آخرین اخبار : باربد بابایی جایگزین بنیامین در «تب تاب» کنسرت سالار عقیلی با حضور استاد حسین خواجه امیری برگزار می شود کنسرت پیانو آواز مهدی یغمایی و علیرضا قرائی منش در تهران برگزار می شود بابک جهانبخش: با وضعیت نامناسب کپی رایت در کشور از انتشار آلبوم پشیمان شدم گروه بمرانی در آستانه اجرای زنده در تهران رضا یزدانی خواننده تیتراژ فیلم «تیغ و ترمه» شد هدیه ویژه ماکان بند به هواداران با بلیت های ارزان مصاحبه مهرزاد خواجه امیری، پیشگام سبک نیوایج با مجله آمریکایی رونمایی از مجموعه کتاب های “خود یاری” و مجموعه کتاب های “افکار و بار های اشتباه” اثر جدید محسن یگانه با حال و هوایی متفاوت و عاشقانه منتشر می شود

کمبود بودجه فدراسیون فوتبال برای ساخت قطعه ویژه جام ملت های آسیا

۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵ خبر کد خبر :89220
Print this post
عای زندوکیلی

موسیقی پارس_شهرزاد جعفری: فدراسیون فوتبال ایران برای ساخت موسیقی به مناسبت جام ملت های آسیا و همچنین اجرای برنامه در امارات با کمبود بودجه مواجه شده است. علی زندوکیلی و گروه ماهور گزینه های انتخاب برای خواندن سرودی هستند که توسط ارکستر سمفونیک ایران ساخته می شود، اما خواندن این سرود نیاز به بودجه ۱۰۰ میلیون تومانی دارد که این بودجه حتما باید از طریق حامی مالی تامین شود.

سرود ویژه جام جهانی که توسط ارکسترسمفونیک تهران و با صدای سالار عقیلی ساخته شد، هزینه های زیادی از جمله هزینه شعر، نوشتن نت ترانه و ساخت آن را به همراه داشت و هاکوپیان به عنوان اسپانسر، تمام هزینه های این قطعه و اجرا در کشور روسیه را بر عهده گرفت. حال برای ساخت سرود جدید ویژه جام ملت های آسیا قرار بر انجام اقداماتی از سوی مدیران فرهنگی فدراسیون شده که به دلیل هزینه سنگین اعزام ارکسترسمفونیک به امارات و سختگیری این کشور، انجام این اقدامات منتفی شده است.

مدیران فرهنگی فدراسیون در پی برگزاری جلساتی با بنیاد رودکی، علی زند وکیلی را به عنوان خواننده قطعه ویژه جام ملت ها پیشنهاد کردند و با وی در این خصوص مذاکراتی انجام دادند اما مسئولان این بنیاد به فدراسیون فوتبال اعلام کردند که به دلیل عدم وجود اسپانسر، هیچ هزینه ای از سوی این بنیاد برای ساخت آهنگ پرداخت نمی شود. هزینه ساخت این اثر نزدیک به نیم میلیارد تومان برآورد شده است که با انجام چندین مذاکره و گرفتن تخفیف این مبلغ به ۱۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است اما گویا در حال حاضر فدراسیون توان پرداخت مبلغ مذکور را نیز ندارد.

گفتنی است گروه سنتی و پاپ ماهور از دیگر گزینه های اجرای این سرود جدید هستند که از سوی فدراسیون فوتبال پیشنهاد شده است.

شایان ذکر است پیشنهادی در خصوص سبک سرود جدید به مسئولان فرهنگی فدراسیون داده شده است که اثر مختص جام ملت ها، یک سرود ریتمیک حماسی با سبک بیت باکس ایرانی و بدون ابزار آلات موسیقی ساخته شود که این موضوع هنوز به مرحله ی اجرا نرسیده است.

انجام تمام برنامه ها به بودجه نیاز دارد و تا زمانی که هزینه لازم تامین نشود، هیچ کدام از برنامه ها اجرا نخواهد شد.

برچسب‌ها

وبگردی آرشیو

کنسرت فرزاد فرزین

اجرای قطعه عاشقانه در کنسرت ۸ شهریور فرزاد فرزین

کنسرت امید حاجیلی

ویدیو کنسرت امید حاجیلی در تهران -۲ شهریور ۹۷