسرت مسیح وآرش تهران ۲ اردیبهشت ۹۷ گزارش تصویری کنسرت بهنام بانی تهران ۳ اردیبهشت ۹۷ قطعه جدید فرزاد فرزین ۶ اردیبهشت منتشر می شود کودکان ایران شگفتی ساز فرانسه شدند انتقاد تند و جنجالی پرواز همای به شورای شعر برای تایید اراجیف! اینائودی: ایران شروع تمدن‌هاست/ سلام به هواداران ایرانی علی بحرینی: شما که از هیراد هنرمندترید چرا کنسرت برگزار نمی کنید؟/ شما از خشن ترین ماموران گشت ارشاد دست کمی ندارید
تلگرام موسیقی پارس

«هوشنگ جاوید» به نقد و بررسى آواز ایرانى مى پردازد

۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۶ خبر کد خبر :71985

موسیقى پارس: «هوشنگ جاوید»، پژوهشگر موسیقى نواحى و آیینى تصمیم دارد در هشتمین «نشست آیین آواز» که سه شنبه ۲۹ فروردین در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود، همراه «پژمان طهماسیان» به بحث و بررسی درباره ماهیت و جنس صدا بپردازد.
«جاوید» در این‌باره گفته است: ماهیت و جنس صدا و همین‌طور جایگاه خواننده در موسیقی ایرانی و آواز خوب و شرایط خواننده بودن یا خواننده شدن در رساله‌های علمی که پس از اسلام در ایران نوشته شده، چه بوده است؟ آیا امروزه به این داشته‌ها می‌اندیشیم؟ این موضوع در بخش مباحثه فنی هشتمین نشست آیین آواز به بررسی گذاشته می‌شود.
گفتنى است، «هوشنگ جاوید» سال ۱۳۳۸ در تهران متولد شد. وی در هشت سالگی در مکتب سیدابوالقاسم انجوی شیرازی، بنیانگذار مرکز فرهنگ مردم ایران در صداوسیما پرورش یافت. او در دانشکده صداوسیما رشته فیلمبرداری و نورپردازی را خوانده است و دارای مدرک درجه ۲ هنر -معادل فوق لیسانس – در زمینه موسیقی بومی ایران می باشد.
همچنین وى که آثار صوتی و مکتوب در زمینه موسیقی نواحی دارد؛ بنیان گذار جشنواره‌های پژوهشی در زمینه موسیقی نواحی در ایران پس از انقلاب است.