مهرداد پازوکی بعد از 19 سال جدیدترین اثرش را منتشر کرد

0

موسیقی پارس : مهرداد پازوکی آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایران بعد از 19 سال دوری از فعالیت حرفه ای در همکاری با محمد یادگار خواننده، جدیدترین اثرش را منتشر کرد.

مهرداد پازوکی دراین باره گفت: آخرین اثر من در قالب آلبوم«خنده باران» باصدای علیرضا افتخاری بود که سال 1381 منتشر شد که بعد از آن به خاطر کارهای تحقیقاتی و پژوهشی فعالیتی در زمینه تولید آلبوم نداشتم البته سال گذشته تک قطعه از من منتشر شد که چون مطلوب نظر نبود آن را به حساب کار جدی نمی گذارم و چند کار اجرای ارکستر هم داشتم اما به صورت حرفه ای و جدی آلبوم موسیقی از من در بازار موسیقی منتشر نشده است بنابراین همکاری ام با محمد یادگار خواننده خوش صدا و چهره جدید موسیقی ایران اولین فعالیت من بعد از 19 سال محسوب می شود.

وی ادامه داد: اولین قطعه از این مجموعه عنوان «به سفر فکر نکن»را دارد که بر اساس شعری از فرزانه ملکی در دستگاه نوا ساختم و با صدای محمد یادگار اجرا و توسط پژمان بلورچی ناشر باسابقه موسیقی منتشر شده است. سازبندی این اثر ارکسترال است که در اکثر کارهای من شنیده می شود و از آنجایی که شعر این قطعه به نوعی عاطفی است از سازهای بادی –چوبی برای نشان دادن این فضا استفاده کردم.

پازوکی با اشاره به همکاری با صداهای جدید در موسیقی ایرانی گفت:من معتقدم در شرایط کنونی بایستی از خوانندگانی که تمایل دارند در عرصه موسیقی ایرانی فعالیت کنند ،حمایت کنیم تا افراد و صداهای جدیدی وارد این ژانر شوند.

این آهنگساز در خاتمه خاطر نشان کرد: هم اکنون اولین اثر از مجموعه آلبوم منتشر شده و تا سال آینده با انتشار دیگر قطعات،آلبوم شکل خواهد گرفت . همچنین اشتیاق تشکیل ارکستری را دارم که بتوانم این آثار را به صحنه بیاورم.

قطعه «به سفر فکر نکن» به آهنگسازی مهرداد پازوکی، خوانندگی محمد یادگارو تهیه کنندگی پژمان بلورچی توسط موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید