آخرین اخبار : «کیوان ساکت» سیاه‌مشق‌هایش را منتشر کرد «تهران خصوصی ما» منتشر شد «ایران من» منتشر می‌شود مراسم رونمایی و جشن امضای دومین آلبوم مستقل علیرضا قرائی منش برگزار شد امواج موسیقی برزیل به برج آزادی برخورد می کند پیش فروش آلبوم موسیقی «کو؟» آغاز شد قطعه جدید مهرزاد خواجه امیری با نام “آتاناسیا” به زودی منتشر می‌شود واکنش خوانندگان مطرح موسیقی به سانحه سقوط هواپیما علیرضا طلیسچی به زودی آثار جدیدی را منتشر می کند پایان همکاری رضا صادقی و شرکت آوای هنر

«هوشنگ جاوید» به نقد و بررسى آواز ایرانى مى پردازد

۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۶ خبر کد خبر :71985

موسیقى پارس: «هوشنگ جاوید»، پژوهشگر موسیقى نواحى و آیینى تصمیم دارد در هشتمین «نشست آیین آواز» که سه شنبه ۲۹ فروردین در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود، همراه «پژمان طهماسیان» به بحث و بررسی درباره ماهیت و جنس صدا بپردازد.
«جاوید» در این‌باره گفته است: ماهیت و جنس صدا و همین‌طور جایگاه خواننده در موسیقی ایرانی و آواز خوب و شرایط خواننده بودن یا خواننده شدن در رساله‌های علمی که پس از اسلام در ایران نوشته شده، چه بوده است؟ آیا امروزه به این داشته‌ها می‌اندیشیم؟ این موضوع در بخش مباحثه فنی هشتمین نشست آیین آواز به بررسی گذاشته می‌شود.
گفتنى است، «هوشنگ جاوید» سال ۱۳۳۸ در تهران متولد شد. وی در هشت سالگی در مکتب سیدابوالقاسم انجوی شیرازی، بنیانگذار مرکز فرهنگ مردم ایران در صداوسیما پرورش یافت. او در دانشکده صداوسیما رشته فیلمبرداری و نورپردازی را خوانده است و دارای مدرک درجه ۲ هنر -معادل فوق لیسانس – در زمینه موسیقی بومی ایران می باشد.
همچنین وى که آثار صوتی و مکتوب در زمینه موسیقی نواحی دارد؛ بنیان گذار جشنواره‌های پژوهشی در زمینه موسیقی نواحی در ایران پس از انقلاب است.