اخبار داغ :

آهنگ “جهانگردی سعدی” منتشر شد

موسیقی پارس : «آهنگ جهانگردی سعدی» با صدای سالار عقیلی، غزلی از مهدی مظاهری و آهنگسازی پیمان خازنی منتشر شد.

«آهنگ جهانگری سعدی» یکی از آهنگ‌های آلبوم «اینکه دلتنگ توام» است که از ساختار موسیقی مدال پیروی می‌کند و ریشه در سنت‌های موسیقی دستگاهی دارد و در عین حال سعی آهنگساز تلاش کرده تا در این آهنگ از قواعد موسیقی کلاسیک هم بهره‌های امروزی ببرد.

اکبر اکسیر در یادداشتی درباره‌ی این اثر نوشته است:
مهدی مظاهری، غزل‌پرداز جوانبخت ما با غزل‌های معتدل شمالی به ترمیم روح زخمی ما آمده است، غزل‌هایی سهل و ممتنع، که از فرط سادگی، زیبایی دوچندان یافته‌اند. غزل‌های این آلبوم، با کلمات آغازین هر مصراع نام‌گذاری شده‌اند، اغلب در پنج بیت، با قافیه‌ها و اوزان متفاوت.
قطعات پیمان خازنی در این آلبوم، ادامه منطقی قطعات پیشین هستند و زیبایی در این قطعه، پابه‌پای صدای سالار عقیلی ادامه دارد. آنچه در این آلبوم قابل ذکر است کیفیت ظرافت و ظرفیت غزلیات مهدی مظاهری است که امید است در آلبوم‌های بعدی این لطافت حفظ شود تا بر شکوهمندی غزل بیفزاید.
«آهنگ جهانگردی سعدی»، با لحنی نو راوی حال دل دردآشنای شاعر است. سالار عقیلی و پیمان خازنی به رگه‌های تازه‌ای از غزل معاصر پی برده‌اند؛ و چه جانانه مهدی مظاهری را روسفید کرده‌اند:
آهنگ جهانگردی سعدی به سرم نیست
چون خواجهٔ شیرازم و فکر سفرم نیست
کوهم، همه اندوهم از این درد که در شهر
جز سایه بی‌حوصله یار دگرم نیست
یک خسته نباشید به نوازندگان جوان و شاداب این مجموعه می‌گویم تا ثابت شود این زحمت نوازندگان و هم‌خوانان و همکاران پشت پرده است که ما را به ضیافت لذت متن برده است.

در ادامه می توانید این قطعه را از اینجا بشنوید و دانلود کنید.