آخرین اخبار : گروه بمرانی در آستانه اجرای زنده در تهران رضا یزدانی خواننده تیتراژ فیلم «تیغ و ترمه» شد هدیه ویژه ماکان بند به هواداران با بلیت های ارزان مصاحبه مهرزاد خواجه امیری، پیشگام سبک نیوایج با مجله آمریکایی رونمایی از مجموعه کتاب های “خود یاری” و مجموعه کتاب های “افکار و بار های اشتباه” اثر جدید محسن یگانه با حال و هوایی متفاوت و عاشقانه منتشر می شود «بگو بله» با صدای روزبه بمانی منتشر می شود واکنش تند حامد همایون به حواشی اخیر تازه ترین جلسه خانه ترانه ۲۲ آذر ماه بر گزار می شود نامزد های جوایز گرمی ۲۰۱۹ معرفی شدند

پنج گانه «بِل کانتو» دهم اسفند تمام می شود/اجرای باشکوه ایتالیایی

۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۵ سایر رسانه ها کد خبر :79956
Print this post

موسیقی پارس: سرپرست و رهبر ارکستر «بل کانتو» با اشاره به تازه ترین فعالیت های این مجموعه موسیقایی از برگزاری آخرین کنسرت آثار جوزپه وردی با عنوان «لذت آواز» سخن گفت.

نیما پناهی ها سرپرست و رهبر ارکستر «بل کانتو» در گفتگو با خبرنگار مهر در توضیح تازه ترین فعالیت های این گروه بیان کرد: طی سال های اخیر مشغول اجرای اپراهای ایتالیایی از جمله آثار جوزپه وردی بودیم که خوشبختانه مخاطبان نیز از این کارها استقبال کردند. این آثار عمدتا برای نوازنده سازهای زهی و خوانندگان بسیار سخت بود و ما را با چالش هایی مواجه کرد ولی در عین سختی تبدیل به تجربه های فراموش نشدنی شدند.

وی ادامه داد: روز دهم اسفند ماه آخرین پنج گانه از آثار جوزپه وردی پس از کنسرت های «آواز زیبا»، «شور آواز»، «نبض آواز» و «جادوی آواز» با عنوان «لذت آواز» برگزار می شود. در این کنسرت آثار منتخب جوزپه وردی برای تماشاگران اجرا می شود و فکر می کنم برای علاقه مندان این آهنگساز ایتالیایی پایان لذت بخشی خواهد بود. در این کنسرت آنسامبل «شهرزاد» که طی سال های اخیر کنسرت ها و برنامه های متعددی را اجرا کردند به عنوان نوازنده در کنار ارکستر حضور خواهند داشت.

سرپرست و رهبر ارکستر «بل کانتو» تاکید کرد: شاید این کنسرت آخرین اجرای ما از آثار وردی در این فرم باشد اما با توجه به اینکه ما از این آهنگساز شهیر ایتالیایی نکات بسیار آموزنده ای آموختیم قطعا با او تا پایان فعالیت های گروه خداحافظی نمی کنیم و شاید روزی بخواهیم در فرمی دیگر از آثار این آهنگساز استفاده کنیم. آثار این هنرمند به قدری ارزشمند و جالب توجه است که ما به این کارها به مثابه یک کلاس آموزشی دانشگاهی استفاده می کنیم.

پناهی ها در پایان گفت: مجموعه «بل کانتو» تمام تلاش خود را را انجام داده که پایان پنج گانه کارهای وردی یک اجرای باشکوه برای مخاطبانی باشند که تاکنون از آثار وردی لذت برده اند و امیدوارم با تمهیداتی که اندیشیده شده شاهد اجرای موفقیت آمیز در روزهای پایان سال ۹۶ باشیم.

کنسرت ارکستر و گروه کر «بل کانتو» ساعت ۲۱:۳۰ روز دهم اسفند ماه به رهبری نیما پناهی ها در تالار وحدت تهران میزبان علاقه مندان موسیقی است.

برچسب‌ها

وبگردی آرشیو

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت ۸ شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -۲ شهریور ۹۷