آلبوم موسیقی بخشایش منتشر شد

0

موسیقی پارس: «بخشایش» به آهنگسازی پیام ‌میرجعفری، با حمایت موسسه هنری بانگ آوای سارنگ (باس) در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

سیدمحمد تنکابنی مدیر موسسه هنری بانگ آوای سارنگ در توضیح این آلبوم گفت: «این مجموعه دارای هشت آهنگ به نام‌های بخشایش، نیایش، آسنا، مستان، آوادیس، مهرآمیز، آرامش و یادآورد است.‌ در این آلبوم هنرمندانی همچون استاد جعفر فیض‌اللهی، شاهرخ پورمیامین، پاشا هنجنی، نورایر گاپویان، شهرام پورمیامین، علی فیض‌اللهی، روناک رنجبین، هامون رحیمی فر، الهام رمضان، لرتا سرکیسیان، آنیتا نصیری کیان، پانته آ محمدی و احمد سرتیپی همکاری داشته‌اند. بخش‌هایی از این آثار در کشور ارمنستان ضبط شده است. در چند مقطع زمانی نیز برخی از آثار این مجموعه همچون قطعه «بخشایش» در چندین جشنواره دانشجویی به عنوان بهترین موسیقی تلفیقی مورد تقدیر قرار گرفته است.»
پیام میرجعفری، آهنگساز «بخشایش» در توضیح برخی از آثار این مجموعه گفت: «قطعه «بخشایش» به سفارش گروه حنانه و بر اساس آخرین سروده مرحومه سرکار خانم منصوره فِیلی ساخته شده است. ضمن ادای احترام به مرحومه فیلی، در تلاش بودم که به زبان موسیقی روح ایشان را به درگاه ابدیت بدرقه کنم.»

وی ادامه داد: «ساخت قطعه «مستان» سه ماه طول کشیده است که بر اساس دو غزل از شمس تبریزی است و وجه تسمیه این اثر نیز به خاطر بیتی با مطلع «مستان سلامت می‌کنند» است. به عنوان آهنگساز سعی داشتم که عظمت شعر را در موسیقی پیاده سازی کنم.»

میرجعفری درباره قطعه یادآورد اینگونه توضیح می دهد: «اولین بار تم اصلی قطعه، با شنیدن خبر از دست دادن چندی از دوستان و آشنایانم به ذهنم خطور کرد و این موسیقی را ادای احترامی به آنها می‌دانم.»

پیام میرجعفری از ۱۶ سالگی موسیقی را نزد استاد سعید قزاق در رشته کیبورد و پیانو شروع کرد، سپس نزد استاد شاهرخ پورمیامین مقدمات تئوری موسیقی و آکوردشناسی را فرا گرفت و با تنظیم موسیقی الکترونیک آشنا شد. از سال ۱۳۷۴ تئوری موسیقی، هارمونی، آهنگسازی و تنظیم موسیقی را به صورت آکادمیک نزد استاد هویک اوهانجانیان آغاز کرد که سرآغاز آشنایی وی با دنیای پر رمز و راز موسیقی را فراهم کرد. پس از فوت استاد اوهانجانیان و اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی حقوق، برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی راهی ارمنستان شد. در آنجا به مدت ۲ سال به صورت خصوصی به تحصیل آهنگسازی، ارکستراسیون، تئوری موسیقی، سلفژ، هارمونی و پیانو پرداخت. سپس وارد کنسرواتوآر دولتی کمیتاس ایروان-ارمنستان شد و موفق به دریافت مدرک کارشناسی رشته آهنگسازی کلاسیک با درجه عالی ( دیپلم قرمز) گردید. در این سال‌ها از محضر استادان برجسته‌ای همچون پروفسور مارتون ایسراییلیان (آهنگسازی)، پروفسور استپان شاکاریان (ارکستراسیون کلاسیک و جز)، دکتر رزانا استپانیان (تئوری موسیقی و سلفژ)، پروفسور گاگیگ هونتس (هارمونی)، پروفسور گارینه کاراپتیان (پُلی‌فونی)، پروفسور نايیرا آبراهامیان (پیانو) استفاده کرده است.

موسسه هنری بانگ آوای سارنگ از کلیه علاقمندان خواهشمند است که آلبوم «بخشایش» را فقط از طریق سایت بیپ تیونز و یا مرکز پخش موسسه هنری بانگ آوای سارنگ تهیه کنند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید