اخبار داغ :

بزرگداشت پازولینی در تهران

گروه موسیقی ارکستر ایتالیای کوچک در حاشیه جشنواره موسیقی فجر، کنسرتی برای بزرگداشت پیر پائولو پازولینی، شاعر و فیلم‌ساز ایتالیایی برگزار کرد.

بزرگداشت پازولینی در تهران

به گزارش موزیک پارس و به نقل از ایرنا، کنسرت گروه موسیقی ارکستر ایتالیای کوچک با عنوان یکصد نامه عاشقانه و به مناسبت یکصدمین سالگرد تولد پازولینی، شامگاه سه‌شنبه در باغ سفارت ایتالیا برگزار شد.

جوزپه پرونه، سفیر ایتالیا در ایران، در حاشیه این اجرا، پازولینی را اندیشمندی پیشرو در ایتالیا نامید که رابطه بسیار نزدیکی با ایران داشت و فیلم گل هزار و یک شب را نیز در ایران فیلم‌برداری کرد.

پرونه، شخصیت‌هایی مانند پازولینی را نماد روابط تاریخی میان ایتالیا و ایران دانست و بر تلاش سفارت ایتالیا برای تبیین ارتباطات عمیق فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد.

اجرای یادشده و کنسرت ایتالیای کوچک در جشنواره فجر امسال، نخستین کنسرت‌های خارج از اروپای گروه از زمان همه‌گیری کرونا بود و موسیقی جاز با آهنگسازی و رهبری جیووانی گوییدی را شامل می‌شد.

اجرای پیانوی گوییدی برای بزرگداشت پازولینی، به صورت زنده در اینستاگرام پخش شد و به‌زودی روی صفحه‌های مجازی سفارت ایتالیا در اینستاگرام (@ItalyinIran) و یوتیوب قرار خواهد گرفت.

نخستین کنسرت گروه نیز روز ۲۵ بهمن در تالار وحدت برگزار شد. گوییدی درباره آثار اجراشده در آن کنسرت، گفت: ایتالیای کوچک، داستان مهاجرت در موسیقی و روایت ایتالیایی‌هایی است که به دنبال فرصت‌ها، دارایی‌ها یا صرفا احترام و نیکنامی هستند. آثار این گروه، داستان زنان و مردان جوانی است که ریسک کردند و همه چیز را باختند یا همه چیز را به دست آوردند.