آخرین اخبار : انصراف علیرضا قربانی از پروژه جام جهانی پیچیدن نوای موسیقی آذربایجان توسط بانوان تبریزی در تالار وحدت قطعه جدید هوروش بند با تاخیر منتشر می شود گزارش تصویری کنسرت مسیح وآرش تهران ۲ اردیبهشت ۹۷ گزارش تصویری کنسرت بهنام بانی تهران ۳ اردیبهشت ۹۷ قطعه جدید فرزاد فرزین ۶ اردیبهشت منتشر می شود کودکان ایران شگفتی ساز فرانسه شدند انتقاد تند و جنجالی پرواز همای به شورای شعر برای تایید اراجیف! اینائودی: ایران شروع تمدن‌هاست/ سلام به هواداران ایرانی علی بحرینی: شما که از هیراد هنرمندترید چرا کنسرت برگزار نمی کنید؟/ شما از خشن ترین ماموران گشت ارشاد دست کمی ندارید
تلگرام موسیقی پارس

«یاحا کاشانی»: جمله ای که درخور عظمت مادر باشد پیدا نکرده ام

۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸ خبر کد خبر :71455

موسیقی پارس: «یاحا کاشانی» ترانه سرای مطرح، در ترانه هایش جایگاه خاصی برای مادر تعریف می کند و نگاه ویژه ای به آن دارد، البته خود معتقد است که هنوز جمله ای که عظمت مادر را بیان کند، پیدا نکرده است. او ترانه ای نیز به اسم «مادر» دارد که «مازیار فلاحی» آن را خوانده است. در ادامه می توانید مصاحبه «یاحا کاشانی» را که به بهانه روز مادر با او انجام داده ایم، بخوانید:
«کاشانی» بیان داشت: مادر برای من یک جایگاه ویژه و بینظیر دارد. اگر مادرم نبود، در حال حاضر این جایگاه را نداشتم و شاید به اینجا نمی رسیدم. همه مادران برای فرزندان شان چنین حکمی دارند، حال برخی همچون مادر من، ماورای یک مادر هستند. من در شعرهایم همیشه از مادر نام برده ام؛ ترانه ای به اسم «مادر» سروده ام که «مازیار فلاحی» آن را خوانده است. قطعه «عاشقم باش» با صدای «فرزاد فرزین» نیز در عید دو سال پیش منتشر شد. در بخشی از آن شعر گفته ام : «دلیل حال خوبمی، مثل دعای مادر»، که یک بیت مادرانه و عاشقانه است.
در مورد مادر چیزی نمی توان گفت، مقام والای مادر مشخص است و برای بیان ویژگی او، زبان قاصر است.
انشالله خداوند همه مادران را حفظ کند و آنان که از دنیا رفته اند را رحمت کند.
وی افزود: به نظر من، خداوند تمام مادران را رحمت می کند، چرا که خداوند خود نیز وعده داده است.
مادر علاوه بر مادری، پدر هم هست. هنوز نتوانستم جمله خاصی که درخور عظمت این واژه باشد را پیدا کنم.